Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki :)

Chciałbym dzisiaj podzielić się z Wami moimi wrażeniami z wizyty w Bolonii. To niesamowite miasto w północnych Włoszech ma wiele do zaoferowania dla turystów i studentów.

Bolonii znana jest głównie z najstarszej i najważniejszej uczelni w Europie - Uniwersytetu w Bolonii. To tutaj studiowało wiele sławnych osób, w tym Dante Alighieri oraz Kopernik. Jednak Bolonia to nie tylko uczelnia. Miasto ma wspaniałą architekturę, w tym wiele zabytków z czasów średniowiecza, takich jak Wieża Garisenda i Wieża Asinelli. Spacerując po wąskich uliczkach można również zobaczyć piękne pałace i kościoły.

Link do znaleziska

Nie można wyjechać z Bolonii bez spróbowania tradycyjnej włoskiej kuchni. W mieście można znaleźć mnóstwo restauracji, w których podają pyszne dania, takie jak lasagne, spaghetti alla bolognese i tagliatelle al ragù.
Zdecydowanie polecam wszystkim odwiedzenie Bolonii, zwłaszcza jeśli interesują Was sztuka, historia i dobre jedzenie. To niesamowite miasto na pewno zostawi w Was niezapomniane wrażenia!

https://wykop.pl/link/7040069/bolonia-atrakcje-top-15-co-warto-zobaczyc-w-bolonii-wlochy-przewodnik

Jeśli kochasz podróże i szukasz inspiracji do wyjazdów, to zapraszam do obserwowania mojego konta oraz hasztagu #podrozebezosci.

#europa #wlochy #bolonia #swiat #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #zwiedzanie #italia #podrozebezosci #historia
Pobierz podrozebezosci - Cześć Mireczki i Mirabelki :)

Chciałbym dzisiaj podzielić się z Wam...
źródło: Kopia Copy of Malta-8
  • 39
@podrozebezosci: zapiszę sobie post, bo będę stacjonował w Bolonii podczas weekendu F1 w maju - mam w zasadzie półtorej dnia, jeden przeznaczę na Maranello, a pół właśnie zamierzałem poświęcić na najciekawsze rzeczy w samym mieście

dzięki
byłem w tamtym roku. Na jeden dzień warto zobaczyć. Dla fanów jednośladów w tym mieście jest jedyną fabryka Ducati na świecie. Można zwiedzić całą linię produkcyjną i muzeum ????
Jedyne duże włoskie miasto w którym byłem. Oczywiście było piekielnie gorąco. Margeritta z jakiejś bocznej ulicy, gdzie nawet się nie konsumuje na miejscu, na zawsze w sercu mym. Bardzo mili miejscowi ostrzegający, żeby nie nosić plecaka na plecach.
@podrozebezosci: byłem, aczkolwiek spaghetti po bolońsku nigdzie nie widziałem. Z tego co wiem, tamtejsze restauracje nie serwują tego dania. Pierwowzorem zagranicznych spaghetti bolognese jest właśnie tagliatelle al ragu.
@podrozebezosci: Z Bolonii pamietam dworzec kolejowy,murzyn chcial mi ukrasc plecak,dostał kopa na klate.Za chwile cała murzynska wiocha gonila mnie z nozami w rekach.Pewnie by mnie zadzgali(#!$%@? kipketerom ciezko uciec) gdyby nie patrol gwardia finanzia,ktorym wskoczylem do samochodu.Goscie musieli wyciagnac spluwy,bo czarnuchy nie odpuszczaly.Miast ładne ale przez tych #!$%@? architektow bardzo niebezpieczne.Ps.Na jednym rondzie,na srodku,mieli zbudowaną wioche,namioty itp.masakra.Zadnych uchodźców afrykansko-islamskich,bo to poprostu nie ma szans funkcjonowac.
Bardzo fajne miasto na weekendowy wypad. Nie miałem wrażenia, że na coś zabrakło czasu + warto podjechać do Modeny pociągiem. Jeżdżą co chwilę, jest blisko, a na miejscu m.in. muzeum Ferrari (nieduże) i samo miasteczko też przyjemne do zwiedzenia w kilka godzin. Wyprawa na cały dzień, żeby wieczór już spędzić w Bolonii.