Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki :)

Chciałbym dzisiaj podzielić się z Wami moimi wrażeniami z wizyty w Bolonii. To niesamowite miasto w północnych Włoszech ma wiele do zaoferowania dla turystów i studentów.

Bolonii znana jest głównie z najstarszej i najważniejszej uczelni w Europie - Uniwersytetu w Bolonii. To tutaj studiowało wiele sławnych osób, w tym Dante Alighieri oraz Kopernik. Jednak Bolonia to nie tylko uczelnia. Miasto ma wspaniałą architekturę, w tym wiele zabytków z czasów średniowiecza, takich jak Wieża Garisenda i Wieża Asinelli. Spacerując po wąskich uliczkach można również zobaczyć piękne pałace i kościoły.

Link do znaleziska

Nie można wyjechać z Bolonii bez spróbowania tradycyjnej włoskiej kuchni. W mieście można znaleźć mnóstwo restauracji, w których podają pyszne dania, takie jak lasagne, spaghetti alla bolognese i tagliatelle al ragù.
Zdecydowanie polecam wszystkim odwiedzenie Bolonii, zwłaszcza jeśli interesują Was sztuka, historia i dobre jedzenie. To niesamowite miasto na pewno zostawi w Was niezapomniane wrażenia!

https://wykop.pl/link/7040069/bolonia-atrakcje-top-15-co-warto-zobaczyc-w-bolonii-wlochy-przewodnik

Jeśli kochasz podróże i szukasz inspiracji do wyjazdów, to zapraszam do obserwowania mojego konta oraz hasztagu #podrozebezosci.

#europa #wlochy #bolonia #swiat #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #zwiedzanie #italia #podrozebezosci #historia
podrozebezosci - Cześć Mireczki i Mirabelki :)

Chciałbym dzisiaj podzielić się z Wam...

źródło: Kopia Copy of Malta-8

Pobierz
  • 39
A mnie Bolonia nieco zawiodła, poza Piazza Maggiore (na którym ciekawych zabytków i miejscówek jest wręcz nawalone) i Dwoma Wieżami, nie znalazłem tam nic szczególnie ciekawego. Po kilku dniach spędzonych w tym mieście postanowiłem zwiedzić Florencję, która okazała się piękniejszym i bardziej interesującym miastem pod absolutnie każdym względem.

Aha, i nie nastawiajcie się na Finestrella di Via Piella, jeżeli wybieracie się do Bolonii latem. Duża szansa, że zobaczycie po prostu pusty kanał
Mam wrażenie, że Bolonia dla turysty to jest max 2 dni. Potem zaczyna się człowiek nudzić i warto Modene i okolice zwiedzać. To nie Florencja w której tydzień może być za mało.