Wpis z mikrobloga

Czy psiarze to są normalni? Zostawić przestraszonego psa w sklepie w przejściu przy koszykach. "Ale on nie gryzie" - dopóki mi tego pies nie powie to nie uwierzę. Moja była miała na ręce ślady po takim niegryzącym, malutkim, piesku. Poza tym - mam sobie wziąć koszyk obok którego stał jakiś brudny pies? #psiarze #pies #psy #bekazpodludzi
pieknylowca - Czy psiarze to są normalni? Zostawić przestraszonego psa w sklepie w pr...

źródło: IMG_20230306_073413

Pobierz
  • 158
@sylwek2k: Przedsiębiorca może zabronić dostępu do miejsc gdzie prowadzi działalność gospodarczą (przykładowo centrum handlowe) jeśli wiążę się to z koniecznością zadbania o higienę wymaganą przy dystrybucji żywności.

Przykładowo: ROZPORZĄDZENIE (WE) NR 852/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz.U.UE.L.2004.139.1)

Zgodnie z zał. II rozdz. IX pkt 4 powyższego rozporządzenia muszą istnieć odpowiednie procedury, aby zapobiec dostępowi zwierząt domowych do miejsc, gdzie żywność
@sylwek2k: Byłem świadkiem sytuacji jak ludzie sadzali psa z dworu na kanapie, myli go w zlewie w toalecie zostawiając syf, zakładali mu szelki na stole a nawet dwa razy zdarzyło się, że pies wbiegł pod kasą na kuchnię i trzeba było go łapać. Nie ma przyzwolenia na robienie chlewu a takie osoby tworzą obraz psiarzy jako ogółu (sytuacja analogiczna jak z rowerzystami, sorry).

@suslogon-szczecinski ty też przeczytaj bo pracuję w gastro
@SzycheU: mój pies jest ciekawski przez kilka minut po wejściu do nowego pomieszczenia, więc o ile do sklepu tak, to do restauracji gdzie z reguły jest ciasno bym z nim nie poszedł. Wyjątkami są schroniska górskie dla mnie jedynie, ale to inna historia.
Podsumowując. Właściciel obiektów ma pełne prawo zabronić pchlarzom wstępu do nich na podstawie sporządzonych wewnętrznych regulaminów. Co więcej, obliguje go do tego powszechnie obowiązujące prawo.


@ShinpuTokubetsu:

przeciez napisales tylko, ze moze to zrobic tylko w przypadku " zadbania o higienę wymaganą przy dystrybucji żywności."

Co ma do tego cale centrum handlowe? Nikt ci na kuchnie czy do spizarni nie wchodzi z psem :)

Co wiecej, kolejne przepisy zabraniaja ci np ograniczania
Nie ma przyzwolenia na robienie chlewu a takie osoby tworzą obraz psiarzy jako ogółu (sytuacja analogiczna jak z rowerzystami, sorry).


@SzycheU:

zebys ty zdawal sobie sprawe, jaki syf robia samochodziarze...
@sylwek2k: Jeśli mamy przepis, który zabrania robienia zakazów tylko dla psów przewodników (z uzasadnionych przyczyn), tzn. że zakazy dla innych można zakazać. To już nie twój psi interes, że tak powiem, czy właściciel zakaże w całym centrum czy nie. Może i ty możesz jeszcze ze swoim pchlarzem zaszczekać i nie #!$%@?ć się z nim gdzie nie jesteś mile widziany.
Może i ty możesz jeszcze ze swoim pchlarzem zaszczekać i nie #!$%@?ć się z nim gdzie nie jesteś mile widziany.


@ShinpuTokubetsu:

napisal wypierdek na portalu wysrok pe el :D

Ja sie zaloze, ze wiekszosc psow jest od ciebie czystsza i dlatego tak piszesz :D Przez zaprzeczenie tylko to potwierdzisz :D
Bez wycieczek ad personan dobrze kolego?


@ShinpuTokubetsu:

dziekuje ze potwierdzasz :) A teraz idz wyszoruj swoja morde, bo ci jedzie...

Zachowaj resztkę kultury


@ShinpuTokubetsu:

jezyk dostosowalem do odbiorcy - licz sie z tym, ze nie bedziesz traktowany jak na wersalach :)

Psiarze to w 90% niestety, ale śmierdzące brudasy

Taki wasz obraz psiarze.


Psiarze to najgorsze jednostki w miastach. Trzymają te zapchlone kundle w mieszkaniach. Nie dość, że smród na
@elo_: Nawet jeśli Twoje rozumowanie ma za grosz sensu (rozumiem, że o dziecko, czy kobietę o 3 w nocy też byś się nie bał?), to dochodzi do tego jeszcze stres zwierzęcia, ale jakoś czuję, że i to Cię nie przekona
@vorio: dobra, a ty o matke sie nie boisz jak otwarte okno ma w nocy? ja sie dobrze wspinam po rynnie xD

po prostu do kolejnej rzeczy sie wykopki #!$%@?ą, bo ktos zobil cos glupuego z pswm w markwcie, i nagle wszyscy co psa zostawiaja na zewnatrz na chwule sa zli, a w igole to freddie kruger noze psa #!$%@? xD

no glupoty qypiaują tu ludzie, pieprzyc to
@Nytalith: pies to jest taki dodatek e zyciu czlowieka, trzeba sie nim zajmowac itp, ale jak ide na zakupy i po drodze moge go wyprowadzic to czemu nie. Najlepiej ustalic cale zycie pod pieska