Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@pracze-odrzenskie: Nie zgodzę się z twoją teorią, ponieważ sam jestem osobą która pracuje przy komputerze i nie jestem ulany(189/78). A tak naprawdę to raz tygodniu biegam ~5.5km, robię 6km spacer, czasem się jeszcze zdarzy jakaś siłka i to jest wszystko.
Za bycie grubym odpowiada wg. mnie:
-podjadanie,
-słodkie napoje i słodycze,
-zbyt szybkie pochłanianie pokarmu,
-jedzenie więcej niż potrzebujesz.

I to są też czynniki które najłatwiej można wyeliminować z swojego życia,
@pracze-odrzenskie: sprawdź diety pudełkowe, ale nie te najtańsze tylko takie za 70-80 zł dziennie. Dla #programista15k to nie jest duży wydatek a masz rano pod drzwiami 5 świeżych, urozmaiconych posiłków na te 2000 kcal. I są takie że nie czuje się głodu między nimi. Ale jak mówię nie te najtańsze za 50 zł ale 70-80 zł. Na YT jest pełno filmów z recenzjami.
@pracze-odrzenskie: Zrób sobie okno żywieniowe dostosowane do godzin, w których pracujesz. Ja przychodzę do pracy o 8:00 i jem np. 3 posiłki dziennie: pierwszy dopiero po 10:00, obiad o 14:00 i kolację tak gdzieś koło 19:00. Grunt to ustalić sobie możliwe jak najprostsze zasady i złapać rytm.
@pracze-odrzenskie: srr ale nie prawda.
173cm 96kg :D to już otyłość. Skontaktowałem się z dietetykiem i poleciła mi dietę 2k kalorii. Kupiłem katering, mam 5 posiłków dziennie i dosłownie nic nie robiąc zrzuciłem już prawie 10kg.

Wymóg, trzymanie się diety i posiadanie funduszy na nią(~1500mc)
Teraz chciałbym dołożyć siłkę chociaż raz na tydzień i będzie git :)
"To mniej żryj i nie będziesz miał nadwagi"

I tu jest sedno problemu.Nie możesz mniej żreć bo będziesz głodny.


1. ja lubię uczucie głodu bo ono wyostrza uwagę (Huberman mówił o tym w podcaście - po zjedzeniu sytego posiłku mamy o wiele gorsze zdolnośći koncentracji) - taka patologiczna przyjemność w zadawaniu sobie bólu
2. yerba mocno blokuje uczucie głodu na kilka godzin

Zasadniczo 100 lat temu chodziłbyś ciągle głodny i lekko niedożywiony,
@mirun1717: co Ty jesz za chleb i jajka, że u Ciebie 2 jajka i 120g chleba ma 700 kcal? 2 jaja to max 200kcal, chleb kolejne 250kcal.

Jeżeli tak liczysz kalorie to jesteś w takim razie albo na 0 karorycznym, lekkim deficycie od paru lat. Lub po prostu źle liczysz swoje zapotrzebowanie :P
@pracze-odrzenskie: nie mam problemu z trzymaniem wagi, wystarczy mniej żreć. I tak, będziesz głodny ale co z tego? Przyzwyczaisz się do tego uczucia po jakimś czasie. Jem śniadanie, obiad i kolację i między nimi jestem głodny często przez 2-3 godzinki.
@pracze-odrzenskie: można się nauczyć jeść mniej, co do ruchu pry +10 można spokojnie śmigać na rowerze tylko trzeba minimum zahartowania i kondycji,
Dobre zdrowie i kondycja pozwoli i lepiej funkcjonować i mentalnie i intelektualnie.
Niestety wiele rzeczy w życiu wymaga pewnych poświęceń.
Na rower zwykłe ciuchy się kompletnie nie nadają, nie trzeba kupować super-hiper texów za miliony monet a wypada przynajmniej koszulkę i spodenki mieć "rowerowe"
@grn1993: chleb żytni pełnoziarnisty 320kcal/100g(dane z piekarni), masło, jajka również na maśle. Matematykę zostawiam tobie ;)

Akurat kalorie i zapotrzebowanie potrafię wyliczyć, bo zostanie ulańcem to jedna z tych rzeczy, do których nie mam zamiaru dopuścić.
@pracze-odrzenskie: te uczucie gdy trzymasz dietę, chodzisz na siłownię, starasz się dbać o swój wygląd dla własnej satysfakcji i widzisz jak dzidzia na wykopie narzeka że nie może się powstrzymać od pchania zbędnej dodatkowej ilości żarcia do mordy xD Zamiast pisać taki wysryw byłbyś już pod koniec normalnego treningu
@Gaahl75: Ale o czym ty mówisz? Że ładny dom,piękna żona i wygodny samochód to zło i ktoś ma z tego rezygnować? Co to jakiś pieprzony "kołczing" i "wychodzenie ze strefy komfortu" @mike_oldfield Następny co się przyzwyczaił do bycia głodnym.A jak mnie murzyn będzie codziennie gwałcił to też mam się przyzwyczaić. bo to zdrowe?
@e3b0c Dwa posiłki dziennie w dużych odstępach-gratulacje.To jest najlepsza droga do wrzodów i rozwalenia sobie żołądka.Ja muszę mieć