Wpis z mikrobloga

czy to się stanie, bo ludzie najwidoczniej kochają słuchanie tych jęków z autotunem


@Shatter: jeżeli to będzie mieć miejsce to tylko i wyłącznie kilka lat po zmianie trendu w USA, te polskie "raperskie" nowocioty nie potrafią kompletnie nic oprócz kopiowania trendu, tekstu i formy z ameryki
@maciekalien

@Lolenson1888: rap - częstochowskie rymy do #!$%@? muzyki( ͡° ͜ʖ ͡°)


no to już zależy jakiego rapu kto słucha ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bisz, Eripe, Oxon, Golin, DwaSławy - tu częstochowskich rymów nie znajdziesz.
Oxon podśpiewuje i wychodzi mu to bardzo fajnie.
DwaSławy za to mają bardzo fajne patenty na zabawy słowem, hasztagami i dźwiękiem.
Ależ każdy słucha tego, co mu się podoba. Czyta takie książki jakie lubi i ogląda filmy, w których gustuje. Na tym polega wolność wyboru. Tylko nie można powiedzieć, że "utwór", który jest źle napisany i "zaśpiewany" to arcydzieło. Na pewno jest to jakaś twórczość, ale wypracowanie takiej dajmy na to Ani Kowalskiej z VII B z pięcioma błędami ortograficznymi i fatalną składnią też nią jest... Twierdzenie, że AC/DC jest "gównem" źle świadczy
@Lolenson1888 I znowu 'boomerzy nie rozumieją współczesnego świata' odc. 124 xD ale objaśniam:
- Spotify bierze kasę od wytwórni za umieszczanie artystów w najpopularniejszych playlistach nabijając im wyświetlenia
- algorytm tworzenia dedykowanych playlist też działa tak, że na pewien czas zamyka cię w bańce kilku popularnych artystów, jak ludzie słuchali polskiego rapu to prawie pewne, że mieli twórców z wymienionej listy
- Spotify głównie jest używane w apkach mobilnych, raczej mało osób
I trafiłeś w sendo problemu. Bo #!$%@? byli nikim.


@Red_u: ale #!$%@? starego dziada XD
myślisz, że w latach 60 jak nie miałeś znajomości wśród dziennikarzy muzycznych to twoje piosenki pojawiłyby się w radiu? bez kontaktów w branży nie mogłeś nawet liczyć na to, że ktokolwiek wyda twoją muzykę i zostawało nagrywanie kaset demówek w piwnicy i dystrybuowanie je wśród znajomych

dzisiaj za to możesz muzykę zrobić na komputerze (czyli w
Ale ja nie napisałem, że przedstawiona lista jest jakaś świetna.


@Gringle_Marynarza: Ale napisałeś wprost o "gównie pokroju" AC/DC i do tego się odniosłem. Osobiście jest mi trochę, sam nie wiem, przykro albo głupio, że słaba muzyka okupuje listy najchętniej słuchanych utworów w Polsce. Nie wiem o kim to tak naprawdę żle świadczy - o twórcach, marketingowcach, czy odbiorcach. Sprawdzam, czego najchętniej słuchają, tak chętnie nad Wisłą pogardzani jako przygłupi, Amerykanie i
@swiety1906

@Lolenson1888

Ja słucham rapu od ponad 20 lat i boli mnie ta lista bo tam ku*wa nie ma żadnego rapera tylko jakieś cnoty niewieście na autotunach bez charyzmy, emocji i przekazu. Choć to niestety kwestia gustu dorastającego nam pokolenia.


Kukon też niby #!$%@? raper który jedzie na autotune? No tak, kiedyś to był przekaz a dzisiaj to nie ma przekazu. Prawda jest taka że dzisiejszy rap jest lata świetlne przed tym