Wpis z mikrobloga

Pytanie do kolegów programistów: w związku z potencjalnym zagrożeniem, że AI zabierze nam pracę w najbliższych latach, w jaki sposób planujecie się ubezpieczyć od takiej sytuacji? W jaki sposób będziecie hedge'ować swoje bezpieczeństwo finansowe?


Pytam całkiem serio. OpenAI należy do Microsoftu, ale stanowi na razie małą jego część. Więc nawet jeżeli wartość OpenAI wzrośnie 100x, to na cenie akcji MS nie odbije się to aż w taki sposób, a pewnie co najwyżej wzronie kilka razy. Jakie pomysły na Hedge'a za pomocą Pure AI Play?

#gielda #programowanie #naukaprogramowania #finanse #technologia #januszeinwestowania #openai #chatgpt
anonimowy_programista - Pytanie do kolegów programistów: w  związku z potencjalnym za...

źródło: robot_hero

Pobierz
  • 19
OpenAI należy do Microsoftu


@anonimowy_programista: Skąd ten pomysł ?

Who Owns Chat GPT - FAQs

1. Who owns ChatGPT?

In 2015 OpenAI was founded by Twitter owner Elon Musk, Ilya Sutskever, Wojciech Zaremba Greg Brockman, and Sam Altman.


2. Who is the Ceo of Chat GPT?

Sam Altman is the Ceo of Chat GPT


MS zainwestował w to ale do właściciela mu daleko.
@anonimowy_programista: nie jestem programistą ale na twoim miejscu nie martwił bym się jeszcze o to. Dużo się o tym OpenAI mówi i wielu przewiduje jakie to drastyczne zmiany nas czekają, a ja osobiście nie widziałem jeszcze przełomu w jakiejkolwiek dziedzinie życia która była przewidziana i oczekiwana. Każdy prawdziwy przełom/rewolucja były niespodziewane. Ale z pewnością powinieneś myśleć o przyszłości, inwestować w indeksy giełdowe rozwiniętych gospodarek. Powinieneś odkładać z 20% zarobków i inwestować,
@anonimowy_programista: tak samo jak nie martwie sie kazdym nowym frameworkiem ze go nie znam. Jak coś mnie ciekawi i widzę zastosowanie to wykorzystuje komercyjnie. Kiedy AI wleci do realnych projektów to się dostosuje a na chwilę obecną trzeba robić hajs i się rozwijać czyli standard w tej branży. Chat gp3 to spoko narzędzie ale dalekie od zastąpienia średnio ogarniętego juniora a co dopiero seniora, architekta czy kogokolwiek kto ma rozmawiać z
@anonimowy_programista: ktos kto twierdzi ze ai zastapi prace programisty nie jest z tej branzy i nie ma pojecia jak to wyglada. Za 20 lat moze się coś zacznie dziać w tym kierunku a do tego czasu. Chatgpt to zwykła wyszukiwarka z fancy interfejsem dla ulicy za która kryje się ifologia zrobiona przez kenijczyków za 2 dolary i dobry marketing.
To nie jest w ogole AI
@anonimowy_programista:
Żeby stało się to o czym mówisz nie wystarczy samo AI. Nawet takie które jest o wiele lepsze od tego aktualnego.
Musiałby zatrzymać się rozwój rynku IT.
Zwykle rewolucja w IT powiększała ów rynek, czyli AI klepiące masowo proste rzeczy jeszcze bardziej rozepcha IT na kolejne dziedziny życia zwykłych ludzi, kolejne procesy biznesowe itp. Rewolucja 5G sprawi, że byle śmieć za dolara będzie się komunikował z internetem.

I kto to
@gonzo91: Za fortune.com :

How much of OpenAI does Microsoft own?

In exchange, Microsoft is getting the right to 75% of OpenAI's profits until it earns back this $10 billion plus an additional $3 billion it has already invested in the company–$1 billion in 2019, and another $2 billion which it quietly put into OpenAI in 2021.


Zgarniają zyski ale nie ma nic o strukturze właścicielskiej. Jeśli właściciele są pewni biznesu
@anonimowy_programista

Tak szczerze te ciągłe pisanie o zabieraniu pracy programistom przez AI w niedalekiej przyszłości to mi się już kojarzy z tymi ruskimi trollami opisującymi jakieś katastrofy, które mogą nastąpić dodając na koniec "boję się i trzęsę się" ( ͡° ͜ʖ ͡°)