Wpis z mikrobloga

Nie potrafię zrozumieć, dlaczego spadkowicze wolą kilka lat cierpieć i odmawiać sobie przyjemności zamiast po prostu kupić sobie wymarzony dom/samochód/rzecz, nawet gdyby miałoby to być na kredyt.

Czy pieniądze w życiu są aż tak ważne? Dlaczego kupienie czegoś kilka procent taniej jest dla was ważniejsze niż osiągnięcie szczęścia wcześniej?

Nie przeszkadza wam to, że wszyscy dookoła żyją, realizują marzenia i idą ciągle do przodu a wy niezmiennie stoicie w miejscu?

Waszym życiowym sukcesem będzie wypomnienie im, że kupiliście 5 lat później nieruchomość tamtej o 10%?

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 48
@tomilipin Czemu mój kompleks? Mi to nie przeszkadza.

Wszyscy znajomi już kupili mieszkania a jesteśmy przed 30. Mają fajne auta, podróżują, mają super hobby i partnerki. Ja tam się cieszę jak ich widzę.
Dopiero potem wchodzę na wykop i okazuje się, że trzeba być nieszczęśliwym nieudacznikiem bo wszystko inne to kłamstwo ¯_(ツ)_/¯
@Bernenski: na pewno jest cześć ludzi, z którymi się niejako utożsamiam, bo sam do nich należałem. Są to osoby, które wmawiają sobie i innym, że analizują rynek, są świadome itd, a w sumie to po prostu boją się podjąć decyzję o zakupie. Teraz oczywiście zarówno mieszkania jak i kredyt są drogie, więc jak ktoś czekał od 3-4 lat, to faktycznie chyba nie jest najrozsądniejszy moment na zakupy, zwłaszcza jak ktoś planuje
@Bernenski: No nie ma to jak pętla na szyję na 30 lat. Mieć z tył głowy, że ciągle musisz mieć pracę, żeby pracować na pana i spłacać mu kasę. Takie współczesne niewolnictwo.

I żeby nie było, sam wziąłem kredyt na zakup domu na rynku wtórnym, ale na szczęście po 13 miesiącach się uwolniłem z tej pętli, bo na jakiekolwiek zmiany w bryłę budynku - musiałem pytać bank o pozwolenie - czy
@malinq wiadomo, zwłaszcza wykopki mogłyby nakupować mieszkań za gotówkę, ale im się nie chce ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@maryjuszpitagoras ostrożność jest istotna, ale gdy wykopowi analitycy na podstawie paru jednostkowych przypadków wmawiają sobie, że 99% kredyciarzy to debile, którzy brali kredyt "pod korek" i na pewno nie wiedzieli co podpisują, a teraz płaczą to pozostaje tylko skwitować to chłodnym uśmieszkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bernenski ja np wolalem poczekac do 33 roku zycia i sobie dom ogarnac pod Wroclawiem. Czekalem, az zwieksza mi sie zarobki, tak zebym nie musial pakowac sie w kredyt hipoteczny. wiec nie rozumiem jak to jest pakowac sie w kredyt na kurnik 40m2. Wole zyc na 110m2. W sumie jak wszyscy moi znajomi - nikt nie ma ponizej 100m2 - jak wy tam dajecie rade zyc? Dwie osoby sie zmieszcza?

Co do
@notBart Oczywiście, że 45 metrów to kurnik ale na razie jest wystarczający dla dwóch osób i docelowo kupię większe xD

Dom pod Warszawą jest byłoby super ale z drugiej strony strata minimum dwóch godzin dziennie na dojazdy by mnie wykończył

¯_(ツ)_/¯