Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
@zrobmy_sobie_rewolucje: Wynika to z modelu sprzedaży. Nie da się kupić termomixa w sklepie, trzeba umówic sie z przedstawicielem na pokaz i dopiero od niego kupić. Wiekszosc chwalacych uzytkownikow to jednoczesnie przedstawiciele pracujacy na swoja prowizje i ci sa najglosniejsi. Reszta to zadowoleni bardziej lub mniej uzytkownicy, ale tu tez pomoaga cena, bo ludzie lubia sobie argumentowac duze zakupy.
@gysnde: Zasadniczo sam thermomix to urządzenie przydatne najbardziej śmieszny jest jednak kult, który stworzyli wokół niego jego właściciele.

Thermomix to żadna czarodziejska różdżka, skraca czas gotowania? Trochę tak, ale po pierwsze jest wiele urządzeń o podobnym działaniu i to o wiele tańszych a po drugie różnica w czasie nie jest na tyle znacząca. To nie jest tak, że gotowanie nagle z 4h skraca się do 30 minut.

Dodatkowo Thermomix ma wiele
@zrobmy_sobie_rewolucje
kupilam TM jakis czas temu tylko z jednego powodu - żeby dać rade gotowac w ciagu dnia pracy. nie tracę czasu na krojenie, nie muszę co chwila podchodzic i mieszac,nnie boję się, ze mi coś wykipi albo się spali. Robiąc np taki gulasz, musialabym co parę minut wstawać od kompa i mieszać, a tak to wpierdzielam wszystkie skladniki, na początku po paru minutach coś dorzucam i zostawiam go na godzine samego.
Ja kupiłem lidlomixa za 1300 - uważam to za duży boost jeżeli chodzi o gotowanie potraw, dla osób które nie są z gastro a lubią coś samemu zrobić. Wczoraj zrobiłem zupe cebulową - 10 minut i samo się robiło, Często robie ciasto na cokolwiek / dipy.

Moim zdaniem za 6k thermomix jest dla osób które codziennie same gotują / promują jedzenie itp. Dla kowalskiego lidlomix stary w zupełności. Czasem jednak mycie tego
@xfin: to jest dla ludzi, którzy nie lubią i nie potrafią gotować, albo szkoda im na to czasu, a chcą smacznie jeść w swoim domu. I tyle. Reszta to dorabianie ideologii.

Urządzenie sprowadza Cię do roli #!$%@? wykonującego polecenia na ekranie w stylu dodaj to, dosyp tego. Ogólnie większość procesu jest zautomatyzowana, potrafi sam siekać, podgrzewać, mieszać i inne takie.
Część potraw chyba można zrobić na zasadzie wrzucenia wszystkiego i przyjścia
@zrobmy_sobie_rewolucje: Przekleję ciekawy komentarz ze strony Pepper, z którym ja się całkowicie zgadzam:

"Mam od ponad trzech lat Lidlomixa i wszystkim, komu moge raczej odradzam zakup tego typu urzadzen. Dokladnie z tego powodu, którym jest reklamowamy - oszczednosci czasu! A skoro nie ma oszczednosci czasu to po co wydawac pieniadze i zagracac kuchnie? Chcesz zaoszczedzic czas spedzony na gotowaniu? Kup sobie szybkowar, nie tylko oszczedzisz na czasie gotowania, ale i na
@gysnde: Swoją drogą, koleżanka przedstawicielka mówiła, że najczęsciej TM kupują nie bogaci ludzie, którzy mają furę siana, tylko klasa średnia, która może go sobie wziąć na raty :D Ja widzę w tym sens, bo przy dwóch osobach pracujących TM to oszczedność czasu i szybsze przygotowanie posiłków, a jak ktoś ma od tego kucharkę czy gosposię to wiadomo, jak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zrobmy_sobie_rewolucje: ja polecam coś podobnego z Lidla, potocznie zwanego Lidlomix xD Kosztuje 3 razy mniej. Miałem okazję używać przez 2 tygodnie oryginału od teściowej, ale ostatecznie stwierdziłem, że za 5k (tyle wtedy kosztowało) nie kupię.

Kupiłem Lidlomixa i moim zdaniem jakość wykonania podobna, trochę mniej przepisów, ale większość tych najbardziej popularnych jest identyczna. Kolorowy i prosty w obsłudze ekran, łatwe do czyszczenia - identycznie jak oryginał.

Czy się przydaje? Ciasto do
@zrobmy_sobie_rewolucje: Dokładnie. Testowaliśmy z różową termomixa przez miesiąc - na tyle pożyczyli nam toto przyjaciele, którzy w tym czasie wyjechali na wakacje. Nie jest to urządzenie ułatwiające życie dla osób mających w dobrze pełni wyposażoną kuchnię. Piszę tu o czasie, bo o jakości wiadomo: jak coś jest do wszystkiego, to jest do dupy. Być może sprawdzi się dla skromnych, biedniejszych domostw, gdzie na wyposażenie kuchni za 30-40k nie ma widoków. Na
z TM dla ~5 funkcji. Nie jestem fanem kosmicznego garnka za 6k, ale Twój post to nic innego niż sranie się o coś, że coś jest droższe gdy nie do końca rozumiesz zastosowania.

Przykład automatycznej kosiarki jest całkiem dobry w tym wypadku.


@gysnde: z tego co kiedyś czytałem, to w restauracjach często mają postawiony Thermomix, ale wykorzystują tylko jego funkcję blendowania z racji jego wytrzymałości i siły blendowania.

W ogóle chyba