Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
@zrobmy_sobie_rewolucje: Jeśli thermomix to dla Ciebie duży wydatek, to i tak nie jest dla Ciebie, bo inaczej wyceniasz swój własny czas i wysiłek, i dlatego Ci się nie kalkuluje. Kompensujesz też sobie te braki wyśmiewając posiadaczy. Podobnie z autonomiczną kosiarką - jak masz hajs i #!$%@?, to korzystasz, a jak nie masz, to sobie pomyślisz, że dwie godziny łażenia co dwa tygodnie nie jest takim złym pomysłem w porównaniu z poświęceniem
jakbyś widział thermomix na żywo i by cię było stać

@Kernydz:

Jeśli thermomix to dla Ciebie duży wydatek,

@gysnde

Ja czytałem i zastanawiałem się nad kupnem - ale po opisach nie jestem w stanie zrozumieć jego fenomenu.
Czym on tak naprawdę jest?

Czy jest mi w stanie zastąpić mojego robota planetarnego, maszynkę do makaronu, naczynia parowe i patelnię żeliwną?
Dlaczego miałby być lepszy niż reszta moich skompletowanych narzędzi kuchennych (które w
@zrobmy_sobie_rewolucje

Nie mam theromixa ale interesowałem się tematem. Jest to produkt grubo przeceniony ale jednocześnie niestety nie ma podobnego urządzenia o identycznej jakości budowy i funkcjonalności. Nawet podróbki z Lidl ustępują oryginałowi pod wieloma względami (np ilość obrotów na sekundę).

Jeśli ktoś znając wady i zalety tego urządzenia, świadomie je kupuje - to jego sprawa. I nie jest to powód do wyśmiewania. No chyba że jesteś upośledzonyn wykopkiem. Wtedy wszystko Ci wolno
@xfin:

Czym on tak naprawdę jest?

To kombinacja wielu z tych narzędzi z wbudowanymi przepisami i ich wykonaniem. Ta ostatnia część jest najatrakcyjniejsza, bo nie muszę pamiętać przepisów, tylko bezmyślnie wrzucam, to co jest napisane na ekranie i klikam "Dalej". Jak skończy etap, to sam woła Cię sygnałem i mówi co dalej (np. dolej 200ml wody i oczywiście Ci waży). Nigdy nie lubiłem gotować.

Dlaczego miałby być lepszy niż reszta moich
@zrobmy_sobie_rewolucje: Mam starszą wersję termomixa, który dostałem za darmo od znajomych. Czasami go używam, ale robię w nim tylko placki ziemniaczane, ciasto na chleb, ciasto na pizze i ciasto na pierogi. Może jakbym go kupił za 6000 zł i płacił co miesiąc abonament to bym używał go częściej, ale mam podobne zdanie w tym zakresie. Jeżeli ktoś go kupi za 6000 i go używa codziennie to super sprawa! Jak ktoś kupił
Czy jest mi w stanie zastąpić mojego robota planetarnego, maszynkę do makaronu, naczynia parowe i patelnię żeliwną?

Dlaczego miałby być lepszy niż reszta moich skompletowanych narzędzi kuchennych (które w tym konkretnym momencie przekraczają jego wartość - a i skrupulatnie były wybierane i dokupowane przez prawie 4-5 lat)?


Inna sprawa, że ja jestem takim kucharzem-amatorem i mam np. ferrari wśród maszynek do makaronu, więc czy to w ogóle jest urządzenie dla mnie?


@
@zrobmy_sobie_rewolucje: Restauracje się o niego nie zabijają, bo zamiast wydać 6k złotych na domowy garnek, lepiej wydać 25k na sprzęty z których skorzysta kilku kucharzy naraz. Po prostu to nie miejsce dla thermomixa.
Miejsce thermomixa to użycie przez jedną osobę - masterchef, hells kitchen i inne te gowna miały thermomixy dla uczestników.

A jeśli dla Ciebie wydatek 6k jest duży, to bardzo współczuję. Nie korzystam często, ale jak trzeba skruszyć lód,