Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.


@zrobmy_sobie_rewolucje: siedzisz sobie we wtorek rano przy kompie. Jakie procesy zachodzą w Twojej głowie, że zdecydowałeś się na napisanie tego czegoś?
@zrobmy_sobie_rewolucje: Ale wiesz, że dla niektórych 6k to nie jest taka kasa, żeby się nad tym rozczulać przez bóg wie ile po zakupie? Tak, jest drogi. Tak, jest zapewne za drogi. Ale nie ma innego urządzenia, które potrafiłoby 1:1 to co on. Nie zamierzam tutaj wychwalać Thermomixa, bo to nie jest żadne cudo ani objawienie. Ale faktem jest, że odkąd go mamy zaczęliśmy dużo więcej gotować i jeść w domu. Także
@Kernydz: Przecież to zwykły garnek ciśnieniowy z kilkoma bajerami i tyle, dobry garnek ciśnieniowy kosztuje z 400zł a to gówno 6k xD.


@HaSSaN: To nie jest garnek ciśnieniowy, on nie jest szczelny, nie gotujesz pod ciśnieniem jak w szybkowarze.
@gysnde: nie, nie chodzi mi o żadne zarzuty, tylko takie przemyślenia, że jak ktoś ma trochę więcej kasy (czyli np. wydatek 6k nie jest dla niego niczym dużym i może sobie pozwolić na zakup tm bez brania go na raty), często tego nie robi.

Może to o tej kucharce, to juz faktycznie przesada.

A jak ktoś zarabia najniższą krajową to bierze tm w raty na kilka dobrych lat i płaci po
@Kernydz: stac mnie i co teraz? dalej uwazam, ze to przeplacony garnek do zup, z ktorego przez pewnien czas bylam zmuszona korzystac na weekendy u tesciow xD za troche mniej to ja sobie kupilam we Francji miedziany garnek (1 porzadna sztuka kosztuje jakies 4k zl), z ktorego mam wiecej pozytku niz ze stalowego garnka z mieszadelkiem i srednio uzyteczna waga. Miedziany garnek zostaje z toba juz na cale zycie (
@xfin: nie, bo bedziesz sie wkurzal tak samo jak ja xD
Jezeli ktos lubi gotowac i ceni sobie smak, to wlasnie ma juz spore wyposazenie jak patelnie zeliwne, japonskie noze, miedziane garnki itp., to bedzie to bardziej udreka.
Ja zdecydowalam sie na kenwooda, bo nie potrzebuje czegos, co za mnie bedzie gotowac, ale cos, co mi ulatwi i przyspieszy prace w kuchni z nastawieniem na jakosc potraw. Jestem mega wybredna jezeli
Skoro rzeczywiście thermomix coś przyśpiesza, to restauracje muszą się o niego zabijać


@zrobmy_sobie_rewolucje: to jest sprzęt domowy, działający w małej skali, który ma pomagać osobom, które nie chcą się skupiać na gotowaniu. To zupełne prezciwieństwo restauracji, w której na duża skalę robią osoby, które skupiają się tylko na gotowaniu.

To tak jak profesjonalna firma sprzątająca nie korzysta z domowego robota odkurzającego, kawiarnia nie korzysta z automatycznego ekspresu do kawy, tylko bawi
Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali?


@zrobmy_sobie_rewolucje: bo musi jakoś sam sobie uzasadnić, że kupno garnka z grzałką, mieszadłem i internetem za 6k złotych miało sens i uzasadnienie. Zresztą widać to choćby po komentarzach obrońców tego cuda, które się tu pojawiły, zwróć uwagę, na co kładziony jest nacisk:

jakbyś widział thermomix na żywo i by cię było stać, to byś nie wypisywał takich głupot, biedaku XD

Jeśli thermomix
o tym czy są zadowoleni czy nie z tego gara świadczy to czy go regularnie używają.
Znam 2 osoby, które to kupiły i owszem, po ponad roku używają regularnie i nadal są zadowoleni.

Śmiałem się nawet koleżanki, że w tym garze ledwo obiad dla starego da się upchnąć, ale pokazała mi że się mylę i da się ugotować dla 2 dorosłych i 2 dzieci.

Owszem, połowa kwoty zakupu to zysk prezesów i
To kombinacja wielu z tych narzędzi z wbudowanymi przepisami i ich wykonaniem. Ta ostatnia część jest najatrakcyjniejsza, bo nie muszę pamiętać przepisów, tylko bezmyślnie wrzucam, to co jest napisane na ekranie i klikam "Dalej".


@gysnde: A potem co jakiś czas słyszy się płacz użytkowników, że producent przestał coś wspierać i urządzenie straciło jakąś istotną funkcję. Jeśli wartością są dla kogokolwiek przepisy to lepiej znaleźć sobie stronę z przepisami w sieci, a