Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, krótka informacja odnośnie AMW po relase #nowywykop.
---
Wykop wypuszczjąc nową wersję wyłączył APIv2, to interfejs programistyczny który pozwalał na automatyczne dodawanie wpisów i odpowiedzi przez panel moderatora AMW. W wielkim skrócie AnonimoweMirkoWyznania znowu przestały działać.
Dwa lata temu, podobna sytuacja miała miejsce kiedy to zostało wyłaczone APIv1, a informacja o tym została ogłoszona przez wpis na mikroblogu. Link do mojego wpisu na ten temat https://wykop.pl/wpis/48654867/.

Tym razem informacja o wyłączeniu APIv2 nie dotarła do mnie w ogóle, tym samym pozbawiając mnie możliwości reakcji i dostosowania się do zmian. Mam żal do @a__s i @m__b - macie do mnie kontakt, możecie nawet wyslać pw na wykopie, albo nawet maila do wszystkich ktorzy mają aktywne klucze API i poinformować o takich istotych zmianach. Od dłuższego czasu czułem jakby rzucane były mi pod nogi kłody, w postaci pierwsze APIv2, które praktycznie nie posiada dokumentacji i tylko dzięki uporowi innych użytkowników udało się rozgryść w jaki sposób należy go używać bez zadnego supportu ze strony wykopu. Następnie po nocnych akcjach rumuna, konto AMW było blokowane praktycznie każdej nocy, po dodaniu kilku wpisów. Zablokowane konto musiałem każdego ranka ręcznie odblokowywać logując się na stronie wykopu i rozwiązując captche.

Podsumowując to koniec AMW, ja niestety nie mam już żadnych chęci na kontynuowanie tego projektu w takich nieprzyjaznych dla developerów warunkach.
Jeśli ktoś inny jest chętny i chciałby przejąć projekt zapraszam do rozmowy na PW, jestem w stanie oddać: login, domenę, poinstruować w jaki sposób uruchomić AMW lokalnie i zacząć developemnet.

Z tego miejsca jeszcze raz pragnę podziękować najważniejszym Osobom w tym projekcie, czyli moderatorom. Każdy z nich poświęcił dziesiątki godzin na czytaniu Waszych anonimowych wpisów. Bardzo Wam dziękuję, bez Was ten projekt nie mógł by istnieć.
@Zkropkao_Na, @NowyJa, @akado, @kwasnydeszcz, @Asterling, @Eugeniusz_Zua, @kptant, @marcel_pijak @LeVentLeCri @Precypitat, @Leszcz_Bagienny, @jonik.
Dziękuję także każdemu, kto zdecydował się wesprzeć finansowo projekt (#anonimowemirkodonacje). Łącznie od czerwca 2020 wpłaciliście około 1500zł.
Wspaniała to była przygoda, nie zapomnę jej nigdy.

#anonimowemirkowyznania #anonimowemirkowyznaniatechnicznie #oswiadczenie #wykop

  • 185
  • Odpowiedz
Przy okazji umarły apki mobilne. Strzelili sobie w kolano, bo teraz nie będe przeglądać wykopu z przeglądarki, która ma tragiczne skalowanie. Większość pewnie tak samo zrobi.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja mam checi zaimplementowac to nowe API v3 dla #mirekszukazony ale...
1. Pisałem do nich o dostep jako beta tester v3 ponad rok temu - zero odpowiedzi
2. Nie ma publicznej dokumentacji do v3 tak jak do v2
3. Wylaczenie v2 bez uprzedzenia (i mozliwosci zmigrowania) jest po prostu skandalem, tak sie nie robi
3. Cholera wie czy i kiedy mi odpiszą.
W skrócie @MirekSzukaZony podzielił los AMW (poki co).
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: naprawdę świetna robota przez te wszystkie lata, propsy za wszystkie szybkie reakcje w przypadku wpisów o planach s. dzięki wielkie! mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto przejmie to po tobie, bo byłoby naprawdę szkoda takiej inicjatywy

@a__s @m__b wstydźcie się, hatfu na was
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: AMW jest dla wykopu problematyczne bo kreują się oni na taki grzeczny portal dla reklamodawców.
A AMW pozwalał ludziom na większą anonimowość a co za tym idzie niektóre posty były mocniejsze. Dlatego podejrzewam, że przy okazji Wykop 2.0 skorzystali, że można znowu to udupić i w cieniu nowego portalu jakoś to umknie ludziom
  • Odpowiedz