Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, krótka informacja odnośnie AMW po relase #nowywykop.
---
Wykop wypuszczjąc nową wersję wyłączył APIv2, to interfejs programistyczny który pozwalał na automatyczne dodawanie wpisów i odpowiedzi przez panel moderatora AMW. W wielkim skrócie AnonimoweMirkoWyznania znowu przestały działać.
Dwa lata temu, podobna sytuacja miała miejsce kiedy to zostało wyłaczone APIv1, a informacja o tym została ogłoszona przez wpis na mikroblogu. Link do mojego wpisu na ten temat https://wykop.pl/wpis/48654867/.

Tym razem informacja o wyłączeniu APIv2 nie dotarła do mnie w ogóle, tym samym pozbawiając mnie możliwości reakcji i dostosowania się do zmian. Mam żal do @a__s i @m__b - macie do mnie kontakt, możecie nawet wyslać pw na wykopie, albo nawet maila do wszystkich ktorzy mają aktywne klucze API i poinformować o takich istotych zmianach. Od dłuższego czasu czułem jakby rzucane były mi pod nogi kłody, w postaci pierwsze APIv2, które praktycznie nie posiada dokumentacji i tylko dzięki uporowi innych użytkowników udało się rozgryść w jaki sposób należy go używać bez zadnego supportu ze strony wykopu. Następnie po nocnych akcjach rumuna, konto AMW było blokowane praktycznie każdej nocy, po dodaniu kilku wpisów. Zablokowane konto musiałem każdego ranka ręcznie odblokowywać logując się na stronie wykopu i rozwiązując captche.

Podsumowując to koniec AMW, ja niestety nie mam już żadnych chęci na kontynuowanie tego projektu w takich nieprzyjaznych dla developerów warunkach.
Jeśli ktoś inny jest chętny i chciałby przejąć projekt zapraszam do rozmowy na PW, jestem w stanie oddać: login, domenę, poinstruować w jaki sposób uruchomić AMW lokalnie i zacząć developemnet.

Z tego miejsca jeszcze raz pragnę podziękować najważniejszym Osobom w tym projekcie, czyli moderatorom. Każdy z nich poświęcił dziesiątki godzin na czytaniu Waszych anonimowych wpisów. Bardzo Wam dziękuję, bez Was ten projekt nie mógł by istnieć.
@Zkropkao_Na, @NowyJa, @akado, @kwasnydeszcz, @Asterling, @Eugeniusz_Zua, @kptant, @marcel_pijak @LeVentLeCri @Precypitat, @Leszcz_Bagienny, @jonik.
Dziękuję także każdemu, kto zdecydował się wesprzeć finansowo projekt (#anonimowemirkodonacje). Łącznie od czerwca 2020 wpłaciliście około 1500zł.
Wspaniała to była przygoda, nie zapomnę jej nigdy.

#anonimowemirkowyznania #anonimowemirkowyznaniatechnicznie #oswiadczenie #wykop

  • 185
@AnonimoweMirkoWyznania:

Arogancja zabila Nokie i kilka innych wielkich firm, dlaczego wiec nie moze zabic takiego wykop.pl
Szkoda. ale moze to znak, by ruszac dalej.

Moze konkurencja dla wykopu? Mam kilka pomyslow, ale nie jestem developerem. Zapraszam na priv ;)
@sokytsinolop: I tak źle i tak nie dobrze, co prawda nie korzystałem z API tylko z pobierania i parsowania htmla do bota który automatycznie synchronizował playlistę na Spotify z moim tagiem #oggy1989playlist, oczywiście przez zmianę wyglądu strony parsowanie htmla już nie działa i szczerze, ja nie wiem jakie durne zmiany jeszcze nastąpią i trochę się boję uaktualniać parsera... bo może nagle za parę miesięcy okaże się, że nowy wygląd to
@AnonimoweMirkoWyznania: @sokytsinolop Nie ubijaj projektu. Masz bazę wyznań, masz świetnych niezastąpionych moderatorów, masz wszystko. Czemu więc do tego nie dorobić frontu w postaci strony z wyznaniami i nie zapiąć systemu komentarzy np disqusa i wyjść na swoje własne poletko? Masz praktycznie gotowy serwis z contentem, który pomógł myślę wielu mirkom i mirabelkom w kryzysie. Nie musisz być przybudówką na wykopie.
@wuwuzela1: pewnie się da, z tego co wiem to niektóre osoby dostały dostępy. U mnie natomiast nie pojawiła się ochota na kontynuowanie projektu, zwłaszcza po zmanipulowanym wpisie m__b. Swoją odpowiedź napisałem tutaj
https://wykop.pl/wpis/70144241/anonimowemirkowyzania-odwiadczenie-nowywykop-wykop

kod źródłowy wciąż jest dostępny, jak znajdzie się chętny to może w łatwy sposób uruchomić swoje własne "anonimowe".
Kiedyś pisałem, że zastanowię się nad oddaniem tagu i konta @AnonimoweMirkoWyznania, ale stwierdziłem że jednak wolę żeby historia tego