Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, krótka informacja odnośnie AMW po relase #nowywykop.
---
Wykop wypuszczjąc nową wersję wyłączył APIv2, to interfejs programistyczny który pozwalał na automatyczne dodawanie wpisów i odpowiedzi przez panel moderatora AMW. W wielkim skrócie AnonimoweMirkoWyznania znowu przestały działać.
Dwa lata temu, podobna sytuacja miała miejsce kiedy to zostało wyłaczone APIv1, a informacja o tym została ogłoszona przez wpis na mikroblogu. Link do mojego wpisu na ten temat https://wykop.pl/wpis/48654867/.

Tym razem informacja o wyłączeniu APIv2 nie dotarła do mnie w ogóle, tym samym pozbawiając mnie możliwości reakcji i dostosowania się do zmian. Mam żal do @a__s i @m__b - macie do mnie kontakt, możecie nawet wyslać pw na wykopie, albo nawet maila do wszystkich ktorzy mają aktywne klucze API i poinformować o takich istotych zmianach. Od dłuższego czasu czułem jakby rzucane były mi pod nogi kłody, w postaci pierwsze APIv2, które praktycznie nie posiada dokumentacji i tylko dzięki uporowi innych użytkowników udało się rozgryść w jaki sposób należy go używać bez zadnego supportu ze strony wykopu. Następnie po nocnych akcjach rumuna, konto AMW było blokowane praktycznie każdej nocy, po dodaniu kilku wpisów. Zablokowane konto musiałem każdego ranka ręcznie odblokowywać logując się na stronie wykopu i rozwiązując captche.

Podsumowując to koniec AMW, ja niestety nie mam już żadnych chęci na kontynuowanie tego projektu w takich nieprzyjaznych dla developerów warunkach.
Jeśli ktoś inny jest chętny i chciałby przejąć projekt zapraszam do rozmowy na PW, jestem w stanie oddać: login, domenę, poinstruować w jaki sposób uruchomić AMW lokalnie i zacząć developemnet.

Z tego miejsca jeszcze raz pragnę podziękować najważniejszym Osobom w tym projekcie, czyli moderatorom. Każdy z nich poświęcił dziesiątki godzin na czytaniu Waszych anonimowych wpisów. Bardzo Wam dziękuję, bez Was ten projekt nie mógł by istnieć.
@Zkropkao_Na, @NowyJa, @akado, @kwasnydeszcz, @Asterling, @Eugeniusz_Zua, @kptant, @marcel_pijak @LeVentLeCri @Precypitat, @Leszcz_Bagienny, @jonik.
Dziękuję także każdemu, kto zdecydował się wesprzeć finansowo projekt (#anonimowemirkodonacje). Łącznie od czerwca 2020 wpłaciliście około 1500zł.
Wspaniała to była przygoda, nie zapomnę jej nigdy.

#anonimowemirkowyznania #anonimowemirkowyznaniatechnicznie #oswiadczenie #wykop

  • 185
@AnonimoweMirkoWyznania: @sokytsinolop bardzo współczuję, ale też rozumiem bo ja, powaznyczlowiek, właśnie z tego powodu porzuciłem conamirko

Jak głupim trzeba być żeby przeszkadzać ludziom, którzy pracują dla ciebie za darmo?

Na pocieszenie powiem, że jeśli byłeś w stanie stworzyć i utrzymać taki tool to prawdopodobnie jesteś dwa razy lepszy niż 90% tutejszych programistów. Życzę Ci żebyś swój czas mógł poświęcić na kolejne świetne projekty, które zostaną docenione
Jeśli ktoś inny jest chętny i chciałby przejąć projekt zapraszam do rozmowy


@AnonimoweMirkoWyznania: A ja bym jednak zamknął projekt dla zasady. Po co potencjalnie ryzykować i psuć reputację dobrego przedsięwzięcia? Łatwo potrafię sobie wyobrazić sytuację, w którym ktoś podstawiony przez właścicieli wypoku przedstawia się jako "pasjonat AMW", przejmuje projekt, a następnie wstawia reklamu orlenowych krótkich parówek. Szkoda historii. Zamknijcie projekt na dobre, może warto zostawić stronę z wpisem podsumowującym koniec i