Wpis z mikrobloga

@RiverStar: zawsze dawałem, ale od pewnego czasu stałem się przeciwnikiem. Dlaczego? Ponieważ #!$%@? mnie, że rządzący wpisują sobie datki z WOŚP do budżetu na ministerstwo zdrowia, dzięki czemu robią sobie "oszczędności" w budżecie i zmniejszają wydatki z podatków na zdrowie
@zenek-stefan1: Czyli ty też nie wiesz, ale stwierdzasz fakt, że jest "bardzo bogaty". To skąd wiesz, że jest bardzo bogaty, skoro cały aparat państwowy nie jest w stanie prześwietlić tych kwot i wykazać nieprawidłwości?
@CanisMajoris: rząd obcina sobie budżet na zakup nowego sprzętu medycznego, bo robi to za niego WOŚP. Gdzieś czytałem, że datki z WOŚP stanowią ok. 20%-25% kwoty budżetu rocznego na zakup nowego sprzętu przez rząd. W wolnym czasie spróbuję poszukać tej informacji
@RiverStar: Z jednej strony PIS i Kościół Katolicki nienawidzą WOŚP, więc obowiązkiem jest wpłacić, bo to potwierdza uczciwość, i słuszność tej organizacji. Z drugiej strony jednak ten uran do głowic nuklearnych, i wskrzeszanie Hitlera, więc mam mieszane uczucia.