Wpis z mikrobloga

Z dedykacją dla wszystkich przeciwników karania za niepotwierdzone oskarżenia o gwałt: na zdjęciu Liam Allan, który w wieku 22 lat został oskarżony o gwałt przez swoją koleżankę. Został aresztowany na oczach sąsiadów, uwięziony i opisany z ogólnokrajowych brytyjskich mediach, gdzie każdy mógł zobaczyć jego twarz.

Po trzech dniach sąd go uniewinnił, bo obrona przedstawiła dowody świadczące o tym, że do gwałtu nie doszło: odtworzone wiadomości tekstowe z komputera oskarżającej kobiety. Jej tożsamość do dziś pozostaje ukryta, podczas gdy on jest znany w całym kraju. Kobieta nie zapłaciła z tytułu wyrządzonych krzywd ani funta i nie spędziła ani dnia w areszcie czy więzieniu. Według użytkowników takich jak @jtag, @CheSlaw, @rzuf22, @skitarii czy @Jakly - bardzo dobrze, bo nie powinna. W końcu istnieje sprawa, gdzie nienawidząca mężczyzn wykopowa prawica i lewica może podać sobie ręce.

#falszyweoskarzenie #lewackalogika #bekazprawakow #prawo #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
Pobierz sildenafil - Z dedykacją dla wszystkich przeciwników karania za niepotwierdzone oskar...
źródło: comment_1673715175IZxKBZ793guMR9Mr7jCLRK.jpg
  • 139
@sildenafil: No i w tej chwili to ty składasz fałszywe oskarżenia, co można łatwo udowodnić, po prostu czytając nasze komentarze z tamtego wątku. To jaką karę dla siebie wybierasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sildenafil: im takie cos nie grozi, stąd poczucie zeby ktos mial gorzej


@curiousboi: A byś się kurła zdziwił bo miałem w licbazie przypadek gdzie jakaś idiotka zaczęła rozpowiadać ludziom że ja zgwałciłem. Nie był w to zamieszany wymiar sprawiedliwości, ale mówimy tu o pomówieniach tak? No to było tak:
Jakaś laska się podobno we mnie zakochała i trwało to dłuższy czas (kilka miesięcy, może kilka więcej). To była jakaś małolata
@sildenafil: Ale to co opisujesz to patologie całego systemu sprawiedliwości a nie oskarżeń o gwałt.

Pierwsza patologia to fakt że przeciwko osobie która świadomie kogoś fałszywie oskarża nie wytacza się procesu- za to powinny być srogie kary, odszkodowanie i lata pierdla nie tylko w przypadku wrabiania w gwałt ale w każde przestępstwo.

Druga patologia to publikowanie wizerunku oskarżonych. Wykopki burzą się że u nas "chronią wizerunki bandytów" no tylko właśnie do
@adibor od niego nie oczekuje już nic, bo finalnie udowodnił, że jest zaślepionym nienawiścią dzbanem, do którego nie docierają żadne argumenty. Obecnie jego wpis ma ponad 160 plusów i to jest realny problem. Takie bzdury i manipulacje trzeba wyjaśniać, dla dobra wszystkich. Przyznaję się, że samemu zdarzało mi się plusowac jego wpisy, bo poruszał przemilczany temat dyskryminacji mężczyzn i mniej lub bardziej umiejętnie obnażał hipokryzję feministek. Niestety swoją postawą udowodnił, że niewiele
Nie wiem, jak w innych krajach to działa prawnie, ale w PL trzeba udowodnić, że działanie było celowe i zamierzone. Tak tak. Typiara oskarżyła, sprzedała na mieście, z pracy #!$%@?, rodzina i znajomi się odwrócili, jeszcze na mieście w mordę dostał, media piszą, a w toku wyjdzie, że jednak nie mógł tego zrobić, no to sorry. Nawet jak typ ma alibi, a typiara jest trefna, chciała zemsty czy inne gówno, ile to
@jtag:

Jeżeli zostało udowodnione przed sądem, że do gwałtu nie doszło to z automatu udowodniono że doszło do pomówienia na podstawie tych samych dowodów.


Nieprawda. Ona go oskarżyła, w toku procesu wyszło, że do gwałtu nie doszło, a ona nie została skazana. Jak to wytłumaczysz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@CheSlaw: przezyles taka akcje, i tu jakis mirek z dupy na wykopie wywoluje Twoj nick mowiac, ze bardzo dobrze ze uniknela falszywych oskarzen?


@curiousboi: Bo OP zwyczajnie kłamie. I z tego co widzę to nie tylko na temat mojej wypowiedzi, ale też innych Mirków których przywołał w powyższym komentarzu. Tu jest moja wypowiedź we wczorajszej dyskusji, ale było też kilka kolejnych w których próbowałem mu wytłumaczyć na czym polega błąd
@wesolarzapka:

O ile dobrze pamiętam, to wszyscy wymienieni opowiadali się za pełną tajnościa tożsamości podejrzanego do czasu wyjaśnienia sprawy, za surowymi karami dla osób pomawiajacych o gwałt, oraz ujawniających dane osobowe podejrzanych


To źle pamiętasz

Użytkownicy @jtag, @CheSlaw, @rzuf22, @skitarii czy @Jakly twierdzili w tym wątku, parafruzjąc wszystkich, że oskarżony o gwałt, nawet uniewinniony przez sąd, mógł dopuścić się w rzeczywistości gwałtu. Tak jak ten chłopak ze zdjęcia:
Użytkownicy @jtag, @CheSlaw, @rzuf22, @skitarii czy @Jakly twierdzili w tym wątku, parafruzjąc wszystkich, że oskarżony o gwałt, nawet uniewinniony przez sąd, mógł dopuścić się w rzeczywistości gwałtu. Tak jak ten chłopak ze zdjęcia: został oskarżony i uniewinniony, ale może zgwałcił tylko zabrakło dowodów, kto wie. I według nich, kobieta która go oskarżyła nie powinna ponieść kary, jeżeli on jej nie udowodni kłamstwa. No i nie udowodnił.


@sildenafil: czyli
@sildenafil czytałem cały wątek i wiem co tam pisali. To co teraz piszesz to już nie są fikołki a salta z półobrotem. NIKT TAM NIE PISAŁ ŻE TA KOBIETA NIE POWINNA PONIEŚĆ KARY. Jeden z użytkowników nawet stwierdził, że to że jej nie poniosła, a jej wizerunek nie jest jawny to kpina. Z tym że w cywilizowanym kraju winę trzeba najpierw udowodnić, a nie stosować automatyczne domniemanie winy tak jak Ty tego
oskarżony o gwałt, nawet uniewinniony przez sąd, mógł dopuścić się w rzeczywistości gwałtu.


@sildenafil: Tak, dopuszczam taką możliwość. Bo brak znalezienia dowodów na gwałt wcale nie znaczy, że nie został on popełniony. Oznacza to tylko, że nie ma pewności i stosujemy domniemanie niewinności. Ergo, nie można skazać oskarżającej kobiety o fałszywe oskarżenia, bez uprzedniego udowodnienia tego, że oskarżenia są faktycznie fałszywe. Ech... podwójne standardy at its finest.

Tak jak ten chłopak
@wesolarzapka:

winę trzeba najpierw udowodnić, a nie stosować automatyczne domniemanie winy tak jak Ty tego chcesz.

Przecież ja tego nie chcę. Chcę tylko aby osoby, które pomylą się we wskazaniu osoby odpowiedzialnej za przestępstwo niszcząc swoją pomyłką tej osobie życie też podpadały pod jakikolwiek paragraf.
@rzuf22: chcę automatycznego skazania? XD Chcę wprowadzenia paragrafu, który pozwoliłby na ukaranie osoby, która publicznie wskaże jako przestępcę osobę, która danego przestępstwa nie popełniła, niezależnie od motywu

Wy chcecie, aby była możliwość pozwania tylko osoby celowo kłamiącej. A ja uważam, że karane powinny być też osoby, które się po prostu pomyliły. Zresztą: moim zdaniem same powinny się wtedy poczuwać do naprawienia krzywdy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Użytkownicy @jtag, @CheSlaw, @rzuf22, @skitarii czy @Jakly twierdzili w tym wątku, parafruzjąc wszystkich, że oskarżony o gwałt, nawet uniewinniony przez sąd, mógł dopuścić się w rzeczywistości gwałtu. Tak jak ten chłopak ze zdjęcia: został oskarżony i uniewinniony, ale może zgwałcił tylko zabrakło dowodów, kto wie.


@sildenafil: Nie, uniewinniony przez sąd jest niewinny. Kropka.

I według nich, kobieta która go oskarżyła nie powinna ponieść kary, jeżeli on jej nie