Wpis z mikrobloga

Z dedykacją dla wszystkich przeciwników karania za niepotwierdzone oskarżenia o gwałt: na zdjęciu Liam Allan, który w wieku 22 lat został oskarżony o gwałt przez swoją koleżankę. Został aresztowany na oczach sąsiadów, uwięziony i opisany z ogólnokrajowych brytyjskich mediach, gdzie każdy mógł zobaczyć jego twarz.

Po trzech dniach sąd go uniewinnił, bo obrona przedstawiła dowody świadczące o tym, że do gwałtu nie doszło: odtworzone wiadomości tekstowe z komputera oskarżającej kobiety. Jej tożsamość do dziś pozostaje ukryta, podczas gdy on jest znany w całym kraju. Kobieta nie zapłaciła z tytułu wyrządzonych krzywd ani funta i nie spędziła ani dnia w areszcie czy więzieniu. Według użytkowników takich jak @jtag, @CheSlaw, @rzuf22, @skitarii czy @Jakly - bardzo dobrze, bo nie powinna. W końcu istnieje sprawa, gdzie nienawidząca mężczyzn wykopowa prawica i lewica może podać sobie ręce.

#falszyweoskarzenie #lewackalogika #bekazprawakow #prawo #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
sildenafil - Z dedykacją dla wszystkich przeciwników karania za niepotwierdzone oskar...

źródło: comment_1673715175IZxKBZ793guMR9Mr7jCLRK.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
uniewinnili go od zarzutu kradzieży? Ale może ukradł. Uniewinnili go od zarzutu morderstwa? Ale może dobrze ukrył ciało. Uniewinnili go od zarzutu pedofilii? Ale może dobrze się krył. W ten sposób każdy może być przestępcą, który się wywinął bo zabrakło dowodów. Według Twojego uznania.


@sildenafil: no bo tak jest XD nie każdego dosięga sprawiedliwość. Uważasz że nie ma sytuacji, że z braku dowodów ktoś uniknął kary za np. kradzież której dokonał?
  • Odpowiedz
@Faraluch:

Gwałt był, jesteś wszechwiedzącym obserwatorem, ale nie było świadków i nie dało się zebrać dowodów. Werdykt: niewinny z powodu braku dowodów. Czy ta dziewczyna powinna iść siedzieć za samo zgłoszenie gwałtu?

To zależy, czy chciałbym systemu w którym za winnego można uznać kogoś, komu nie udowodniono winy.
  • Odpowiedz
@sildenafil: ale ja tej osoby nie uznaję za winną, nie chcę dla niej kary. Nie mam na to dowodów - nie mam takiego prawa. Nie znaczy to, że do czynu nie doszło. Mogło dojść, ale nie da się go udowodnić. Mężczyzna mógł być uznany za niewinnego, ale kobieta nie musiała kłamać

To zależy, czy chciałbym systemu w którym za winnego można uznać kogoś, komu nie udowodniono winy.


@sildenafil: owszem chciałbyś,
  • Odpowiedz
co ja chcę? Ja opisuję rzeczywistość.


@sildenafil: nie bredź. Opisujesz swoje frustracje i projekcje. Póki co w każdym państwie w Europie działa domniemanie niewinności w sądach.

Myślisz, że Benjamin Mendy po uniewinnieniu wróci do pracy w Manchester City, z którego go wyrzucono na podstawie oskarżeń? Nie, nie wróci. Mimo uniewinnienia nigdy nie odzyska dawnego życia.


Czy sąd go skazał na te wyrzucenie? Jeśli nie, to czemu na tej podstawie chcesz działanie
  • Odpowiedz
bo często domniemanie niewinności jest jedyną obroną w przypadku bezpodstawnych zarzutów.


@skitarii: dokładnie, gwałt jest na tyle ciężkim wykroczeniem że ciężko go udowodnić (co czasem jest niemożliwe), ale też ciężko udowodnić że go nie było (co czasem jest niemożliwe). Naruszenie domniemania niewinności w jakiejkolwiek innej sprawie daje zielone światło do naruszenia w tej, a to często jedyna linia obrony. Ale nie wymagaj od OPa zbyt dużo myślenia, on nie lubi ani
  • Odpowiedz
W wiadomościach znaleziono informację, że kobieta zaprasza go sama na tzw. casual sex. Na tej podstawie jego uniewinniono. Nie wystarczyło to jednak, aby ją skazać za kłamstwo.


@sildenafil: Taka wiadomość kompletnie niczego nie udowadnia, tak więc nie dość że szerzysz oszczerstwa na nasz temat, to jeszcze kłamiesz w sprawie całego wydarzenia, bo nikt nigdy tak naprawdę nie udowodnił że gwałtu nie było. Gość miał szczęście że w ogóle na tej podstawie
  • Odpowiedz
@sildenafil: ej chwila, bo dotarło do mnie że ty chyba myślisz, że domniemanie niewinności działa tak, że jak nie udowodnisz czynu to znaczy że on się w rzeczywistości nie wydarzył XD Nie, domniemanie niewinności to pojęcie prawne które mówi, że człowiek jest niewinny w opisie prawnym sytuacji i na takiej podstawie będzie sądzony bo prawo nie jest nauką ścisłą i rozgranicza swoje ograniczone zdolności badania zdarzeń w sposób, aby działać na
  • Odpowiedz
Osoba uniewinniona w sądzie jest niewinna, no #!$%@?. Ile można.


@sildenafil: Tak, jest niewinna. Nigdzie nie twierdzę, ze jest inaczej.

po raz kolejny wyjeżdzasz z tekstem "bo to że go uniewinnili nie znaczy, że jest niewinny".


@sildenafil: Nie. Kłamiesz, kłamiesz, przekręcasz i wynaturzasz to co napisałem. To, że uznano kogoś za niewinnego, nie oznacza, ze danego czynu nie popełnił. Tyle. Z racji, że mamy domniemanie niewinności, osoba jest niewinna póki
  • Odpowiedz
Niezła manipulacja, nikt z wymienionych nie jest przeciwnikiem karania za pomówienia, tylko przede wszystkim muszą one być udowodnione, tak samo jak udowodniony musi być gwałt.


@jtag: no stary ale skoro kobieta gościa oskarżyła o gwałt a on był nie winny do czego szybko doszli. To już masz udowodnione że kobieta kłamała.
Więc dlaczego jej nie oskarżą?
  • Odpowiedz
@sildenafil Boże matole skończ spamować tą jednostronną logiką wydumaną bez jakiegokolwiek pojęcia o tym jak działa prawo i jakie mogły by być skutki proponowanego przez Ciebie bełkotu.
  • Odpowiedz
Szanuję za próby rozmów z @sildenafil ale, jak się pewnie większość zdążyła zorientować, są one z góry skazane na porażkę. OP to doskonały przykład jak zrobić pozytywnej idei (walce o prawa mężczyzn) złą prasę: przez swoje ideologiczne zacietrzewienie, liczne manipulacje i zwyczajną głupotę sprawia, że wstyd być kojarzonym z takim środowiskiem jakie OP reprezentuje. Następnym razem jak zaczniecie się zastanawiać "czemu lewica nie mówi o prawach mężczyzn" to przypomnijcie sobie OP-a i
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus:

A ja tam uważam że należy aresztować podejrzanego, ale nie karać od razu bez dowodów.

Jak sie potwierdzi to karać a jak nie to ukarać tego kto fałszywie oskarżył.

Aresztować po to by w razie gdyby się okazało że to prawda nie uciekł gdzieś za granicę czy zmienić tożsamość.

Powinni aresztować "podejrzanego, ale nie karać od razu bez dowodów"

i

ukarać tego kto fałszywie oskarżył


Każda która zgłasza gwałt powinna
  • Odpowiedz
@jtag: ale on już dostał karę. Samo oskarżenie o gwałt i publikacja wizerunku jest karą. Co z tego, że sąd go uniewinnił. W oczach sąsiada, pracodawcy i tak będzie osobą oskarżoną.
  • Odpowiedz
Ciekawostka a propos podejścia OPa dzbana który chce zastraszać wszystkich świadków przestępstw grożąc im więzieniem za relacjonowanie tego co widzieli.

Not proven (Scots: No pruiven, Scottish Gaelic: gun dearbhadh[1]) is a verdict available to a court of law in Scotland. Under Scots law, a criminal trial may end in one of three verdicts, one of conviction ("guilty") and two of acquittal ("not proven" and "not guilty").[2][3]


Between the Restoration in the
  • Odpowiedz