Wpis z mikrobloga

Jak pracodawca może żądać, abym wykorzystywał swój prywatny czas na przebranie.
Wystarczy, że jestem na warsztacie punktualnie.
Ja prdl…jedni w godzinach pracy srają i jedzą śniadanie, a ja MUSZĘ być przebrany bo starym się to nie podoba.
#pracbaza #januszex
  • 108
  • Odpowiedz
@Jarasznikos: Oczywiście, że tak a najgorsi są właśnie tacy mierni, bierni, ale wierni pracownicy, na których można napluć a oni Ci powiedzą że deszcz pada. Pierwsi w szkalowaniu normalnych, racjonalnych zachowań ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale na szczęście do pracy chodzi się po hajs, nie w celach towarzyskich.
  • Odpowiedz
@login_89: dlatego jakakolwiek praca biurowa > bycie fizolem, gdzie trzeba odbijać karte i przebierać się w szatni. Dla mnie nie ma nic bardziej deprymującego niż wielkie fabryki i hale produkcyjne, gdzie ludzie cały dzień świata przez okno nawet nie widzą. Pracowałem w takich miejscach i teraz szczerze jakbym miał wrócić do fizolki jakiejś to bym wolał na budowe iść albo jeździć jakimś czymś typu bus. Pieniądze równie #!$%@? a przynajmniej świata
  • Odpowiedz
Jak duzy zaklad moze sie okazac ze odbijesz sie na bramie o 14:15 i kto za to zaplaci? ¯_(ツ)_/¯


@PurpleHaze: Dlatego czytniki do kart umieszczone są dla robotników na terenie produkcji, a nie przy wejściu do zakładu. Przy wejściu są dla biurowych.
  • Odpowiedz
bycie fizolem, gdzie trzeba odbijać karte i przebierać się w szatni.


@waskizlo: Pracowałem w 6 korpo gdzie na wejściu i wyjściu jako biurowy odbijałeś kartę, tylko kierownicy nie musieli bo mieli zadaniowy, żeby nie płacić im nadgodzin xD
  • Odpowiedz
@login_89: W myśl art. 128 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21. poz. 94 z późn. zm.) - dalej k.p. czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.
Zgodnie z art. 94 pkt 2 k.p pracodawca jest obowiązany organizować pracę w sposób zapewniający
  • Odpowiedz
@Cyk_dwujeczka: tak czy inaczej nie #!$%@?łeś do szatni się przebrać tylko od odbicia byłeś już „w robocie” a dodatkowo pewnie w ciągu dnia mogłeś sobie chodzić na kawki albo wyjść na lunch coś #!$%@?ć na mieście. Jak jesteś fizolem to o 6 maszyna ma #!$%@?ć, o 10 idziesz na 15 minut na kanapke i herbate i potem #!$%@? do 14, a jak masz sraczke i musisz isc 3 razy na dwójke
  • Odpowiedz
Krótko mówiąc jesteś traktowany jak zwierze


@waskizlo: Dlatego nie pracuję na produkcji, choć u mnie jest zdrowe podejście do fizoli. Z drugiej strony robisz na maszynie 8 godzin i elo, a ja jako biurowy to głową jestem prawie ciągle w pracy - spotkania, deadline, audyty i inne.

Każde stanowisko ma plusy i minusy
  • Odpowiedz
@somskia: dokładnie. Ale jak widać jest czas na napisanie posta na wykopie, więc pracodawca też nie powinien zapłacić za ten czas bo go nie przepracował. Post i cały lament nic nie warty.
  • Odpowiedz
@login_89: a jak pracodawca ma akceptować twój czas pracowniczy na wylewanie lamentu na wykopie? Chyba nie zanro miałeś te 3 minuty zapłacone. Tyle samo wartu czas co twoje przebranie się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@login_89: Spoko, przychodź do pracy wcześniej żeby się przebrać. Pracuj na maszynie do końca dniówki i dopiero potem idź się przebierać do wyjścia, ale pilnuj żeby mieć ten dodatkowy czas udokumentowany to będziesz miał ładną premię jak będziesz odchodził z januszexu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
To ze mozesz sobie skonczyc wczesniej to spoko, ale to tylko dobra wola pracodawcy.

Czas dojazdu do roboty też powinien być płatny? Może o tej 7 powinieneś dopiero wychodzić z domu, albo się budzić? Ogarnij się, bo to co wypisujesz i to o co chcesz się kłócić jest idiotyczne. O 7 zaczynasz pracę i masz być do niej gotowy, a gotowość to między innymi ubranie się w strój roboczy i buty ochronne
  • Odpowiedz
@login_89: Jak byłem młody i głupi to pracowałem w sklepie. Ludzie do mnie sapali, że jak zaczynałem zmianę o 9 to przychodziłem 8:59 do roboty XD 15 minut wcześniej musisz być! No ale i tak dawałem się dymać, bo zostawałem z 10 minut po robocie zawsze, żeby sklep zamknąć...
  • Odpowiedz
@login_89: nie wiem jak jest w prawie ale na logike bym powiedzial ze start pracy powinien sie liczyc od wejscia na teren zakladu, i wszystkie procedury i przebieranie itp w czasie pracy. natomiast wyjscie powinno sie liczyc od czasu zwolnienia stanowiska pracy, a to ile czasu ci zejdzie z przebraniem twoja sprawa
  • Odpowiedz
@CheSlaw: przytocz mi prosze konkretny paragraf i punkt, mowiacy wprost o czasie rozpoczecia i zakonczenia pracy.

I blagam nie pisz do mnie per 'wy' bo ja jestem w jednej osobie, a jesli tesknisz za czasami prl gdzie zwracano sie do kazdego wy obywatelu, to nie mam dobrych wiesci.
  • Odpowiedz
@Cyk_dwujeczka: nie zgadzam się, to kwestia człowieka, ja po pracy, po prostu kompletnie odcinam się od myślenia do pracy i wracam do myślenia o pracy następnego dnia, w drodze do pracy co mam zrobic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PurpleHaze: Napisałem wy bo miałem jeszcze wkleić @Glikol_Propylenowy: którego wypowiedź też zacytowałem, ale zanim zobaczyłem że go nie dodałem to już nie mogłem edytować. Żadnych komuchowych przytyków nie miałem na myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powyżej już wrzucali wykładnię prawa pracy. Na przykład tu:
https://www.eporady24.pl/przebieranie_sie_w_odziez_robocza_zalicza_sie_do_czasu_pracy,pytania,2,14,1391.html

Ale też jak już wcześniej napisałem to zamiast walczyć z Januszem i kolegami z pracy takimi jak ty to lepiej przychodzić
  • Odpowiedz
@CheSlaw: Mistrzu, ale to jest jedna z analiz tego artykulu, w dodatku taka ktora nie uwzglednia przepisow wewnetrznych i umowy z pracodawca. Nie wiemy co op podpisal, jakie sa wewnatrzzakladowe ustalenia.

Zobacz sobie chociazby tutaj, w drugiej czesci artykulu jak wyglada inna interpretacja tego przepisu:
https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1297324,przygotowanie-sie-do-pracy-a-czas-pracy.html

Lub tu:
https://www.kprawnamp.pl/czy-musze-przychodzic-do-pracy-15-minut-przed-czasem/

A co do ostatniego akapitu. Ja wiem ze narracja na wykopie, jest taka ze kazda firma to januszex wyzysk i ogolnie pracownik
  • Odpowiedz