Wpis z mikrobloga

@Cyk_dwujeczka: oczywiscie,ze tak, tylko w twoim wpisie nie ma informacji, ze praca biurowa moze byc tez przejmna praca 8-16 i po robocie nie gadamy o robocie, nie kazdy jest dyrektorem finansowym, gdzie nie spina sie zamkniecie i trzeba szukac faktury
@login_89: Jak mnie #!$%@? ta interpretacja to nawet ja nie.

art. 128 § 1 K.p.

Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.


Dla mnie "pozostawanie w dyspozycji pracodawcy" to jest moment wejścia na zakład z chęcią podjęcia pracy.
A wszelkie przebieranie się czy przygotowanie do pracy jest pracą.
@xionze Jeśli jej zmiana jest od 6 to tak, według mnie powinna się o 6 zjawić w sklepie. Jeśli pracodawca chce żeby była od 6 na sklepie to jej zmiana powinna zaczynać się odpowiednio wcześniej. Przykładowo o 5
@PurpleHaze: ale rozwiązanie jest bardzo proste. W wypadku o którym mówisz, to 7:45 pracownik się zaczyna przebierać, o 8 przejmuje maszynę, kolejny przychodzi o 15:45 I o 16 przejmuje itd. Wystarczy później każdemu z nich zapłacić za 8h 15m pracy, a nie tylko za 8h. Każdy zadowolony
@login_89 u mnie w kołchozie było tak, że czas pracy rozpoczynał się od odbicia karty w czytniku. A czytnik był w strefie gdzie musiałeś wejść w stroju już ubranym roboczym. Chyba idąc na przerwę też trzeba było się odbić. I przerwa nie liczyła się do czasu pracy ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_89: nie słuchaj ich. Prawda jest taka, że czas na przebranie się i udanie na stanowisko liczy się do czasu pracy, ale mało kto o tym wie. Był nawet wyrok w tej sprawie, który to potwierdza.
@patatier: "Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy."

A co w sytuacji jak mam kartę zegarową przy wejściu? Wchodzę na halę o 8., od wejścia mam 2 minuty do stanowiska pracy. Będąc na hali jestem już do dyspozycji pracodawcy.
To zaczynam pracę 8:02 i schodzę ze stanowiska o 15:02, a realnie odbijam się 8-15:04?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgagarast: jeżeli pracodawca wewnętrznie określił, że przygotowanie do pracy nie wlicza się w czas pracy to trzeba się do tego stosować. Zasadniczo jak odbijasz się o 8 tobwedle przepisów już masz naliczany czas pracy.