Wpis z mikrobloga

@Wygryw_z_wyboru:

mysle ze to sie nie wydarzy, bo za duzo ludzi w tym siedzi i sobie dobrze z tego zyje - gdzie pojda i co beda robic? Wariant trwalego odciecia polowy popytu jest nieakceptowalny dla srodowiska budowlancow i tyle. A czy w zwiazku z tym zostana obnizone ceny, czy zaczarowane portfele poalkow, czy oczarowane banki/knf - zobaczymy.

Pewne jest, ze obecna sytuacja nie moze trwac dlugo i jakies jej rozwiazanie musi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@perfumowyswir: w sumie ciekaw jestem ile trzeba zarabiać, żeby na poważnie rozważać zakup auta z salonu. W teorii średniaków, którzy kręcą się wokół średniej krajowej, powinno być stać na jakieś auta typu Focus, ale to się nie wydarza zazwyczaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: trochę wkładu własnego i leasing, wszystko zależy od raty. Za 3-4k/msc ogarniasz w miarę rozsądne auto.

A jakim procentem twoich miesięcznych zarobków ma być ta rata to zależy od Ciebie. Ja bym osobiście więcej niż 1/5 pensji nie wykładał na auto.
@Shatter: auta z salonu są tylko w formie lizingu dla JDG żeby sobie zrobić koszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

średnia krajowa to imo za mało na kupno auta z salonu, nie ma co się oszukiwać


@Wygryw_z_wyboru: dwie to też za mało, chyba że kupujesz najtańsze gówno. Coś trochę lepszego to się robią ceny 200k+ a kogo na to stać jak zarobi z ~11-12k brutto.
Ten kraj
@bacanahali: Nie no wiesz, tak sobie gdybam o normalnym życiu z normalnym samochodem. Ja mam teraz z różową dochód brutto na poziomie jakichś 13-14k brutto, nie wiem ile ona ma tam dokładnie na umowie. Nie wyobrażam sobie za bardzo opcji, żeby kupić auto za kilkadziesiąt tysięcy choćby, szczególnie, że trzeba by jakieś kredo na nieruchomość rozważyć xD
auta z salonu są tylko w formie lizingu dla JDG żeby sobie zrobić koszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FLAC: kiedyś to była prawda, w salonie dostawałeś 30% zniżki na nowe BMW, odliczałeś całość raty od podatku, a potem wyprowadzałeś auto poza działalność i opychałeś bez podatku - finalnie jeździłeś za darmo przez te wszystkie lata ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜