Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir: Wiadomo, że parę lat temu za te pieniądze był przyjemniejszy wybór. :D Ale przy danej inflacji i całej reszcie.. pamiętam, jak miałem możliwość z salonu kupić pierwsze Tipo za.. 39.200pln.. wiadomo, badziew totalny, ale cena trochę lepsza niż teraz, haha. :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@perfumowyswir: tzn teraz wynajmuje bez wykupu więc się opłaca ale nawet jak będę kupował to:

przy 320k (po mocnym rabacie) połowa vatu to 30k. Po wykupie masz 2 opcje, myk z przepisaniem komuś z rodziny, odczekanie pół roku i sprzedaż bez podatku albo sprzedaż jaki firma z podatkiem.

Podatek od sprzedaży auta będąc na ryczałcie wynosi 3 procent. Zakładając że auto sprzedam za 240k zapłacę 7200zl podatku.

30k - 7200 =
przecież już na nowe auto czy mieszkanie stać tylko bogatych


tych co ich stac - top zwal jak zwal, istota moje wypowiedzi jest to, ze zmniejszanie tej grupy (no bo na mieszkani ma byc stac tylko tych (napraede) bogatych jest wbrew interesowi biznesu ktory z tego zyje

@ZlodziejBilonownic:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
przecież już na nowe auto czy mieszkanie stać tylko bogatych


tych co ich stac - top zwal jak zwal, istota moje wypowiedzi jest to, ze zmniejszanie tej grupy (no bo na mieszkani ma byc stac tylko tych (napraede) bogatych jest wbrew interesowi biznesu ktory z tego zyje


@ZlodziejBilonownic:

@del855:

Czemu wbrew? Tylko bogaci będą kupować mieszkania, ale nie jedno tylko kilka pod wynajem, biedni będą całe życie wynajmować.
limit jest tylko na koszt, na ryczałcie nie ma kosztów. Cały/połowę VATu można odliczyć nawet od Ferrari za 3mln.


@Wygryw_z_wyboru: hm to ciekawe muszę o tym poczytać, bo pierwszy wynik w google mówi

W myśl przepisów do limitu 150 tys. zł (225 tys. dla aut elektrycznych), który pozwala zaliczyć w koszty całość wydatków związanych z leasingiem wlicza się nie tylko cena netto samochodu osobowego, ale także VAT, którego podatnik nie mógł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@perfumowyswir: źle to interpretujesz.

Dla przykładu masz auto za 123k, 23k to VAT.
Kupujesz auto na użytek mieszany więc możesz odliczyć 11.5k VATu.
100k netto + połowa VATu którego nie możesz odliczyć to Twój koszt, czyli 111.5k, to jest Twój realny koszt uzyskania przychodu, nie jest to cena netto

Więc auto które kosztuje netto 150k na użytku mieszanym będzie robiło 172.5k kosztów. A limit to 150.
Czemu wbrew? Tylko bogaci będą kupować mieszkania, ale nie jedno tylko kilka pod wynajem, biedni będą całe życie wynajmować.


mogli to robic "od zawsze" a jednak zaczeli jak stopy polecialy 1,5 a potem na 0, na depozytach lezy jakis 1bln zlotych - mogliby wykupic za gotowke kilka ladnych lat produkcji do przodu - w calosci. Wiec ten strumien inwestorow to taki raczej skonczony jest, a i cala konstrukcja, ze jak nie kupie
Dla przykładu masz auto za 123k, 23k to VAT.

Kupujesz auto na użytek mieszany więc możesz odliczyć 11.5k VATu.

100k netto + połowa VATu którego nie możesz odliczyć to Twój koszt, czyli 111.5k, to jest Twój realny koszt uzyskania przychodu, nie jest to cena netto

Więc auto które kosztuje netto 150k na użytku mieszanym będzie robiło 172.5k kosztów. A limit to 150.


od kiedy vat jest kosztem, skoro dla biznesu istnieje tylko
@perfumowyswir: Ja mam Focusa z 2018, kupiłem za 69k (przeceniony z 86k). Ostatnio widziałem że typ sprzedał tak samo wyposazonego Focusa z mojego rocznika za 79k. Jak zobaczyłem ogłoszenie to myślałem że jaja sobie robi a on go sprzedał :)
@Shatter: Co? Ja akurat jeżdżę Focusem z salonu. U mnie w garażu pod blokiem (zwykły blok) to jedno z dwóch najgorszych aut. Wczoraj akurat parkowałem pod szkołą (publiczna) obok Tesla Model Y i BMW X6. Myślę że 60 proc aut jeżdżących po moim mieście to auta lepsze i droższe niż mój Focus. A Ty piszesz że ludzi nie stać :)
@DrCieplak:

to widac zyjesz w bance, lub zle sie patrzysz (a raczej widzisz to co chcesz widziec) bo od tego jest staystyka, ktory mwoi ze sredni wiek smoachodu w polsce to juz zdaje sie prawie 14 lat.... i nie sa to 14 letnie x6.....