Wpis z mikrobloga

Jednak kupiłem ta elektryczna 105, ale ze sklepu. Teraz pytanie zamierzam przerzucić narazie do starej ramy na hamulcach tarczowych mechanicznych. Czy zmiana w ramie na hamulce hydrauliczne jest bezproblemowa? Plus teraz mam jakaś korbę z FSA cos tam MegaExo, wystarczy ja wykręcić i nie trzeba będzie suportu zmieniać? Czy dokupić jeszcze suport do 105? Jakieś specjalne narzędzia będę potrzebował czy wszystko jest na imbusach? #rower #szosa
  • 18
@veracholera: jednym imbusem to sobie możesz pogrzebać wiesz gdzie xD na pewno potrzebujesz spoje ilości narzędzi, klucz do suportu, klucza dynamometrycznego, obcinaczek do przewodów, takiego wihajstra do zarobienia przewodów hydraulicznych, opcjonalnie magnes do przeciągnięcia linek i pewnie jeszcze kilku innych o których nawet bym nie pomyślał bo mam je pod ręką. Chcesz to rób śmiało ale zejdzie ci na tym kilka dni i kilka browarów
@veracholera: Mirek @s---k chyba dobrze radzi.
Wiele do sprawdzenia i kilka narzędzi potrzebnych. Jesli wcześniej nie dłubałes to trochę Ci to zejdzie. Ale wszystko masz w instrukcjach producenta. Shimano i Sram robią dobre instrukcje serwisowe.

Sprawdź średnicę osi w korbie, jesli taka sama jak w 105 to przypasuje. Mozliwe, ze trzeba bedzie dawac dystanse.
z Di2 trochę się na kombinujesz by poprowadzić kable.

Do suportu są rozne klucze zaleznie co to
@dablju_: właśnie bardziej mi chodzi o rzeczy do hamulców, bo resztę rzeczy mam
@Hipodups wlasnie jedyne kable jakie są w 105 to jest ten łączący baterie z przerzutka przednia i drugi do przerzutki tylnej, klamki są bezprzewodowe, wiec kwestia się rozchodzi bardziej o hamulce
@veracholera: potrzebujesz imbusa do odkrecenia korby, klucza do odkrecenia suportu fsa bo pewnie ma inne wypustki niż hollowtech 2 od shimano, jesli to ta korba co mysle to ma 19mm oś, shimano ma 24mm, wiec potrzebny nowy suport do 105, klucz do przykręcenia tego suportu, korbe przykrecasz imbusami, najlepiej z kluczem dynamometrycznym, żeby nie pourywać tych śrubek, a no i jeszcze ten plastikowy badziew w korbie trzeba dokrecic specjalnym narzędziem. i
@veracholera:
Suport raczej do wymiany, SHIMANO ma hollowtech a co ma FSA to nie wiem.
Hamulce hydrauliczne, sama zamiana zacisków to nie problem. Problemem może być docięcie przewodów i zarobienie końcówek. Hamulce też będziesz musiał odpowietrzyć.
Nie wiem jak wygląda mocowanie baterii w sztycy, czy to jest bezproblemowe czy trzeba się jakoś namęczyć.
Generalnie poradników na YT jest sporo i jak masz trochę talentu i narzędzi to dasz radę. Ale jak
@veracholera: a hamulce prosta sprawa. kupujesz tylko zestaw do odpowietrzania, olej mineralny, obcinaczki do przycinania przewodu i nową oliwkę i ten metalowy dzyndzel ktory wciskasz do środka przewodu, najlepiej przytrzymując go specjalnym narzędziem dedykowanym do tego ( ͡º ͜ʖ͡º) Można też oddać do serwisu i zmieścić się pewnie w połowie ceny tych wszystkich narzędzi xD o tej porze roku może nawet mniej.
Można też oddać do serwisu i zmieścić się pewnie w połowie ceny tych wszystkich narzędzi xD o tej porze roku może nawet mniej.

@churagan:
Ja chciałem oddać hamulce do odpowietrzenia, taniej wyszło kupić zestaw do odpowietrzania, ceny za usługi też zwariowały ( ͡° ʖ̯ ͡°)

z tym że suport Ultegra ma trochę mniejszą nakrętkę od reszty suportów na HT, więc potrzebujesz specjalnego klucza do ultegry albo klucza
@Panitsch: 5.602 plnów sama grupa bez suportu, narzędzi jeszcze nie liczę
@churagan: posprawdzałem co i jak, na chwilę obecną brakuje mi tylko rzeczy do ściągnięcia suportu, bo okazało się że mam pressfit i rzeczy do odpowietrzania hamulców, więc nie ma tragedii
jednym imbusem to sobie możesz pogrzebać wiesz gdzie xD na pewno potrzebujesz spoje ilości narzędzi, klucz do suportu, klucza dynamometrycznego, obcinaczek do przewodów, takiego wihajstra do zarobienia przewodów hydraulicznych, opcjonalnie magnes do przeciągnięcia linek i pewnie jeszcze kilku innych o których nawet bym nie pomyślał bo mam je pod ręką. Chcesz to rób śmiało ale zejdzie ci na tym kilka dni i kilka browarów


@dablju_:
1. Klucz do suportu- ok
2.