Wpis z mikrobloga

dostanę w obecnym korpo podwyżkę jeszcze w tym miesiącu, za kilka dni rozmowa. jestem praktycznie pewny, że będą to grosze. w międzyczasie mam ugadaną robotę w innej firmie za taką kwotę, że nie ma szans że obecni mi tyle zaproponują.

czy duzym #!$%@? bedzie zaakceptowane podwyzki, a potem po kilku dniach rzucenie wypowiedzeniem aby na okresie wypowiedzenia dostawac wiecej $$$? XD taka mnie rozkmina wziela, co sadzicie

#korposwiat #pracbaza #praca #pytanie #kiciochpyta
  • 50
@mmenelica: miałem takiego kolegę kiedyś w pracy, walczył najbardziej ze wszystkich o duża podwyżkę, dostał największa z całego zespołu (mimo ze nie był żadnym wymiataczem) a po tygodniu złożył wypowiedzenie. Dla mnie bez sensu tak robic skoro masz już nowa robotę, popalisz mosty, współpracownicy będą myśleli o tobie jak o bucu. Nie warto
w innej firmie za taką kwotę, że nie ma szans że obecni mi tyle zaproponują


@mmenelica: a skąd ta pewność? Skoro i tak już masz ugadaną inną robotę to powiedz wprost, że chcesz tyle i tyle, bo gdzie indziej Ci proponują lepiej. Ogólnie we wszystkich dziedzinach życia lepiej jest wyjść ze swoją inicjatywą niż czekać co "zaproponują".
@mmenelica: powiedz ile chcesz siana (ale nie tak żeby nie akceptowali) powiedz ze przyjmujesz ale nie jesteś zbytnio usatysfakcjonowany. A potem jak papiery pójdą do kadr czy tam gdzieś złóż wypowiedzenie. I poinformuj, że w międzyczasie znalazłeś lepszą ofertę za tyle ile chciałeś a oni by CI tyle nie dali - no bo przecież rozmawialiście kilka dni temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opcja wydaje mnie w miarę