Wpis z mikrobloga

dostanę w obecnym korpo podwyżkę jeszcze w tym miesiącu, za kilka dni rozmowa. jestem praktycznie pewny, że będą to grosze. w międzyczasie mam ugadaną robotę w innej firmie za taką kwotę, że nie ma szans że obecni mi tyle zaproponują.

czy duzym #!$%@? bedzie zaakceptowane podwyzki, a potem po kilku dniach rzucenie wypowiedzeniem aby na okresie wypowiedzenia dostawac wiecej $$$? XD taka mnie rozkmina wziela, co sadzicie

#korposwiat #pracbaza #praca #pytanie #kiciochpyta
  • 50
@mmenelica: Ale nad czym się zastanawiasz? Powiedz ze chcesz tyle ile daje ci konkurencyjna firma, bo jak nie dostaniesz to mogą te rozmowę potraktować, jako wypowiedzenie umowy z twojej strony. Może ci dadzą ile chcesz i po problemie
@mmenelica a co znaczy zaakceptowanie? Czy u was w korpo ktoś komunikuje a ty akceptujesz albo nie? W trakcie komunikacji powiedz co o tej podwyżce myslisz, że za mało, że spoko etc.
Wydaje mi się że jakieś 3-6 miesięcy za późno poinforujesz pracodawcę że za mało zarabiasz..właśnie te parę miesięcy temu ktoś mógł zmienić wysokość obecnie komunikowanej podeyzki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mmenelica: dla mnie to jest zupełnie czysta sytuacja - bierzesz, co swoje, potem odchodzisz, bierzesz więcej, co twoje i elo.

Nikt Ci za darmo nie da. Chyba, że zaczniesz pracować u ojca (a i to nie zawsze). W drugą stronę nikt się tobą nie przejmuje, za ładne oczy hajsu nie odłożysz, nie kupisz czegoś fajnego i pożądanego, grozi ci ryzyko stagnacji (co przy obecnej inflacji dość szybko odczujesz).

Z resztą, jak
@buczubuczu: to podzielibys sie ile teraz zarabiasz? 8 razy zmienic prace w ciagu 5 lat brzmi #!$%@?, tyle do nauki zeby po kilku miesiacach zupelnie wyrzucic? jak nie dostajesz przynajmniej 10% za kazdym razem to totalnie bez sensu. Chyba ze nie ze swojej decyzji ze tak powiem te prace zmieniles
@yoido 10% to trochę mało ja zmianę rozważałem przy 40%, po 2 zmianach pracy dostałem prawie 2 razy tyle co w korpo w którym pracowałem ponad 8 lat.
@mmenelica: to jest bardzo prosta sprawa. Jeśli oni byli wobec Ciebie fair to mów od razu jaka jest sytuacja. Jak macie zdrowe, normalne relacje, to podwyżkę i tak na ten czas dostaniesz bo to forma wynagrodzenia Twojej wcześniejszej pracy, a nie przyszłej. No a jeśli oni nie byli wobec Ciebie fair to Ty też nie musisz się poczuwać