Wpis z mikrobloga

"Narodowego" przewoźnika POPIERD...ZIELIŁO. Oby w końcu upadli i sobie ten głupi ryj obili.

Drożej zapłacimy w pociągu za #rower. Teraz przewóz jednośladu kosztować będzie 13 złotych

wzrośnie także opłata za przewóz #pies lub #kot. Zapłacimy za niego 16 złotych.

np. za przejazd z #warszawa do #krakow, z #wroclaw do Warszawy czy z #trojmiasto do stolicy zapłacimy aż 199 złotych w klasie 2 lub 304 złote w klasie 1! Bilet na pociąg EIP z #gdansk Głównego do #katowice w cenie bazowej to koszt 251 złotych, a do Krakowa 264 złote! (404 złote w klasie 1!).


Istny szał, a brak konkurencji po prostu pozwala im na traktowanie pasażera jak szmaty. Skur....kowanesyny.

Całość na: https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/bilety-na-pendolino-i-ekspresy-beda-bardzo-drogie-za-psa-i-rower-tez-zaplacimy-wiecej-111439.html

Oczywiście, jest to jeden z elementów wypychania ludzi w kierunku samochodów, a z drugiej strony zbicia jeszcze większej kasy na rekordowych od pewnego czasu przewozach ilościowych, które drastycznie spadną po kolejnych podwyżkach, skoro nawet Orlen będzie tańszy ;)
#pociagi #intercity #podroze #kolej
  • 46
  • Odpowiedz
a z drugiej strony zbicia jeszcze większej kasy na rekordowych od pewnego czasu przewozach ilościowych, które drastycznie spadną po kolejnych podwyżkach,


@AbaddonLincoln: wystarczy, że nie będzie kolejnej fali ucieczki przed wojną i wynik się nie powtórzy.

Samo PKP tu trochę dostaje po dupie, bo idiotyzmy sięgają znacznie wyżej. Ale brak konkurencji nie pomaga. Trzymam kciuki za RegioJet i ich walkę.
Choć mi w Poznaniu to i tak kolejowy kij w dupę.
  • Odpowiedz
@byferdo: czasem nawet wcześnie nie ma, zwłaszcza na popularny termin - to się zmieniło po wprowadzeniu 'dynamicznego' systemu sprzedaży, który jest całkiem głupi, póki co. Kiedyś się zdarzały, o wpół do pierwszej w nocy, miesiąc wcześniej, teraz mam problemy trafić. Za to 31.12 pociąg jechał prawie pusty w moim kierunku, te 30 dni wcześniej w południe za 49 zł się udało bilet wziąć, a na te po 169 nikt się nie
  • Odpowiedz
@AbaddonLincoln: Pendolino zawsze było odjechane cenowo. Najgorzej, że okupują popularne połączenia. Chcesz zaoszczędzić i jechać gorszym składem i dłużej. Jedź o 3 rano, albo o 16 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Istny szał, a brak konkurencji po prostu pozwala im na traktowanie pasażera jak szmaty. Skur....kowanesyny.


@AbaddonLincoln: ale wiesz że koleje w polsce mimo wszystko są jednymi z najtańszych w europie (a na pewno tej cywilizowanej części, gdzie nie jedziesz pół kraju kiblem albo innym złomem)?

  • Odpowiedz
@IceBeast: w artykule jest krótkie odniesienie do czeskiej oferty, nie wygląda nasza zbyt tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego ten bilet na wszystko w Niemczech... odważna teza, ale prawdopodobna, jednak jakby uwzględnić siłę nabywczą, to na pewno mniej km i w gorszych warunkach tą naszą się przejedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Wycu91: ja to wszystko wiem, już pewnie dziesiątki razy nim
  • Odpowiedz
@AbaddonLincoln: ile razy nie próbuję gdzieś pojechać pociągiem to zawsze taniej i szybciej autem nawet w pojedynkę. Ekologia tak, ale pod warunkiem, że zwykły obywatel za to zapłaci, a nie, że rząd przygotuje sensowne rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AbaddonLincoln: Jak byłem w listopadzie w Polsce, miałem zaplanowane wyjazdy z rowerem do kotliny kłodzkiej i w Karkonosze. Zawsze jeździłem pociągiem, bo było ok cenowo.

W tym roku zobaczyłem ceny biletu + biletu za rower, #!$%@?łem się, wrzuciłem rower do bagażnika i pojechałem autem, bo było taniej. I mówimy tutaj o lokalnych pociągach, nie IC. A teraz jest jeszcze drożej. #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Talarkowy: ale jest w zbiorkomie ważny, a u nas niebałdzo niebałdzo.

Natomiast szybki serczyk, ICE z Hannoveru do Frankfurtu, kilometraż podobny do Wwa-Ktw, 40 jurków. Kurs mamy, jaki mamy, to odrobinę drożej na dzisiaj, a taniej na 11.01 niż PL IC
  • Odpowiedz
no i kto jeździ pendolino ( ͡ ͜ʖ ͡) kogo na to stać! Tylko złodziei i programistów ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Talarkowy: myślę, że większość przejazdów jest kupowana przez firmy na fakturkę. W Pendolino zajęte miejsca są tylko w tygodniu o 8 i 16 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz