Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane. Jeśli coś spada mi z nieba, czyli wygrywam na loterii, dostaję spadek po babci czy rodzice mają kaprys i przelewają mi dwie bańki w ramach wsparcia, to również - według obowiązujących przepisów - mogę to wykazać i po opodatkowaniu (lub nie) mieć w posiadaniu.
Jak dla mnie pieniądza cyfrowego boją się przede wszystkim fani roboty na czarno, kasy do ręki i wyznawcy zasady "taniej kupię, drożej sprzedam to wódki się też napiję".
PS. Proszę darować sobie argumenty o braku wolności, bo żyjąc w obecnie obowiązującym systemie ekonomicznym nie różnimy się wiele od niewolników, no chyba, że ktoś chce być menelem albo żulem to wtedy generalnie może robić co chce. Reszta pracuje, zarabia, jakoś tam sobie radzi i przyjmuje obecnie obowiązujący system gospodarczy z całym dobrodziejstwem inwentarza.

#gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 471
@miekki_am: nawet jeśli cyfrowy pieniądz to samo dobro, to niech tak będzie, ale co rządzącym będzie stało na drodze przed wprowadzeniem daty ważności takiego pieniądza? Albo oznaczenie, że dana ilość cyfrowego pieniądza będzie mogła być przeznaczona na wyłącznie dany zakup?

Jeśli uważasz że teraz i tak jesteśmy niewolnikami, to w przypadku cyfrowego pieniądza nie będziemy się niczym różnić od kundli prowadzonych na smyczy i w kagańcu którzy pójdą tam, gdzie ich
@mr_D: @miekki_am: dobrze kombinujesz ale większość przykładów, które podajesz to można zrobić już teraz, zaś większość ludzi nie ma wystarczająco gotówki na chacie aby w takim wypadku się nie obsrać.

Podajesz też przykłady, które CBDC wyeliminuje (o ile nie zajdzie błąd w systemie). Np. zbieżność imion i spowodowane tym problemy. Po to właśnie wprowadza się cyfrową tożsamość (między innymi beta tego to były paszporty szczepionkowe), aby powiązać ją z cyfrowym
@miekki_am:
Na razie masz za darmo karte platnicza, przelewy, prowadzenie rachunku.
Gdybys byl bankiem nie chcialbys na tym zarobic wiedzac, ze nie nie mozna uciec w gotowke?
.
Na pewno masz znajomego lub znajomego-znajomego, ktoremu bezzasadnie zablokowano konto bankowe, a odkrecenie sytuacji nie odbylo sie z automatu?
.
Gdybys byl PiS, PO, Konfederacja, Lewica albo innym kupa, to nie chcialbys 3mac narodu za morde, tylko po to by u3mac wladze?
Elektroniczny
Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w przejściu na cyfrowy pieniądz i całkowitej likwidacji pieniądza tradycyjnego. Jeśli uczciwie pracuje i zarabiam, niezależnie czy jest to UoP czy działalność gospodarczą, to wszystkie dochody mam udokumentowane.


@miekki_am: W latach 30. XX wieku w III Rzeszy wyznawcy religii mojżeszowej też "uczciwie pracowali i zarabiali, a wszystkie dochody mieli udokumentowane".

Innymi słowy - zakładanie sobie pętli na szyję przyjmując, że rząd jej nie
@miekki_am najpierw CBDC, a potem doda się do tego nowe przepisy, protestowałes jak był lockdown? Tydzień blokady konta, nie chcesz popierać partii? Blokada i może zmadrzejesz. Do tego część tych pieniędzy może uzyskać status terminowy, czyli np 30 procent twoich zarobków musisz wydać w ciągu roku dwóch albo przepadną. Chodzi o to aby ludzie nie mieli zbyt wielu oszczędności, bo wtedy będą bardziej zależni od państwa a to oznacza bardzo posłuszni.