Wpis z mikrobloga

Via #reddit :


Kilkanaście lat temu rozwiązano ciekawą zagadkę z 1688 roku. Zagadka ta brzmiała następująco: czy osoba niewidoma od urodzenia, potrafiąca odróżniać przedmioty np. zmysłem dotyku poprzez ich kształty (takie jak kula czy sześcian), będzie w stanie odróżnić je wyłącznie za pośrednictwem wzroku, gdyby dano jej taką możliwość? Odpowiedź uzyskano w 2003 roku po przywróceniu wzroku 5 takim osobom, a brzmiała ona


#ciekawostki #medycyna #nauka #filozofia
  • 23
@BIALYBUREK: Co to znaczy całą wiedzę? Nie muszą nadrabiać całej wiedzy, opis tego zjawiska nie jest szczególnie skomplikowany. Dla ciebie też mnóstwo zjawisk jest niepojęte, ale osoba kompetentna jest ci w stanie wytłumaczyć je, bez nadrabiania "całej" wiedzy. Niewidzący nie są intelektualnie upośledzeni.
@zomowiec: Jest dokładnie tak jak się spodziewałem. Lubię sobie rozkminiać takie rzeczy w głowie. Wchodzę w umysł osoby i zmieniam myślenie. Przydatne czasem jak chcesz się dowiedzieć, czy to co chcesz przekazać innej osobie nie wyjdzie głupio czy niestosownie. Jak widzę dziewczynę na ławce i chce zagadać, to zamieniam się umysłem i jestem tą dziewczyną. Wtedy analizuję czy byłbym zainteresowany rozmową z jakimś typem, który mnie ot tak zaczepi w parku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bartosz325: z jednej strony rozumiem twój zamysł, z drugiej takie wczuwanie się w rolę kobiety na ławce może się skończyć źle.

Możesz sobie wyobrażać niestworzone scenariusze bo nie masz pojęcia kim jest ten człowiek i jaki ma charakter. Pomijając już że kobiety w inny sposób podchodzą do życia.
Także ostrożnie xD
@zomowiec:
Ja za dzieciaka miałem sporego zeza, jak miałem 6 lat to korygowali mi go operacyjnie. Głębi nie widzę, w kinie żadnych efektów 3D też nie widzę. Jak się czegoś nie nauczymy w wieku w którym powinniśmy się tego uczyć to później już jest ciężko.
@sqlserver: Po tym jak się zachowują łatwo ustalić co siedzi w ich głowach. Często niewiele ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale są wyjątki. Ogólnie to też ludzie. Zresztą jeśli coś dla jest dla ciebie romantyczne a coś innego creepy, to jeśli ta druga strona podzieli twoje zdanie, to już na plus dla ewentualnego związku. Jak od początku będą różnice kulturowe, to może być raczej ciężko