Wpis z mikrobloga

Via #reddit :


Kilkanaście lat temu rozwiązano ciekawą zagadkę z 1688 roku. Zagadka ta brzmiała następująco: czy osoba niewidoma od urodzenia, potrafiąca odróżniać przedmioty np. zmysłem dotyku poprzez ich kształty (takie jak kula czy sześcian), będzie w stanie odróżnić je wyłącznie za pośrednictwem wzroku, gdyby dano jej taką możliwość? Odpowiedź uzyskano w 2003 roku po przywróceniu wzroku 5 takim osobom, a brzmiała ona


#ciekawostki #medycyna #nauka #filozofia
  • 23
@bartosz325: wyobrażenie sobie niesamowitych możliwości, jakie mają we współczesnym świecie kobiety jest dla mnie awykonalne. To jak wyobrażenie sobie bycia bogiem.
Już tysiąc razy łatwiej wyobrazić sobie bycie takim Elonem Muskiem. Nie ma nawet promila możliwości przeciętnej kobiety.
@bartosz325: między mną a superbohaterem jest mniejsza różnica niż między mną a kobietą.
Superbohater nadal ma ograniczenia, kobieta w tych czasach jest po prostu boginią a mężczyzna śmieciem, najgorszym robakiem na dnie.
Ten bezkresna potęga jaką dało współczesne społeczeństwo kobietom powoduje u mnie bardzo silne tendencje samobójcze, bo jakie prawo w takim świecie mam do życia?
@sqlserver: myślę, że trochę przesadzasz. Zawsze można zostać niezależnym kawalerem. Ale fakt trzeba też uświadamiać mężczyzn, żeby nie stawali się służącymi dla partnerki, bo to nie o to w tym chodzi. Jednak takie zachowania wynikają z naszej demografii, więc trudno będzie o tak to zmienić.