Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Arachnos83: Teraz tego nigdzie nie uczą. Miałem taki żółty atlas dla dzieci z czasów PRLu. Nawet tam było o tym, jak wyznaczać północ (choć nie pamiętam, czy akurat w ten sposób). Teraz dzieci nawet nie są zbytnio uczone korzystania z zegarka analogowego, a co dopiero takich rzeczy.
@Del: Nie wiem gdzie Twoje dzieci pobierają nauki, ale moja córka się tego uczyła (chyba w drugiej lub pierwszej klasiet). I to była normalna cześć programu EW.
Tez miałem ten atlas ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chekatomba: Ten atlas to było złoto. Pomijając oczywiste propagandowe #!$%@? z tamtych czasów, to było tam całkiem sporo przydatnej wiedzy.
A, i nie mam swoich dzieci, ale widzę na przykładzie dzieci mojego brata, konkretnie starszej córki, bo młodsza dopiero w zerówce.
@Del: Siedziało się nad tym atlasem, flagi, zwierzęta, stroje ludowe i sporo ciekawostek. Ale wiadomo, jak nic innego nie było to atlas był super.
Co do zegarka, córka się uczyła w przedszkolu a coś nie do końca zagrało, ale później w szkole o zegarkach to z tydzień jak nie więcej prace domowe, ćwiczenia itd. Wiec może dzieci się nie znają, bo po przyjęciu wiedzy nie maja potrzeby z niej korzystać. Telefony,