Wpis z mikrobloga

jak masz lewo i prawo jedno nad drugim i potem nagle np do góry nogami to mozna sie pomylić, dlatego lepiej sobie zapamietać że zjazd z ronda to zawsze górny


@zibizz1: ale gość na screenie napisał, że "obok strzałki lewego kierunku". Tymczasem w rzeczywistości nakleił obok prawego ;)
w zime od ruszenia masz wystarczjąco duzo mocy i nie martwisz się czy auto odpali na mrozie


@zibizz1: nie martwisz się? przecież w zimie elektrykom zasięg znika nawet jak sobie stoją.
@frems: życie też ucieka jak stoisz. Co masz na myśli że ucieka zasięg? Ja zna mkilka kwestii

1. Z baterii która ma -20 stopni wyciagasz tylko 60% energi jaką możesz wyciagnąc przy 10 stopniach. Lekarstwem na to jest np zużyć 5% na jej rozgrzanie i wtedy wychodzi że wycigasz 95% energii jak przy 10 stopniach
2. Z baterii samoistnie ucieka enegie. Ile? Zależy od stopnia naładowania. Z takiej naładowanej do 80%
Co masz na myśli że ucieka zasięg?


@zibizz1: wykorzystujesz energię do ogrzewania baterii i to dość sporo jej trzeba przy dużych mrozach.

nie martwisz się czy auto odpali na mrozie


@zibizz1: akurat jak spalinówka jest zadbana to też się o to nie martwisz.
@tigga: W tym że nie masz góry i dolu kierownicy i przez ten czas gdy to jest dół i góra jest to świetne. Gorzej jak masz tym kręcisz na parkingu. Przez 95% czasu jest super przez 5% czasu jest dużo gorzej

@frems: Ale zazwyczaj tylko raz to robisz. Jak ruszasz z pod domu to możesz zobie zagrzac auto z sieci, dojeżdzasz do celu, tam stoi, wsiadasz w droge powrotną i
@tigga: góra nie zasłania widoczności na ekran i nie trzeba ustawiac kierownicy pod ekran(możesz mieć head display ale nie w Tesli), brak dołu za to przy wsiadaniu i na postoju jest bardzo komfortowy, a elektryku wiecej czasu spedza się na postoju, nie tylko przy ładowarkach ale także z własnej woli jeśli masz gdzieś zaczekać to częsciej wybierasz auto niż inne miejsca np poczekalnie jakąś
@zibizz1: większych bzdur dawno nie słyszałem, dorabianie ideologii do czegoś co po prostu postanowiono zrobić inaczej. "W elektryku więcej czasu spędza się na postoju" - dodam chyba tylko w ramach komentarza "waląc konia jaki mam fajny samochód", i tu rzeczywiście wolant może trochę pomagać
@tigga:

"W elektryku więcej czasu spędza się na postoju" - dodam chyba tylko w ramach komentarza "waląc konia jaki mam fajny samochód"

A widzisz znalazłes też plus dla siebie.

Zacytuje Ci główne 2 powody zmiany i wytłuszcze:
"Yet another round wheel is boring & blocks the screen"

Tesla juz tak ma że na zmianach ktoś dostaje rykoszetem, kierownica już ekranu nie zasłania ale pewnie ktoś juz tam siedzi i pracuje