Wpis z mikrobloga

@tigga: Elon cymbał z kórym można się niezgodzić ale nie w tej wypowiedzi. Ta kierownica to to samo co podnoszone drzwi w X, które tracą szczelność, nie otwieraja sie czasem do końca i można nimi oberwać. Przez te drzwi nikt nie kupuje tego auta ( ͡° ͜ʖ ͡°) A nawet jak ktoś się nabierze to cięzko komuś je sprzedać bo całe psuje się na potęge
  • Odpowiedz
Kisnę. Fura za prawie 700k i trzeba odbyć szkolenie z korzystania z kierunkowskazów.


@JC97: Bo to auto amerykanocentryczne. W USA prawie nie mają rond. W USA niemal nie mają ostrych zakrętów. Głównie proste drogi i normalne skrzyżowania. Miasta też budowane na planie kwadratów bez rzadkich pozwijanych ulic itp. Wiec w ich warunkach taka kierownica to nie jest problem.
  • Odpowiedz
Mam golfa 7 z fizycznymi przyciskami na kierownicy. Jeździłem golfem 8R z przyciskami dotykowymi. Mimo, ze układ przycisków był ten sam co w moim aucie i powinienem być przyzwyczajony to ni #!$%@? nie bylem. Czekam aż ludzie zaczną wymieniać w nowych autach kierownice na takie starszego typu
  • Odpowiedz
@JC97:
Tesla ma kilka takich z dupy rozwiązań:
Debilne dwustopniowe klamki w 3/Y
Drzwi bez ramek, kto miał w subaru czy audi ten się zimą w cyrku nie śmieje.
Wysuwane fancy klamki w S, psujące się na potęgę w zimniejszych krajach których istnienie fanboje tłumacza ze i tak przy tak drogim aucie to pomijalny koszt.
Drzwi w X, nawet fajbojowski r/tesla ma multum wątków o tym jak kretyńskie rozwiązanie to jest
  • Odpowiedz
@last_of_us: Co to znaczy dwustopniowe klamki? Otwiera się jedną ręką. W drugiej można bez problemu trzymać zakupy.
Zanim kupiłem to też się martwiłem o te bezramkowe drzwi, ale już się przyzwyczaiłem. Kamera 3d by się przydała, bo czasem nie wiem gdzie stoi przednie koło. Niestety nie można się dostać do widoku z kamer ze słupka B. Mam jeszcze czujniki parkowania i jestem bardzo wdzięczny, bo działają super.
Brak zegarów przed kierowcą
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Mercedes musiał dostac zgodę, bo najpierw niemieckie koncerny wylobbowały ograniczenie możliwości autonomicznych samochodów, m.in. maksymalny skręt kierownicą. Jak Mercedes będzie miał technologię, to się wtedy zezwoli na coś więcej.
  • Odpowiedz
- taka Tesla Y jest wielka z zewnatrz, wieksza niż moje auto 7osobowe ale to mała w srodku (to raczej 4 osobowe auto), przestrzeń bagazowa jest duża i duzy komfort dla 4 pasażerów ale juz mały komfort dla 5 pasażerów, wsadzenie 5 osobowej rodziny z trójka dzieci w fotelikach to gimnastyka


@zibizz1: To można powiedzieć o każdym SUVie czy Crossoverze. One wszystkie zajmują dużo miejsca na drodze, ale jak się wejdzie
  • Odpowiedz
@JC97: Ale Pana Bronka to przedstaw w kontekście. On zakładał sobie sam power frunka, kick sensor do tylnego bagażnika, dodatkowy ekran w Model 3. Jego auta mają więcej modyfikacji niż wszystkie pozostałe Tesle w Polsce razem wzięte. Filc na kierownicy to przy tym pikuś.
  • Odpowiedz
@KaloryfeR: Jeśli widziałeś tablety w samochodach innych marek to faktycznie możesz pomyśleć, że tablet w samochodzie to gowno. Tesla daje praktycznie małe telewizory o dobrej rozdzielczości. Zupełnie nieporównywalne. Używa się tego praktycznie jak smartfona. Jest responsywny z obrazem dobrej jakości. Polecam zobaczyć na żywo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iMarket: No tak:) Ale to jakiś staroć
Na tym filmiku masz pierwszą wersję asystenta, a.tu masz aktualną
https://youtu.be/-nBnZ7GqPiM

Wcześniej Tesla parkowała jak wszystkie inne marki, tylko poszło na noże z Izraelską firmą która robi soft do parkowania dla wszystkich i pewne roczniki oberwały z powodu tego incydentu
  • Odpowiedz
@Yelonek:

"Co to znaczy dwustopniowe klamki?"
-Ty głupiego udajesz?
-chodzi o to ze zamiast po proxtu naturalnie chwycić klamkę i ciągnąć drzwi masz 1 krok więcej żeby nacisnąć klamkę aby ona po teslowsku pozwoliła ci otworzyć drzwi.

"bezramkowe drzwi, ale już się przyzwyczaiłem."
To że się się przyzwyczaiłeś nie znaczy że coś przestało być kretyńskim rozwiązaniem po za Kalifornią, miałem w subaru i w A5 i w krajach gdzie istnieje zima
  • Odpowiedz
@last_of_us:
Jeśli chodzi o klamki to moje siedmioletnie dziecko to ogarnia. Jeśli będę miał jakiś problem z szybami, to dam Ci znać. Parkuję pod chmurką. Włączałem ogrzewanie z aplikacji przy wyjściu z bloku i jak dochodziłem na parking to już było wszystko ok. Nawet w mrozy nie miałem problemu. Przykro mi, że Subaru, Audi i Passaty nie mają takiej możliwości. Niestety spalinowe muszą grzać z 20 minut, żeby zaczęło być ciepło.
  • Odpowiedz