Wpis z mikrobloga

W sumie gniję z wykopu xD. Jeden Miras piszę, że chce wracać do pl i zarabiać razem z żoną 25 tys. brutto (ona 15 tys. i on 10 tys.). Nastepnie jakiś Mirek wyskakuje i pisze, że za 25 tys. brutto w sumie można spoko żyć. Tutaj co drugi się tam przekrzykuje, następny pisze, że musiałby mieć do ręki 16 tys. zł minimum. Nastepny junior dev pisze, że na start dostaje 12 tys. zł brutto.

#!$%@? xD, to jest jakiś kabaret. Jak czytam wykop, to mam wrażenie, że to portal 0,1 % ludzi najlepiej zarabiający w Polsce XD. I zaraz jakiś przychlast się #!$%@? do mojego wpisu i napisze, że on zarabia 30 tys. zł brutto miesięcznie i w sumie trzeba być totalnym nieudacznikiem, żeby nie wyciągać 10 tys. zł na rękę w Polsce XD.

Dobra, wiem, że specjalista może być w stanie zarabiać i nawet 30 tys. zł brutto w Polsce, ale prawda jest taka, że 99 % ludzi nigdy nie będzie nawet blisko takich zarobków.

Gniję z tego portalu.

#wykop #bekazpodludzi #praca #heheszki
  • 196
@RiccardoGolodupiec: no ale z czego gnijesz ze w IT sa fajne pieniadze i sa ludzie dla ktorych wynagrodzenia to nie jest temat tabu? bardzo dobrze bo dzieki temu w IT widelki w ofertach to standard i ludzie nawet nie odpisuja jak nie ma podanych. 25k brutto to 16k netto, uwazasz ze to jakas niebotyczna suma jak sie mieszka w duzym miescie gdzie metr mieszkania kosztuje od 12k z metra w gore?
@RiccardoGolodupiec: Też widziałem ten wpis i pomyślałem tylko "na #!$%@? chcesz tu wracać" ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie sie znam rynku IT, więc gdyby faktycznie wrócił do PL i nadal pracował zdalnie w firmach zagranicznych to pewnie by taką kase wyciągnął. Czy w Polsce na stanowisku w IT tyle da się zarobić to już jakoś sceptyczne podchodzę, ale pewnie specjalista tyle wyciągnie.

Jak dobrze się postara
@RiccardoGolodupiec: A tymczasem na wykopie na tagach dotyczących jedzenie, gastronomii, fastfoodów/streetfoodu codziennie ktoś wrzuca zdjęcie jakiegoś menu i piszę, że kiedyś to była pizza po 20zł albo burgery w maku po 2zł xDDDDDDDDD
@RiccardoGolodupiec: A ja mam taki głupi plan życiowy. Mam 34 lata, spłacony dom, 2 względnie nowe samochody 6 i 3 lata. Z żoną zarabiamy 13k netto na miesiąc w mieście powiatowym. Żyjemy spokojnie i oszczędnie, nie potrzebujemy luksusów i limuzyn. Rocznie odkładam 100k. Planuję te pieniądze inwestować w mieszkania lub zmienić dom na taki z lokalami usługowymi by w wieku 50+ móc utrzymywać się w zasadzie z wynajmu i nie przejmować
@RiccardoGolodupiec: ja gdy 8 lat temu zaczynałem swoją karierę zawodową prosto po technikum i wyciągałem 3k netto byłem z siebie mega dumny... do czasu aż wszedłem na wykop i dowiedziałem się że jestem robakiem i śmieciem totalnym bo 8k netto to minimum za jakie można przeżyć.

Obecnie zarabiam 5500 netto na rękę i żyje mi się całkiem w pytke, ale dla całego wykopu to nadal śmieszne ochłapy i tak się żyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RiccardoGolodupiec: różne są historie I różni ludzie na tym portalu, w 2008 jak założyłem tu konto, to byłem bieda studentem na stypendium socjalnym i paralem handlem kontrabandy.
Po studiach staż za 4k brutto student(tylko 2 miechy). 2013 3500brutto 2014 na koniec roboty w pl 4500pln abym został w Krakowie.
2 połowa 2014 25k£ plus bonus w Szkocji. Koniec 2015 35k€ w Holandii. W styczniu 2020 zmieniłem pracę gdzie na koniec miałem