Wpis z mikrobloga

Co ten #chatgpt to nie mogę. Praktycznie bez żadnej wiedzy na temat #programowanie przy użyciu "AI" zrobiłem do #python skrypt do web scrapingu. Skrypt, który napisał się sam przy moich uwagach w stylu "wyświetliło błąd XXX" zajduje na podanych stronach internetowych nazwę interesującej mnie usługi oraz jej cenę, a następnie wynik zapisuje w tabelce w pliku excel. W dodatku czat podpowiadał mi jakie biblioteki i jak zainstalować. W skrypcie są normalne uwagi tłumaczące jak działa dana linijka kodu. Jestem w szoku. Teraz muszę zapytać sztucznej inteligencji jak to zaimportować do bazy danych i jak zrobić, żeby samo się aktualizowało, żebym mial zawsze świeżutkie dane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programista15k
ipiter0 - Co ten #chatGPT to nie mogę. Praktycznie bez żadnej wiedzy na temat #progra...

źródło: comment_1672089875m8LVeHAcRj9SrSFNnIIApf.jpg

Pobierz
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ly000: gadanie z tym chatem to trochę jak z dzieckiem z autyzmem. Da się w takiej rozmowie wygenerować szybko świetne kawalki kodu, ale:
- ogranicza go długość odpowiedzi
- czasem zadziwia że zorientował się o co chodzi a czasem zadziwia że nie zrozumiał o co chodzi.
- zawsze należy się spodziewać że w odpowiedzi jest błąd

Ja nauczyłem się sporo regexa dzięki niemu.

Co z nim robiłem?
- generowalem proste algorytmy
@ly000: Ja sprawdzałem co poleca do scrapingu, bo się akurat tym zajmuję jako jedną z rzeczy. Prawda jest taka, że amazona czy allegro albo nawet olx'a tym nie zescrapujesz. Scrapowanie na gołych zapytaniach bez js albo poprzez selenium to raczej do jakiegoś hobby ;)