Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie rynek #snowflake w Polsce? Mam opcję certyfikowania się ze Snowflake'a u siebie w firmie i zastanawiam się, czy brnąć w to dalej, jak zrobię sobie podstawowy certyfikat. Bardzo mi się podoba póki co, ale zastanawiam się czy jest sens się specjalizować z jednego konkretnego data platform.
#programista15k #dataengineering #businessintelligence #pracait
ElMatadore - Jak oceniacie rynek #snowflake w Polsce? Mam opcję certyfikowania się ze...

źródło: comment_1671400048GKrkL0zaERFgoqshDIFC9C.jpg

Pobierz
  • 5
@ElMatadore: ja bym w to szedł, jeśli bym miał możliwość pracy w tym. Koniec koncow i tak na projekcie musisz wybrac jeden konkretny data platform, obojetnie czy to bedzie synapse, databricks, czy moze snowflake. Wszystko dziala na podobnej zasadzie, wiec na pewno lepiej jest miec doswiadczenie w przynajmniej jednym, niz zadnym.

Co do samego snowflake, to tez ostatnio widze hype na to, zarowno w sieci, jak i u klientow. Moja firma
  • 0
@Kormoran123 no w mojej opinii Snowflake i Databricks'y to level up wzgledem rozwiazan cloudowych providerow. Przy czym Snowflake zaczynalo jako klasyczne DWH, Databricksy sa bardziej elastyczne jesli chodzi o streaming czy ML.

Choc nie bez wad tez, np. latwo sie #!$%@? w koszta jak sie nieumiejetnie korzysta jak to z SaaS( ͡° ͜ʖ ͡°)