Wpis z mikrobloga

Pracownicy z Polski w nieludzkich warunkach. "Potrzebna jest współpraca"

https://www.wykop.pl/link/6945003/pracownicy-z-polski-w-nieludzkich-warunkach-potrzebna-jest-wspolpraca/

"Swobodny przepływ pracowników w ramach wspólnego rynku UE utrudnia władzom śledzenie,gdzie i na jakich warunkach pracownicy są zakwaterowani i zatrudnieni"-ocenia."Ułatwia to nadużycia ze strony organizacji, wyzyskujących pracowników". "Agencje starają się tylko osiągnąć jak największy zysk”-dodaje

#europa #niemcy #holandia #zarobki #pracbaza #praca #finanse #ue #prawo #wynajem #ekonomia
missolza - Pracownicy z Polski w nieludzkich warunkach. "Potrzebna jest współpraca"
...

źródło: comment_1671126082ApIKvbPPqaKg17RLfzDAyQ.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@missolza: Czytalem ten artykul i jest to straszne #!$%@?. Agencje ich tak traktuja, bo pracownicy sami tak chca.

Za wynajem krotkoterminowy sie doplaca. A taki dostaja. #!$%@? mnie wspomnienie ze 360€ miesiecznie to zdzieranie. Dostaja to za co placa ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Nie chodzi o to, a o warunki.
Za 360€ moze wynajalbys pokoj na takich warunkach. Ale w PL. A dokladnie na takim warunku ze z dnia na dzien mozesz sie wyniesc i nie masz minimalnego okresu na umowie.

Dam taki przyklad. Wynajmuje kawalerke w PL. Jestem dogadany z gosciem na 1500PLN/miesiac.
Gdybym chcial wynajac taka sama kawalerke, ale nie na umowie bezterminowej, a na doby, z mozliwoscia zrezygnowania w kazdej chwili to placilbym ze 120-180 PLN/doba. Powiedzmy ze 4500PLN na miesiac.
No ale gdybym sie dogadal ze bede na minimum miesiac/trzy to pewnie daloby rade zjechac
  • Odpowiedz
@NexciaK:

W DE z 360€ nawet nie masz co dzwonic. Chyba ze chcesz warunki jak z tej afery.

Bez przesady. 360 za łóżko w wieloosobowym pokoju to jednak dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A to jest wynajmowane przez agencję, więc obłożenie będzie zawsze.

Chodziło mi o to, że każdy widzi jak jest. Skoro tam siedzą to im nie przeszkadza.
  • Odpowiedz
@NexciaK: no to uwazaj, ja mam typa u siebie co z 1200€ brutto (bo tyle sie dostaje na "Ausbildungu") ma moze 900€ netto i wydaje 600€ na pokoj w Köln. Ja sam z 2200€ netto w ÖD najpierw 1000€ oddaje jako splate bafögu, place czynsz i nagle sie okazuje, ze trzeba myslec co dalej.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wykopki czytajace #niemcy wciaz 4k
  • Odpowiedz
@zaloz_konto23: A ja ich szanuje za to w opor. Sam uznalem ze klepanie biedy jest lepsze niz bycie na lasce rodziny ^^ Tez mam duzo mlodziakow z ausbildungu, tylko ze oni dostaja ok 200€/netto wiecej, bo dojazd na delegacje.
I tez robia mini joby, glownie mac/lieferando/gastro. Bo weekendami, #!$%@? chetniej daja napiwki ;p
@PiotrFr:
Ale jak juz mowimy o kosztach. Musialem wynajac cos na krotkoterminowych warunkach w NRW. Stare budownictwo, ok 70m2, sprzatanie i wymiana poscieli w cenie, solidny internet i full wypas wyposazenie.
1800€/brutto/miesiac. Na pol z kolezka z ktorym robimy zlecenie.
Takze czego oczekiwac
  • Odpowiedz
@zaloz_konto23: Wlasnie, co do 4k to serio tak jest. Kolega wyjechal przez gowno firme do gowno pracy. I tez juz ma 4k na magazynie. Dobrze ze mi przypomniales, musze to zweryfikowac xD
  • Odpowiedz
@NexciaK: no to cuda na kiju, bo ja jako staatlich gepr. Techniker für Elektrotechnik mam w panstwowej firmie 3,4k brutto i po prawie rocznym szukaniu nikt mi nie dal wiecej ( ͡° ͜ʖ ͡°) moze lepiej bylo robic staplerschein w 2 dni niz ausbildung 3 lata w ihk+2 lata weiterbildung
  • Odpowiedz
@zaloz_konto23: A zastanawiales sie czemu wiekszosc bajkopisarzy/ludzi bez znajomosci tematu podaje zarobki 4k€/netto?
Przeprowadzilismy kiedys ze znajomymi i kolega danielsem psychoanalize*
No i co moze Ci napisac osoba ktora sie nie zna/wali w #!$%@? zeby pokazac znajomym z PL, czy innym wykopie, jakim to on panem nie jest w DE?

No najnizsza krajowa i mieszkanie z randomami odpada.
Rzucenie kwoty typu 10k€ na
  • Odpowiedz
@NexciaK:

bajkopisarzy/ludzi bez znajomosci tematu podaje zarobki 4k€/netto?

A później tacy się zgłaszają do mnie, bo myślą że place 6k € i daje mieszkanie za darmo pomocnikowi xD
  • Odpowiedz
@NexciaK:
@zaloz_konto23:

Ja nadal czekam na to aż ktoś mi wyśle ofertę pracy za powyżej 2k netto na stkl1 z pozwoleniem na wózki widłowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale z reguły to dostaje jakaś randomową wielką firmę typu Mercedes albo inny Ford w Kolonii (pozdro dla kumatych) i tam to się ponoć kosi siano nie z tej ziemi bo kolega tam pracował xD
  • Odpowiedz
@erni13: I znow logika mowi ze to gorzej dla nich. Bo duza firma na szeregowe stanowisko placi tyle i tyle i nic nie poradzisz.
Bo w malej firmie mozesz jeszcze cos zakombinowac. Wpisac kierowca-magazynier, moze jakas diete/kilometrowke dac na lewo czy cos. Rzadko, ale mozna. W duzej firmie taki numer nie przejdzie.
  • Odpowiedz
@NexciaK: Te fordy z reguły zatrudniają na magazynach ludzi z Zeitfirm a jeśli nie, to to nie są organizacje charytatywne, żeby płacić 2x średnia stawkę o czym ludzie zapominają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw to zmieniłem pracę po 6 latach i trafiłem do firmy która zatrudnia aż 3 kierowców więc niedługo będę mógł porównać plusy i minusy ale od strony finansowej wygląda co całkiem ciekawie
  • Odpowiedz
@erni13:
Na tacho duzo ugrasz? Ciekawe ;p
Wlasnie przez zeitfirmy mozna tez bardzo dobrze zarobic.
Chociaz mam wrazenie ze czesto oceniam swoja kategoria, gdzie ta sytuacja jest mega specyficzna. Chyba musze przestac je polecac dla gorszych stanowisk.
  • Odpowiedz
@NexciaK: Na magazynach to raczej przez Zeitfirmy ciężko będzie o coś ciekawego. Za to na ciężarówkach faktycznie widziałem w miarę fajne oferty i przede wszystkim płacone na godzinę co w tym zawodzie jest zbawieniem i rzadkością xD
  • Odpowiedz
@PiotrFr: To jest akurat zakazane xD

Jest miesięczna kwota którą się zarabia i tyle. Nadgodziny często są czysto teoretycznie jako godziny do odebrania kiedyśtam ale raczej to taka mrzonka

Firmy starają się unikać sytuacji gdy płacą pracownikowi za stanie w ciężarówce na parkingu.

Ostatnio widziałem wykres godzin kierowcy który jeździ z materiałami budowlanymi (Fassbender Tenten) i 5x w tygodniu od 6 do 18.30 jest grane xD Mam nadzieję, że płacą
  • Odpowiedz
@erni13:

Nadgodziny często są czysto teoretycznie jako godziny do odebrania kiedyśtam ale raczej to taka mrzonka

Czyli nadgodziny za darmo?

Jest miesięczna kwota którą
  • Odpowiedz
@PiotrFr: W mojej poprzedniej pracy też miałem właśnie wpisaną kwotę za bodajże prawie 200h miesięcznie a tylu godzin nie robiłem, więc koniec końców nawet jak miałem dzień, że coś się spieprzyło i byłem 11h w pracy to nie miałem z tego nic xD

Obecnie w umowie mam 40h tygodniowo plus kazda nadgodzina płatna dodatkowo 25% więc śmiało mogę sobie stać na rozładunkach i robić gownoburze z innymi jelopami na wykopie
  • Odpowiedz
@erni13:

byłem 11h w pracy to nie miałem z tego nic xD

Jak nic? Przecież miałeś płacone za więcej godzin niż robiłeś.

40h tygodniowo plus kazda nadgodzina płatna
  • Odpowiedz