Wpis z mikrobloga

Pracownicy z Polski w nieludzkich warunkach. "Potrzebna jest współpraca"

https://www.wykop.pl/link/6945003/pracownicy-z-polski-w-nieludzkich-warunkach-potrzebna-jest-wspolpraca/

"Swobodny przepływ pracowników w ramach wspólnego rynku UE utrudnia władzom śledzenie,gdzie i na jakich warunkach pracownicy są zakwaterowani i zatrudnieni"-ocenia."Ułatwia to nadużycia ze strony organizacji, wyzyskujących pracowników". "Agencje starają się tylko osiągnąć jak największy zysk”-dodaje

#europa #niemcy #holandia #zarobki #pracbaza #praca #finanse #ue #prawo #wynajem #ekonomia
Pobierz
źródło: comment_1671126082ApIKvbPPqaKg17RLfzDAyQ.jpg
  • 23
@PiotrFr: Nie chodzi o to, a o warunki.
Za 360€ moze wynajalbys pokoj na takich warunkach. Ale w PL. A dokladnie na takim warunku ze z dnia na dzien mozesz sie wyniesc i nie masz minimalnego okresu na umowie.

Dam taki przyklad. Wynajmuje kawalerke w PL. Jestem dogadany z gosciem na 1500PLN/miesiac.
Gdybym chcial wynajac taka sama kawalerke, ale nie na umowie bezterminowej, a na doby, z mozliwoscia zrezygnowania w kazdej
@NexciaK:

W DE z 360€ nawet nie masz co dzwonic. Chyba ze chcesz warunki jak z tej afery.

Bez przesady. 360 za łóżko w wieloosobowym pokoju to jednak dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A to jest wynajmowane przez agencję, więc obłożenie będzie zawsze.

Chodziło mi o to, że każdy widzi jak jest. Skoro tam siedzą to im nie przeszkadza.
@NexciaK: no to uwazaj, ja mam typa u siebie co z 1200€ brutto (bo tyle sie dostaje na "Ausbildungu") ma moze 900€ netto i wydaje 600€ na pokoj w Köln. Ja sam z 2200€ netto w ÖD najpierw 1000€ oddaje jako splate bafögu, place czynsz i nagle sie okazuje, ze trzeba myslec co dalej.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wykopki czytajace #niemcy wciaz 4k netto i ze
@zaloz_konto23: A ja ich szanuje za to w opor. Sam uznalem ze klepanie biedy jest lepsze niz bycie na lasce rodziny ^^ Tez mam duzo mlodziakow z ausbildungu, tylko ze oni dostaja ok 200€/netto wiecej, bo dojazd na delegacje.
I tez robia mini joby, glownie mac/lieferando/gastro. Bo weekendami, #!$%@? chetniej daja napiwki ;p
@PiotrFr:
Ale jak juz mowimy o kosztach. Musialem wynajac cos na krotkoterminowych warunkach w NRW. Stare budownictwo,
@zaloz_konto23: A zastanawiales sie czemu wiekszosc bajkopisarzy/ludzi bez znajomosci tematu podaje zarobki 4k€/netto?
Przeprowadzilismy kiedys ze znajomymi i kolega danielsem psychoanalize*
No i co moze Ci napisac osoba ktora sie nie zna/wali w #!$%@? zeby pokazac znajomym z PL, czy innym wykopie, jakim to on panem nie jest w DE?

No najnizsza krajowa i mieszkanie z randomami odpada.
Rzucenie kwoty typu 10k€ na magazynie tez.
Takie osoby maja tez czesto kompleksy,
@erni13: I znow logika mowi ze to gorzej dla nich. Bo duza firma na szeregowe stanowisko placi tyle i tyle i nic nie poradzisz.
Bo w malej firmie mozesz jeszcze cos zakombinowac. Wpisac kierowca-magazynier, moze jakas diete/kilometrowke dac na lewo czy cos. Rzadko, ale mozna. W duzej firmie taki numer nie przejdzie.
@NexciaK: Te fordy z reguły zatrudniają na magazynach ludzi z Zeitfirm a jeśli nie, to to nie są organizacje charytatywne, żeby płacić 2x średnia stawkę o czym ludzie zapominają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw to zmieniłem pracę po 6 latach i trafiłem do firmy która zatrudnia aż 3 kierowców więc niedługo będę mógł porównać plusy i minusy ale od strony finansowej wygląda co całkiem ciekawie
@erni13:
Na tacho duzo ugrasz? Ciekawe ;p
Wlasnie przez zeitfirmy mozna tez bardzo dobrze zarobic.
Chociaz mam wrazenie ze czesto oceniam swoja kategoria, gdzie ta sytuacja jest mega specyficzna. Chyba musze przestac je polecac dla gorszych stanowisk.
@NexciaK: Na magazynach to raczej przez Zeitfirmy ciężko będzie o coś ciekawego. Za to na ciężarówkach faktycznie widziałem w miarę fajne oferty i przede wszystkim płacone na godzinę co w tym zawodzie jest zbawieniem i rzadkością xD
@PiotrFr: To jest akurat zakazane xD

Jest miesięczna kwota którą się zarabia i tyle. Nadgodziny często są czysto teoretycznie jako godziny do odebrania kiedyśtam ale raczej to taka mrzonka

Firmy starają się unikać sytuacji gdy płacą pracownikowi za stanie w ciężarówce na parkingu.

Ostatnio widziałem wykres godzin kierowcy który jeździ z materiałami budowlanymi (Fassbender Tenten) i 5x w tygodniu od 6 do 18.30 jest grane xD Mam nadzieję, że płacą mu
@erni13:

Nadgodziny często są czysto teoretycznie jako godziny do odebrania kiedyśtam ale raczej to taka mrzonka

Czyli nadgodziny za darmo?

Jest miesięczna kwota którą się zarabia


No ja tak miałem, stała za 186h ale z reguły robiłem 150-160, więc byłem do przodu. Ale jak się zdarzało więcej to normalnie płatne
@PiotrFr: W mojej poprzedniej pracy też miałem właśnie wpisaną kwotę za bodajże prawie 200h miesięcznie a tylu godzin nie robiłem, więc koniec końców nawet jak miałem dzień, że coś się spieprzyło i byłem 11h w pracy to nie miałem z tego nic xD

Obecnie w umowie mam 40h tygodniowo plus kazda nadgodzina płatna dodatkowo 25% więc śmiało mogę sobie stać na rozładunkach i robić gownoburze z innymi jelopami na wykopie co
@erni13:

byłem 11h w pracy to nie miałem z tego nic xD

Jak nic? Przecież miałeś płacone za więcej godzin niż robiłeś.

40h tygodniowo plus kazda nadgodzina płatna dodatkowo 25%


We Francji lepiej. Od 35h 25% a od 43 +50%