Wpis z mikrobloga

@lobo: fuj.... Reku nie będziesz dodatkowo ocieplał? Poza tym te flexy z 5cm ociepleniem (chyba że są z grubszą warstwą oceplenia) to może być trochę mało jak będzie tam piździło.
@wujo17: Będzie ocieplane, ale na razie jeszcze nie jest uruchamiany, będzie w skrzyni ze styropianu, a co do rur to są 5cm, ta wlotowa będzie wymieniana na podejście z gwc i ją dodatkowo wełną przykryje wtedy, rury które idą do skrzynek również dodatkowo ocieplę.
@Bad_Wolf: Do pewnego stopnia ma o sens bo woda nie będzie miała jak się skraplać na elewacji, ale ma to swoje ryzyko jak są duże opady śniegu. Ogólnie ja nawet miałem taki zamysł, ale kilku speców od reku mi to odradzało
@przemek_posp: Jaki sens wywalać już ocieplone rury spiro (bo tym są te rury w zasadzie) na inne rury spiro i je ocieplać? Rozumiem dodać dodatkową izolacje i to tylko na rurach z i do skrzynek (bo bez sensu na rury nawiew/wywiew)
@lobo flex to nie spiro. Spiro to rura stalowa, która stawia dużo mniejsze opory (mniejsze zużycie energii przez wentylatory).

@Bad_Wolf napowietrzacze lubią się psuć, a w naturalnej wentylacji nie ma co sie popsuć. U nas w zakładzie, wszędzie gdzie były napowietrzacze, były prędzej czy później problemy i poprzerabialiśmy na wywiewki.
@przemek_posp: Ale u mnie nie ma problemu mam jedną rurę 110 do napowietrzania kanalizacji podpiętą pod dachówkę + jeden napowietrzacz w innym miejscu nie chciało mi się tego robić w obu miejscach. W zasadzie ta jedna 110 wystarczy, a napowietrzacz dałem bo i tak rura już była :)

Co do rur to na nie mam zaprojektowaną instalacje, a różnica jest nieduża grunt aby rura nie była zbyt mocno pogięta