Wpis z mikrobloga

Wy to macie dziwne podejście do tego, licytujecie się który ma gorzej i wymieniacie całe listy powodów, dlaczego to was akurat mają nie brać do woja. Ten ma działalność, ten ma terminy i klientów, tamten ma kaszojady, a jeszcze inny ma wszystko naraz.

A żaden nie dotknie fundamentu tego problemu: że nie mają brać nikogo na te przymusowe ćwiczenia i #!$%@?.

Jestem w miarę zdrowy, nie mam kaszojadów, pracę mam fajną i 30 dni nie sprawi, że mi się świat zawali. Ale i tak NIE CHCĘ iść na jakieś przymusowe ćwiczenia. Nie i koniec, nie muszę wam #!$%@? powodu podawać ani mieć usprawiedliwienia!!!

NIE I JUŻ. Bez licytacji i przepychanek.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 208
... @Zabojcza_Rozowa: już liznęłam troszkę szkolenia wojskowego i jak pisałam, chętnie to pogłębię. Ja nie muszę swojego wysyłać, sam z chęcią pójdzie, bo nie zwykł chowac się za plecami innych ludzi.


@ciemnienie: liznęłaś szkolenia wojskowego, bo poszłaś na jakiś weekend z wojskiem, gdzie przyjechałyście rano i na placu robiłyście CPR, chodziłyście w prawo i w lewo a potem kopałyście poduszki. Jeśli tak by wyglądały te ćwiczenia to nie byłoby tego
@Ziutek_Grabaz: twoje podatki nie są w stanie opłacić armii zawodowej, zdolnej do odparcia pelnoskalowego natarcie całkowicie samodzielnie. To nie funkcjonuje w żadnym kraju, bo wtedy trzeba by przeznaczać 50% PKB na zbrojenie.


czyli liczyć też nie umiesz, co za niespodzianka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w aktualnej sytuacji na wschodzie, gdzie na długości 650 km graniczymy z agresorem xd


@ciemnienie: od początku naszej bajecznej korespondencji nie powiedziałeś mi co takiego się dzieje na tym wschodzie?
@Zabojcza_Rozowa: ewidentnie się interesujesz, wyglądasz na zaciekawiona, więc zaspokajam twoja wsibska potrzebę.
@septokonchoplastyka: ty sam nie wiesz jakby to szkolenie de facto wyglądało, ale juz się wystraszyłeś. Jakby ja miała takiego męża, to bym się zapadła pod ziemię ze wstydu.
@krzych0: aktualnie ogłoszony jest alarm przeciwlotniczy dla całej Ukrainy.
@ciemnienie: pisalem wyżej skąd wziąłem informacje jak będą wyglądały te szkolenia, zresztą są inne problemy, np. zakoszarowanie na miesiąc albo trzy czy dziurawe prawo przez które ludzie będą tracić majątki całego życia. Nic do ciebie nie dociera, nic cię nie obchodzi, na niczym się nie znasz, ale mimo tego chętnie się wypowiadasz. Ważne żeby poświęcić zrobić z facetów niewolników żeby mama 24h czuła się bezpieczna. Żałosne
@septokonchoplastyka: nie jestem mamą 24h, ale nie deprecjonuj pracy matek. Na razie walisz jakieś niepotwierdzone teorie, ten pobór jest dopiero od 2023, ale ty już wiesz ze to będzie gownoszkolenie xd Miałam do czynienia z wojskowymi szkoleniowcami a dodatkowo z pierwszej ręki wiem, jak wyglądało przeszkolenie znajomego przez dwa tygodnie i to w żaden sposób nie potwierdza teorii o kręcenie wora i odmrazaniu doopy w okopie. Żałosna to jest twoja postawa,
@krzych0: Finowie mają pobór, Szwedzi mają pobór, Łotysze przywracaja pobór, zupełny przypadek xd Tylko Polak ma być znów nieprzygotowany i budzić się z ręką w nocniku, oj wykopki, wykopki.
@zjem_cie_nie: przecież mnie to dotyczy, dodatkowo nie chce żeby inni nadstawiali karku za dekowników, co uważają ze nic nie muszą.