Wpis z mikrobloga

Wy to macie dziwne podejście do tego, licytujecie się który ma gorzej i wymieniacie całe listy powodów, dlaczego to was akurat mają nie brać do woja. Ten ma działalność, ten ma terminy i klientów, tamten ma kaszojady, a jeszcze inny ma wszystko naraz.

A żaden nie dotknie fundamentu tego problemu: że nie mają brać nikogo na te przymusowe ćwiczenia i #!$%@?.

Jestem w miarę zdrowy, nie mam kaszojadów, pracę mam fajną i 30 dni nie sprawi, że mi się świat zawali. Ale i tak NIE CHCĘ iść na jakieś przymusowe ćwiczenia. Nie i koniec, nie muszę wam #!$%@? powodu podawać ani mieć usprawiedliwienia!!!

NIE I JUŻ. Bez licytacji i przepychanek.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 208
@krzych0: o tym rozmawiamy, bo w zasadzie cała wschodnia flanka NATO ma jakąś formę poboru, ale Polska, która jest szczególnie narażona na działania wojenne, ze względu na położenie geograficzne, ma nie mieć bo wykopki są bardzo zajęte.
szczególnie narażona na działania wojenne


@ciemnienie: Nie rozmawiamy o tym co robi sąsiad u siebie w domu, rozmawiamy o naszym domu. Kto i czym nam zagraża?

Serio odpowiedz jak wyobrażasz sobie wyskalowania rosyjskiego zagrożenia w kierunku kilkukrotnie bardziej zdolnej armii zawodowej, aktywnego członka nato i eu z obecnością wojsk amerykańskich. W momencie w którym aktualnie potrafią zmielić 1000 swoich wojaków aby przesunąć front o 1000 metrów. Takim tempem skończą się rosjanie
@LordSidious: gdyby to zrobili w weekendy i faktycznie byłoby to jakościowe przeszkolenie ze strzelaniem, opatrywaniem, noszeniem rannych, nauka prowadzenia pojazdów (nigdy nie wiadomo w trakcie konfliktu jaka umiejetność się przyda a samo ruszenie do przodu już da duże pole manewru. O ile w ogóle bym musiał zostać w kraju w takiej sytuacji) itd. To sam bym się chętnie zapisał i jeszcze #!$%@? 1 w kolejkę stanął.
A jak mam tam iść
@Antorus: dokładnie tak - ja nie pójdę do wojska bo mam choroby które mnie wykluczają - i zamierzam iść w sobotę na protest i tak. Bo to dotyczy wszystkich mężczyzn. Co z tego że ucieknę akurat od poboru skoro zrobią za chwilę coś innego żeby nas wykorzystać.
Kto będzie bronił kraju w trakcie wojny? Agresja rosyjska na Ukrainę pokazała dobitnie, że samo wojsko zawodowe nie wystarczy.
@krzych0: to są bardzo mądrzy sąsiedzi i warto brać z nich przykład.

Jesteś tym, który uważa że obecność NATO i USA jest dane raz na zawsze? Okazało się że mamy agresywnego sąsiada, który atakuje innych, więc rozsądnym jest się ogarnąć niezależnie od organizacji, które w dużej mierze kierują się interesami.

Grek siedzi w kamaszach rok a wykopek nie wytrzyma miesiąca xd
to są bardzo mądrzy sąsiedzi i warto brać z nich przykład.


@ciemnienie: nie o tym rozmawiamy po raz kolejny. Jeszcze trochę i serio uwierzę że taki patriota jak ty jest zwykłym trollem.

Okazało się że mamy agresywnego sąsiada, który atakuje innych, więc rozsądnym jest się ogarnąć niezależnie od organizacji, które w dużej mierze kierują się interesami.


@ciemnienie: interesy naszego kraju to interesy tych organizacji w których jesteśmy. Jasno pokazuje to
@Ziutek_Grabaz: twoje podatki nie są w stanie opłacić armii zawodowej, zdolnej do odparcia pelnoskalowego natarcie całkowicie samodzielnie. To nie funkcjonuje w żadnym kraju, bo wtedy trzeba by przeznaczać 50% PKB na zbrojenie. Jesteś obywatelem, masz obowiazek, to czy ktoś cie zmusi to już zależy, możesz za to wyjechać i zostać obywatelem innego kraju. @krzych0: nie będę odpowiadać na jakieś twoje wymysły. Patrzę co się dziej, widzę jak się zachowują inni
nie będę odpowiadać na jakieś twoje wymysły.


@ciemnienie: No jasne że nie będziesz bo jeszcze musiałbyś przyznać że się wygłupiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Póki co tak jest, ale to nie jest jak amen w pacierzu i nie wiesz co się wydarzy za 5 czy 10 lat.


@ciemnienie: czyli podsumowując ludzie robiący gównoburze mają rację, bo na nic nam to nie jest potrzebne ani teraz ani
@Antorus: no ale to samo było z maseczkami i szczepieniami xD
Ja #!$%@? dyma nas rząd jak chce a ludzie się tylko zastanawiają jak się ułożyć żeby mnie bolało to ruchanko... XD
Ja #!$%@? was za mordę trzeba do gówna wkładać i będziecie mówić jak ładnie pachnie i w sumie aż tak źle nie smakuje xDD

#!$%@?ć was słabe charaktery- jeszcze was będą kukle swędziały jak to przewidział Zbyszek
@ciemnienie: Jak widzę Twoje komentarze, to widać że kopanie się z koniem nie ma sensu, na wszystko masz swoje racje. Ja nie mam zamiaru brać udziału w żadnych ćwiczeniach, ani brać udziału w wojnie jeśli wybuchnie i każdy powinien mieć do tego prawo. Mówisz o idei. Więc moją ideą jest przeżycie szczęśliwe życia u boku rodziny, a nie ginąć rozszarpany od ataku z drona lub artylerii. Mam obowiązek obrony ojczyzny, a
@krzych0: Szwed siedzi w kamaszach, Fin siedzi w kamaszach, Łotysz i Grek siedzią w kamaszach, ale wykopek twierdzi że Polak nie musi, w aktualnej sytuacji na wschodzie, gdzie na długości 650 km graniczymy z agresorem xd
Mam nadzieję chociaż, że mieszkasz na wschód od Wisły xd
@Ziutek_Grabaz: to jest twój problem, póki tu żyjesz, nikt za ciebie robić nie będzie a chciejstwem niczego nie wakorasz. Ja bym chciała zeby istniały