Wpis z mikrobloga

Wy to macie dziwne podejście do tego, licytujecie się który ma gorzej i wymieniacie całe listy powodów, dlaczego to was akurat mają nie brać do woja. Ten ma działalność, ten ma terminy i klientów, tamten ma kaszojady, a jeszcze inny ma wszystko naraz.

A żaden nie dotknie fundamentu tego problemu: że nie mają brać nikogo na te przymusowe ćwiczenia i #!$%@?.

Jestem w miarę zdrowy, nie mam kaszojadów, pracę mam fajną i 30 dni nie sprawi, że mi się świat zawali. Ale i tak NIE CHCĘ iść na jakieś przymusowe ćwiczenia. Nie i koniec, nie muszę wam #!$%@? powodu podawać ani mieć usprawiedliwienia!!!

NIE I JUŻ. Bez licytacji i przepychanek.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 208
@LordSidious: nie wiem, jakie masz doświadczenia z kobietami i dlaczego wedle ciebie każda miała wszystko podtykane pod nosek, ale mnie to akurat nie dotyczy.

Jak już mówiłam, ewentualny pobór w mojej rodzinie, nieobecność męża i ojca przez 30 dni bardzo skomplikuje nasze zycie, co nie zmienia faktu że nikt z tego powodu nie jojczy, tylko każdy zrobi co trzeba, jeśli trzeba będzie. Dlaczego jesteś w tym wyjątkowy?
@ciemnienie: przeprowadzamy sobie wspólnie pewien eksperyment myślowy. Sprawiasz wrażenie bardzo oddanego ideowca lub trolla, aktualnie bardziej skłaniam się ku temu drugiemu ale z chęcią się pomylę.

A wiec, eksperyment. Wyobraźmy sobie ze masz syna, który ma powiedzmy 5 lat. W tym roku dochodzą do władzy w Polsce równie ideowi jak ty patrioci i obierają kurs nacjonalistyczny. W ciągu najbliższych 15 lat wyszliśmy z UE, NATO a Polska jest nowym gospodarczym tygrysem
@krzych0: co ty wymyśliłeś? Może odnieś się do jakiejś realnej sytuacji i wojny obronnej, czyli jedynej która w jakimś procencie nam zagraża.


@ciemnienie: aktualnie jakikolwiek konflikt grożący polsce jest realny tak samo jak przytoczona historia. Więc jak najbardziej real story
@Antorus: W skrócie - panstwo po raz kolejny samo daje dupy wiec ceduje kolejny obowiazek na obywateli.

Mon mial zapewnic armie zawodowa, ale ups za malo płacą a oficerami są kretyni po znajomosci? No to biedzemy do woja informatyków za półdarmo, co może pójść nie tak?
@LordSidious: konstytucją to się co najwyżej możesz podetrzeć. Bo władza i tak se ją zmienia na luzie, interpretuje se ją jak chce a te miernoty się jakoś wykłuczyły z tego obowiązku i swe rodzinki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fajnie by było gdyby ta konstytucja była betonowa i niepodważalna, ale tak nie jest. Nic takie nie jest.