Wpis z mikrobloga

Wy to macie dziwne podejście do tego, licytujecie się który ma gorzej i wymieniacie całe listy powodów, dlaczego to was akurat mają nie brać do woja. Ten ma działalność, ten ma terminy i klientów, tamten ma kaszojady, a jeszcze inny ma wszystko naraz.

A żaden nie dotknie fundamentu tego problemu: że nie mają brać nikogo na te przymusowe ćwiczenia i #!$%@?.

Jestem w miarę zdrowy, nie mam kaszojadów, pracę mam fajną i 30 dni nie sprawi, że mi się świat zawali. Ale i tak NIE CHCĘ iść na jakieś przymusowe ćwiczenia. Nie i koniec, nie muszę wam #!$%@? powodu podawać ani mieć usprawiedliwienia!!!

NIE I JUŻ. Bez licytacji i przepychanek.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 208
@mac_mod: jak obce wojsko przyjdzie do państwa, w którym się ukryłeś, to dalej będziesz się chował za cudzymi plecami, wymagając żeby nikt nic od ciebie nie chciał? Bardzo wygodne acz pasożytnicze podejście.
Państwo jest w rozkladzie, ale dalej tu jesteś. Przeczysz sam sobie. Po prostu należysz do grona bezideowcow, ludzi skupionych tylko na swoich interesach, takich ludzi nie da się zadowolić. W każdym razie rzycze powodzenia w lepszym państwie, na pewno
@mac_mod: to wychowuj, tylko musisz mieć jeszcze gdzie. Jeśli uważasz, że moralnym jest stała ucieczka i chowanie się za czyimiś plecami (kto też ma dzieci, rodzinę), to nawet w to nie wnikam. Tylko nie miej obiekcji, że ktoś ci to wytyka.
@ciemnienie: gdyby tylko zaczęli maszerować rozstawiać i składać namioty rok wcześniej to już by szli na moskwe...

Jest tyle sposobów żeby poprawić obronność kraju, ale zamiast tego w polszy jak zwykle musieli wzorować się na mobilizacji u ruskich - pozorowane ruchy, które nic nie zmienią. Krytykują ten debilny pomysł żołnierze, byli gromowcy, ale NPCty typu Gozdyra, trep wykopki, politycy pisu, lewicy, PO to nie obchodzi. Ma być wojsko, bez względu na
@mac_mod: ale ja też mam rodzinę, dzieci. Tylko rozumiem, że wieczne uciekanie, nie stawianie żadnego oporu (z resztą o jakim my tu oporze, na razie w grę wchodzi tylko kwestia przygotowania i nauczenia się czegoś, minimalny koszt, zrozumiały w aktualnej sytuacji egopolitycznej) to droga do nikąd. Tak de facto nie obronisz, tylko tymczasowo i to kosztem innych ludzi (a jeszcze się burzysz jak ci ktoś to wytknie).
30 dni nie sprawi, że mi się świat zawali


@Antorus: to samo u mnie - szkoda będzie tych utraconych tysięcy z braku świadczenia moich usług, ale jeśli mnie wezmą, to już potraktuję to jak najdroższe wakacje w życiu, przy czym po wyjściu wynoszę się z tego kraju - nie po to moi dziadkowie walczyli z komuną, żebym ja do niej powrócił, a kto wie, co ten rząd jeszcze wymyśli?

Jeśli już
@ciemnienie: odniosę sie do konsekwencji, bo tego wyżej to jak piszę, dyskusja zakończona. Konsekwencje takie, że powrócą trudności z znalezieniem pracy na UoP, ja jestem z tych czasów, gdzie pracodawca zadawał pierwsze pytanie, a jak wygląda sytuacja z służbą? Ludzie pracowali na czarno bo nie mieli jej uregulowanej, a też tych co mieli A i już odbyli to była kategoria numer 2, bo pracodawca chciał mieć kogoś full time (bez wyjazdów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antorus: Dobra tam, gram vabank, mam furaje po operacji to krecenie wora odpada plus kategoria D i mogą mnie cmoknąć( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LordSidious: jak już mówiłam, jak wojna się zacznie a nawet dopiero będzie mocniej wisieć w powietrzu, to jest już za późno na rozpoczęcie szeroko zakrojonych szkoleń. Do tego przeszkolona rezerwa ma właściwości odstraszające.
@mac_mod: wykrwawianie russkow to jedno, budowanie zawodowej armii i kupowanie sprzętu, a podstawowe przeszkolenie to trzecie. Uj wie co russkom jeszcze odbije, smaczka miałeś na granicy jesienią 2021.
@ciemnienie oczywiście, że da się znaleźć środki, tylko politycy nie chcą przegrać wyborów, I odebrać przywilejów socjalnych.

Jeżeli armia tak silnie potrzebuje zaplecza, I jest to tak niezbędne, to dlaczego na ćwiczenia również nie powołuje kobiet?

Super, nie raz to słyszałem mówiąc że chodzę na roksy, ale jak mam brać babe 4/10 bez roksy, czy rokse 7 lub8/10 to wybieram rokse.
@Anakee: 1/3 finansów zgaduje ze idzie do prywatnej kieszeni, a reszta to aby jednak ta ramia była lepiej zadbana jak niemiecka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak sie tak martwisz, to śledź komunikaty zagranicznych ambasad, jak będzie komunikat o tym aby do polski nie przyjeżdżać to możesz już się szykować. A już najlepszym sygnałem będzie, wyjazd ambasadorów i naszego rządu. Dzieje się coś takiego?
Jak sie tak martwisz, to śledź komunikaty zagranicznych ambasad, jak będzie komunikat o tym aby do polski nie przyjeżdżać to możesz już się szykować. A już najlepszym sygnałem będzie, wyjazd ambasadorów i naszego rządu. Dzieje się coś takiego?


@mac_mod: takie działania oznaczają rozpoczęcie działań w ciągu tygodni. Obecne ruchy są na rozpoczęcie działania w ciągu lat.