Wpis z mikrobloga

@Nowelizacja: "Byłam w zeszłym roku na imprezie, na której większość ludzi miało około 35 lat. Czułam się jak jakiś dzieciak i (co zabawne) oni też mnie tak traktowali :<"

To po prostu trafiłaś na mentalnych dziadów albo sama jesteś jakaś niedojrzała. 7 lat przy wieku kobiety 28 i mężczyzny 35 to jest mała różnica i raczej powinni być na podobnym mentalnie poziomie. Według badań idealna różnica wieku w związku to
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: po prostu popełniasz typowy błąd poznawczy, czyli przypisujesz negatywne intencje naturalnym pod względem psychologicznym i biologicznym, odruchom. Piszesz z kpiną o "łechtaniu ego samca alfa", a przecież to najzupełniej normalne. Popkultura i propaganda przepycha jakiś mit mężczyzn, którzy "boją się silnych, niezależnych kobiet", a tu nie chodzi o żaden strach. To natura i najwyższy czas przestać udawać, że jest inaczej, w imię jakiejś poprawności i udawania, że pożądanie to
  • Odpowiedz
To po prostu trafiłaś na mentalnych dziadów albo sama jesteś jakaś niedojrzała. 7 lat przy wieku kobiety 28 i mężczyzny 35 to jest mała różnica i raczej powinni być na podobnym mentalnie poziomie. Według badań idealna różnica wieku w związku to 4 lata.


@Lorenzo_Sicario: ale byli ze mną moja siostra i jej mąż (są w moim wieku). I oni mieli takie same wrażenia. Ja nie mówię, że nie można się
  • Odpowiedz
Jakby ktoś się zastanawiał o ile młodszą może mieć dziewczynę, tak aby społeczeństwo się nie oburzało, to podaję wzór:
x = n/2 + 6
Gdzie
x - wiek dziewczyny
n - wiek faceta

Oznacza to, że mając 26 lat "można się" spotykać z kobietami starszymi niż 19 lat ;)
  • Odpowiedz
@hermetyczniee: hehehe no tak albo i inaczej bo życie pokazuje, że pary bywają różne rówieśnicy się nie umieją dogadać a pary gdzie jest 10 lat różnicy bywają zgrane jak mechanicy formuły 1.
Więc takie #!$%@? można sobie między bajki włożyć
  • Odpowiedz
Przecież wielu facetów szuka jednak kobiety na swoim poziomie intelektualnym, na poziomie partnerskim


@hermetyczniee: Tu polega wasz błąd i przyczyna nieporozumień. Facet NIE POTRZEBUJE partnerstwa w związku, to jest wasza strategia reprodukcyjna, żeby mieć kogoś kto sobie poradzi z ogarnianiem was gdy będziecie leżały #!$%@? w połogu i sfinansuje wychowanie dzieci. Kręci was gdy mężczyzna dużo zarabia, jest dynamiczny, nie da sobie wejść na głowę, jest obyty w towarzystwie bo to oznacza że jest wartościowym samcem i cenicie to i aktywnie to nagradzacie pożądaniem seksualnym.

Facet szuka w kobiecie ATRAKCYJNOŚCI I PŁODNOŚCI. Szuka kobiety, która będzie mu się fizycznie podobać i ma jak najlepsze perspektywy pod względem ewentualnego założenia rodziny oraz umiejętności jakie zaoferuje w ramach opieki nad potomstwem (stąd to słynne szowinistyczne gotowanie i sprzątanie). Cechy o których mówicie (dobra praca, zaradność, "doświadczenie", rozmowa na poziomie) to jest wasza projekcja waszych własnych oczekiwań. Zapewniam was, że każdy zdrowy facet mając do wyboru atrakcyjną 25. latkę w gównopracy i 37. latkę na stanowisku menadżerskim w korpo, która zwiedziła pół świata, wyruchała pół biura i ma nowe mieszkanie i auto wybierze do związku bez wahania gówniarę bez majątku. Dla kobiet może się to wydawać niezrozumiałe ( ͡°
  • Odpowiedz
Jak ktoś ma zrobić kariere ( bo pewnie o tym myślisz mówiąc o "peaku"), to przeważnie zaczyna to robić w wieku około 25 lat -30 lat)


@Nowelizacja: Nie widziałem nikogo ze zrobioną karierą w wieku 25 lat ( ͡º ͜ʖ͡º) Generalnie w okolicach 30 ludzie zaczynają wskakiwać na jakieś sensowne stanowiska dopiero.
  • Odpowiedz
Nie widziałem nikogo ze zrobioną karierą w wieku 25 lat ( ͡º ͜ʖ͡º) Generalnie w okolicach 30 ludzie zaczynają wskakiwać na jakieś sensowne stanowiska dopiero.


@GienekZFabrykiOkienek: ale ja nie o tym pisze. Pisze o perspektywach - czyli ktoś jest (według mnie inteligentny, przedsiębiorczy, ale nie zarabia dużo pieniędzy). O to mi chodzi. Zaczynają robić karierę, a nie już ją mają. Wtedy pozostaje celować w takich
  • Odpowiedz
Proste - znajdź młodego lekarza/programistę i (go) bzikaj, nic więcej nie trzeba by osiągnąć sukces finansowy jako kobieta.


@PfefferWerfer: ale ja też (staram się, z przerwami) osiągnąć sukces finansowy na podstawie własnej pracy(co prawda prawnik, a nie lekarz czy programista, no ale pracuje nad tym).
  • Odpowiedz
@Nowelizacja: No do 5 lat też mi się wydaje rozsądna różnica wieku choć wydaję mi się że to zależy od wielu. Np. 25k i 30m jest wporządku ale 35k i 45m też. Jakby im starsi ludzie tym większe różnice wieku są tolerowane.
  • Odpowiedz
@MisPalkis: akurat ten przesuniety "peak" facetów wymyślili sobie sami faceci chyba, lub kobiety ktore mają sporo starszych facetow i jakos to próbują usprawiedliwić. Kobiety sukcesu ktore sobie mogą wybierać młodszych partnerów jakoś nie biorą 30/40 parolatków tylko młodziutkich chłopców około 20.

Jesli chodził o samą biologię to kobiety po 35 maja problem z zajściem w ciążę głównie z powodu tego, że ich facetom po 35 drastycznie spada jakość spermy. Badania
  • Odpowiedz
@Nowelizacja: To słuszna decyzja, ale nie zmienia to faktu że twoja kariera będzie dla partnera jedynie mało istotnym dodatkiem, do głównego aspektu po którym wybierze partnerkę (tj. atrakcyjność fizyczna, niska neurotyczność i żeby nie była klinicznie głupia). Dla ciebie za to jego perspektywy finansowe i ogólne "ogarnięcie" jest czynnikiem równie kluczowym, co atrakcyjność fizyczna.
  • Odpowiedz