Wpis z mikrobloga

tak, bo katolicy modlą się do obrazu


@lilitch123: Wow, ale trzeba być inteligentnym, żeby pojąć, że katolicy nie modlą się do przedmiotu.

Wybacz, ale poganie tłumaczyli się tak samo jak katolicy. Myślisz, że czciciel Zeusa modlił się do drewna? On tak samo jak katolicy bronił swojego bałwochwalstwa.

Bóg nie jest idiotą, że by nabrać się na takie tłumaczenie. Tu masz Jego zdanie:
ksetlak - > tak, bo katolicy modlą się do obrazu

@lilitch123: Wow, ale trzeba być ...

źródło: comment_1670789922880t1Um1BO3GFd0E4yqUV1.jpg

Pobierz
@ksetlak wszystko fajnie tylko żaden katolik nie potrzebuje klękać przed obrazkiem żeby się zacząć modlić. A to że czasami gdy katolicy się modlą i są w pobliżu obrazów świętych to juz nie to samo co modlenie się do obrazów.

Zresztą szkoda się produkować. I tak uznasz, że katolicy czynią zło czy cokolwiek i że są fałszywi Pewnie dlatego duch Święty działa we wspólnotach na modlitwach. Bo Ci źli katolicy czczą obrazy. Wierz
wszystko fajnie tylko żaden katolik nie potrzebuje klękać przed obrazkiem żeby się zacząć modlić.


@lilitch123: czciciel Zeusa czy Baala też nie

czasami gdy katolicy się modlą i są w pobliżu obrazów świętych to juz nie to samo co modlenie się do obrazów


@lilitch123: ekhm.

Do znajomego Świadka Jehowy przyjechał katolik. Ponieważ Świadkowie nie mają "świętych" obrazów w domu, katolik pomodlił się do ilustracji z czasopisma Strażnica.

Więc gadać to my
Do znajomego Świadka Jehowy przyjechał katolik. Ponieważ Świadkowie nie mają "świętych" obrazów w domu, katolik pomodlił się do ilustracji z czasopisma Strażnica.


@ksetlak: potwierdzam, byłem tą Strażnicą
@PIAN--A_A--KTYWNA: @lilitch123:
Przypominam katolikom jedno z przykazań, które mają w zwyczaju pomijać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i
@Mikeymw: I powiedz mi kolego, czy to znaczy, że wszystkie obrazy, zdjęcia, rzeźby czegokolwiek są zabronione?
Czy może chodzi o tą zazdrość Boga i złość o oddawanie czci przedmiotom i zjawiskom przyrodniczym jak Słońcu, tornadu czy piorunom jak miało to miejsce w czasach pisania tej księgi?

Wydaje mi się, że osoby, które zarzucają chrześcijanom nie posłuszeństwo wobec tego przykazania, sami nie mają nic przeciwko używaniu aparatu fotograficznego.
Ale nie, to na
I powiedz mi kolego, czy to znaczy, że wszystkie obrazy, zdjęcia, rzeźby czegokolwiek są zabronione?

Czy może chodzi o tą zazdrość Boga i złość o oddawanie czci przedmiotom i zjawiskom przyrodniczym jak Słońcu, tornadu czy piorunom jak miało to miejsce w czasach pisania tej księgi?


@Hektorrr: Typowy przykład chrześcijańskiego cherry pickingu. Te niewygodne kawałki Biblii można pomijać, albo traktować jako alegorię, bo to były inne czasy, starożytność, inna mentalność, inne problemy,
@Hektorrr: Typowy przykład chrześcijańskiego cherry pickingu. Te niewygodne kawałki Biblii można pomijać, albo traktować jako alegorię, bo to były inne czasy, starożytność, inna mentalność, inne problemy, więc słowo pańskie było kierowane do prostaczków w inny sposób. bla bla bla ;)

Ale są też fragmenty, szczególnie te, które lubimy narzucać innym, które traktujemy dosłownie do bólu i ani literki nie damy zmienić > ¯_(ツ)


@kubako: Mówimy tutaj (a przynajmniej ja)
Tak, bo katolicy modlą się do obrazu. Kolejny piękny pokaz #gimboateizm.


@lilitch123: Nie, w ogóle xD

Dobrze wiedzieć, że mój proboszcz to gimboateista. Jak lata temu jako dziecko jeszcze brałem udział w "kolędzie" to wchodząc do nas do domu i rozglądając się po ścianach zapytał: "A gdzie jakieś święte obrazy?" Jak usłyszał, że nie mamy zapytał: "To jak się modlicie?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubako:

Typowy przykład chrześcijańskiego cherry pickingu.


Gdyby katolicy uprawiali cherry picking to by dawno wyrzucili z praktyki niewygodne przykazania, np. te odnoszące się do nieczystości, miłości do drugiego człowieka (bo łatwiej być złym i odpłacać innym tym samym) albo zapisy o jałmużnie czy konieczności nawrócenia się. Ale nie, wielcy i źli chrześcijanie!!! Modlą się do obrazków a jest napisane, że nie można się modlić do obrazków!!! Hurr durr niewierni, wybierają co