Wpis z mikrobloga

używam sobie ekspresu automatycznego philipsa, kawę mam dallmayr (dużo osób poleca) i jak wczoraj wpadłem na kawkę do Costy to po prostu aż zdębiałem jaka przepaść w smaku jest między ich kawą a moją xD (na ich korzyść ofc). Pytanie do kawoszy, czy to bardziej kwestia ekspresu, czy ziaren, że taka kawa z takiej sieciowki jest sto razy lepsza? czy zmiana automatu na kolbę w podobnej cenie pomoże? #kawa #gotujzwykopem #ekspresdokawy #agd
  • 9
@gooway: kup sobie inną kawę, dallmayr to taki standard, bez plusów i bez minusów. Chociażby Astra ziarnista już robi różnicę, jeśli chcesz iść po marketowych. Z innych polecam Nostro albo Coffeelab, Tikofi też w porządku
@gooway: Od niedawna się interesuję kawą więc ekspertem nie jestem, ale obstawiałbym raczej ekspres. Szczerze mówiąc jeszcze nie trafiłem na żaden automat który by robił zajebistą kawę, a piłem z kilku biur. Natomiast bez problemu udawało mi się zrobić dobry przelew z Dallmayr. Nie tak dobry jak speciality, ale bardzo dobry.

Po za tym nie wydaje mi się żeby Costa inwestowała w super wyjątkową kawę, prędzej mają po prostu zajebiste ekspresy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gooway: Philips ma dosyć słaby zaparzacz, do tego masz pewnie słabo wydialowany młynek i za grube trociny nie stawiają oporu przy parzeniu.
Pokaż ciastko jakie ci wychodzi?
@gooway: no właśnie, żaden domowy czy biurowy eskpress nie ma startu do wysokociśnieniowego z kawiarni. Też nie jestem kawoszem, nie mam cierpliwości do rytuałów w domu typu mielenie, ważenie, mierzenie temperatury.
Po prostu bardziej smakuje mi kawa nawet z sieciówki, a domowe i biurowe to nie to...
I sposób obsługi, jak pisze @Mirkosoft też ma znaczenie. Ba osiedlu otworzyła się nowa kawiarnia, więc od razu poszłam po kawkę i mimo, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gooway: Na moje oko, toto masz mocno za grube. Pastylki nawet z dziesięcioletniego saeco się nie rozpadają po podniesieniu. Tu wygląda, jakbyś miał ekspres przelewowy trochę.
rozwaliło się jak chwyciłem bo świeże, mokre. młynek ustawiony na najdrobniejsze mielenie


@gooway: panie, z takim młynkiem to lepiej będzie wrzucić ziarna do moździerza i rozkruszać tłuczkiem i drobniej wyjdzie. Nie ma co się dziwić że smakuje słabo. Podaj model ekspresu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gooway: Masz tam ceramika. Trzeba by go otworzyć i sprawdzić czy nie masz źle ustawionego. Chyba że wsypałeś mu kiedyś jakiś żwir i się rozpadły.
Ja mam bodajże dziesięcioletniego xsmalla z identycznymi żarnami i kawka wychodzi wzorcowo.