Wpis z mikrobloga

Przed Państwem Aleksandra Herzyk @herzyk_wieczorkiewicz, feministka która chce "zdelegalizować facecików". Przypominam w związku z jej wypowiedzią słowa Mariana Turskiego, byłego więźnia Auschwitz.

AUSCHWITZ NIE SPADŁO Z NIEBA

No jasne, że nie spadło z nieba. Może się to wydawać banalnym stwierdzeniem, ale jest w tym głęboki i bardzo ważny do zrozumienia skrót myślowy.Przenieśmy się na chwilę myślami, wyobraźnią we wczesne lata 30. do Berlina. Znajdujemy się prawie w centrum miasta. Dzielnica nazywa się Bayerisches Viertel, Bawarska Dzielnica. Trzy przystanki od Kudammu, ogrodu zoologicznego. Tam, gdzie dziś jest stacja metra, jest Bayerischer Park – Park Bawarski. I oto jednego dnia w tych wczesnych latach 30. na ławkach pojawia się napis: „Żydom nie wolno siadać na tych ławkach”. Można powiedzieć: nieprzyjemne, nie fair, to nie jest OK, ale w końcu jest tyle ławek dookoła, można usiąść gdzieś indziej, nie ma nieszczęścia.

Była to dzielnica zamieszkała przez inteligencję niemiecką pochodzenia żydowskiego, mieszkali tam Albert Einstein, noblistka Nelly Sachs, przemysłowiec, polityk, minister spraw zagranicznych Walther Rathenau. Potem w pływalni pojawił się napis: „Żydom zabroniony wstęp do tej pływalni”. Można znów powiedzieć: nie jest to przyjemne, ale Berlin ma tyle miejsc, gdzie można się kąpać, tyle jezior, kanałów, prawie Wenecja, więc można gdzieś indziej.

Jednocześnie gdzieś pojawia się napis: „Żydom nie wolno należeć do niemieckich związków śpiewaczych”. No to co? Chcą śpiewać, muzykować, niech zbiorą się oddzielnie, będą śpiewali. Potem pojawia się napis i rozkaz: „Dzieciom żydowskim, niearyjskim nie wolno bawić się z dziećmi niemieckimi, aryjskimi”. Będą się bawiły same. A potem pojawia się napis: „Żydom sprzedajemy chleb i produkty żywnościowe tylko po godzinie 17”. To już jest utrudnienie, bo jest mniejszy wybór, ale w końcu po godzinie 17 też można robić zakupy.

Uwaga, uwaga, zaczynamy się oswajać z myślą, że można kogoś wykluczyć, że można kogoś stygmatyzować, że można kogoś wyalienować. I tak powolutku, stopniowo, dzień za dniem ludzie zaczynają się z tym oswajać – i ofiary, i oprawcy, i świadkowie, ci, których nazywamy bystanders, zaczynają przywykać do myśli i do idei, że ta mniejszość, która wydała Einsteina, Nelly Sachs, Heinricha Heinego, Mendelssohnów, jest inna, że może być wypchnięta ze społeczeństwa, że to są ludzie obcy, że to są ludzie, którzy roznoszą zarazki, epidemie. To już jest straszne, niebezpieczne. To jest początek tego, co za chwilę może nastąpić.


I tak właśnie feministki chcą oswoić mężczyzn z myślą że można nas wykluczyć. Bo przecież to tylko niewinny żarcik, "zdelegalizować facecików". Bo przecież według feministek to mężczyzna jest zawsze gwałcicielem, gwałt ma płeć. Co będzie następne? Zakaz przebywania w tych samych pomieszczeniach co kobiety, bo mężczyzna to według nich "potencjalny gwałciciel"?

Wiedzcie jedno feministki - robicie dokładnie to samo co naziści w latach 20 i 30 XX wieku. Nie uda Wam się.

#p0lka #przegryw #bekazlewactwa #blackpill #bluepill #pieklokobiet #pieklomezczyzn #logikarozowychpaskow #dyskryminacjamezczyzn #feminizm
Miguelos - Przed Państwem Aleksandra Herzyk @herzyk_wieczorkiewicz, feministka która ...

źródło: comment_16698259872X73S4bL5zIiiwTyqkDmVY.jpg

Pobierz
  • 21
@Miguelos: Facecik to nie jest synonim mężczyzny młotku. Facecik to bardzo specyficzny rodzaj faceta: fragile ego, mansplainowanie, promowanie toksycznego wzorca smalca alfa, twierdzenia takie jak "jak w rurkach to pedał" czy "prawdziwy mężczyzna powinien coś tam". I tak, żart o delegalizowaniu jest żartem, nie wiem jak sobie wyobrażasz w ogóle delegalizację takich kolesi. XD /P.
@herzyk_wieczorkiewicz: Zgodnie ze słownikiem języka polskiego facecik:

zdrobnienie od: facet


https://sjp.pl/facecik

Żart o delegalizowaniu nie jest żartem. Jest tym samym co tekst "Żydom nie wolno siadać na tych ławkach". Zastanówcie się jakbyście się poczuły gdyby tekst o "delegalizacji" ktoś użył w stosunku do Was.
Same się podkładacie na swoich story na Insta - będę z przyjemnością tego używał do pokazywania jak bardzo nienawidzicie facetów ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Miguelos: Typie literalnie obciąłeś dół tego story, gdzie było napisane, że facecik to nie każdy mężczyzna i że jest mnóstwo super kolesi. Ładnie tak manipulować mirkami? No ale rozumiem, że ty się utożsamiasz ze słowem "facecik", dlatego poczułeś się urażony.

W żart o delegalizacji nie jest tym samym co teksty o ławce i Żydach - to drugie nawiązuje to realnych wydarzeń i prześladowań, pierwsze jest oczywistą hiperbolą.