Wpis z mikrobloga

@virusriddle sufit ma być 20 cm wyżej niż piszesz. Przy 100m2 to jest 20m3 więcej kubatury i to ma kosztować sporo więcej? Przynajmniej dom wygląda jak dom a nie klitka w bloku albo jak ktoś skwitował wyżej tanie biuro do wynajęcia.

@virusriddle rusztowanie do wieszania firan? Bez przesady. Byłem i w takich niskich i tych wyższych i nie ma porównania. Choinka i bombki raz w roku na dwa tygodnie - świetny argument
Do rekuperacji prawdziwej gdzie dmucha taką temperaturę jak wyciągnie (lub tam ze 2 stopnie mniejszą) to nawet nie ma podjazdu.


@xspeditor: wiem, że nie ma, ale jakąś tam wymianę powietrza zapewnia. Mam mieszkanie 71 m2 i dwa Heliosy pracujące z przepływnością 35 m3/h. Okna zamknięte, nawietrzaki w pozycji, która tego powietrza wpuszcza jak najmniej. Jasne, że czuć, że wieje stamtąd chłodnym powietrzem, ale nie wychładza mi mieszkania. Problemów z wilgocią nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PepeXD: jeśli chodzi o oszczędzanie, to faktycznie lepiej zrobić nisko. Jeśli kogoś stać, to wyższe pomieszczenia zrobione z głową nie tylko wyglądają dużo lepiej, ale po prostu człowiek w nich czuje się swobodniej.
@tonawiarywkilkarzeczy: wynajmowałem i mieszkałem w mieszkaniach 3+m i osobiście mi się to nie podobało, mieszkałem na 280 i też, obecnie mam 265 i jak dla mnie jest idealnie. Odnośnie choinek i rzeczy chodzi też o magazynowanie, z którym zawsze jest problem bo jest mało powierzchni na duże graty.
Ostatecznie i tak sprowadza się do tego co kto lubi =] Ja wolę 265
@murdoc: jakbym miał pomieszczenia po 100m2 może bym robił wyżej, ale pokoje mają po 10 a salon 35. Mam już sufit i wylewkę i nie czuję tej "wysokości" a w zasadzie jej braku.
No ale może mówisz o parkiecie z czasów prl :) zawsze to lepiej współczesne płytki pcv (winyle) za 180 zl/m2 :) jak są barany to się ich strzyże


@Kwasek666: Niemożliwe, że nie lubisz parkietu, na pewno jakieś sosnowe gówno z PRLu miałeś, schizy jakieś gadasz, pewnie źle ułożone. Spróbuj inne ja ci załatwie za 250 zł, wszyscy wolą parkiet niż winyle, musisz spróbować bo som rużne.

jak na razie to strzyżonym
@virusriddle echo można niwelować i w każdym pomieszczeniu występuje czy małe czy duże. Meble, kwiaty, zasłony, nawet obrazy. Sufit można zrobić ciekawiej niż płaski i też będzie pięknie rozpraszał echo.
Druga sprawa, że przy takim niskim suficie ciężko zrobić jakąś ciekawą zabudowę w przyszłości