Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@spoxman: fajnie że się tym podzieliłeś. Pamiętaj, że gust jest jak dupa. Każdy ma swoją. ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯

@Scaven: nie trafiłem w Twój gust. Co Ty byś wybrał będąc na moim miejscu?

@bb89: tak. Dokładnie tak

@Lorenzo_Sicario: dziękuję

@AnkieterPrzegrywu: pewnie tak. Brakuje jeszcze najważniejszego - umeblowania. Wtedy już będzie jak tanie mieszkanie do wynajęcia. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krzysztof53647: jeszcze nie wiem, bo nie odpaliłem. Chce skończyć prace wykończeniowe (jakieś 2-3 tygodnie) i wpuszczę ekipę, która podłączy rekuperator i wszystko wyreguluje. Potem jak chwilę pomieszkam to dam znać, czy warto.

Kumpel ma i poleca. W jego okolicy smog w Ch*j i filtry dają radę (ale wymienia je co 2 tygodnie). U mnie smogu nie ma i dom mam odsłonięty więc wiatr hula. Za to w niedalekiej odległości gościu hoduję
@ehisedi No ja słyszałem niejednokrotnie że rekuperscja to najgorsza decyzja życia. Wystarczy są siad pali gownem albo jest ogromny smog i sam sobie będziesz wytłaczać ten syf.
Filtry natomiast są malowydajne i trzeba co chwila zmieniać a kosztują w cholere.
Niektórzy kupuja na aliexpress i tną nożyczkami żeby trochę zaoszczędzić. W miesiącach zimowych filtr po kilku dniach nie daje już rady.
@ehisedi No z reguły pozytywne opinie są od tych co to sprzedają i od tych co zamontowali, a teraz wstyd się przyznać że lepiej jest czasami okno uchylić, a oszczędność jest niesamowita.
Swoją drogą jaki koszt rekuperacji? Oczywiście. Ie licząc już obróbki przy gk itd.
@Krzysztof53647: rekuperacja czy nie, budujesz się tam gdzie smogu nie ma na wschod od większej aglomeracji itp inaczej xd a z somsiadem to tez skrajny przypadek, czerpanie projektujesz z kierunkiem wiatru a jak Somsiad tak napali ze nawet tam dojdzie do czerpni na zachodniej ścianie to cała dzielnica i tak jest tak w takim syfie ze ludzie z wentylacja grawitacyjna tez to odczuwają a ty wyłączasz maszynkę na ten wieczór i