Wpis z mikrobloga

Zrobiłem test pasty Arctic 6. https://www.wykop.pl/wpis/68613779/zamowilem-arctic-mx6-na-probe-jak-ktos-bedzie-zain/243963357/#comment-243963357

Konfiguracja: Ryzen 9 5900 z PBO (z negatywnym offsetem -18 na wszystkich) + AIO DeepCool Castle 360EX
tj pisałem wcześniej test nie jest jakiś test mega rzetelny i wykonany w idealnych warunkach. Został wykonany w warunkach w których mój PC chodzi codziennie. Krzywa wentylatorów nie jest agresywna (stawiam na ciszę aczkolwiek wentyle pracują zawsze). Nie robiłem testu z nadmuchem i wyciągiem na maxa.

Wyniki przed (test zrobiony kilkanaście razy przez okres odkąd mam R9 i zawsze praktycznie temperatury te same były).
Na MX6 testy zostały wykonane od razu po nałożonej paście. Nie uznaję debilnej teorii wygrzewania past :D

Konsystencja pasty: bardzo gęsta
Dołączone ściereczki: swietne, duże, są porządnie nasączone, czyszczą świetnie, mają bardzo intensywny zapach

Co moge napisać? Jestem w małym szoku. Stosunek ceny do 'wydajności' pasty jest świetny. Ta pasta jest mega tania - na amazonie ok 7 euro na ebay od 9 euro. Tyle samo co MX4 :) Może to chwilowa promocja.

______________________________________________________________
MX4:
warzone (odnowa 4ki): max 75
r20: 8671 / 68 st
r23: 22230 / 68
cpuz: multi/24: 69 (ver 17)
cpuz: multi/24: 71 (ver 19)
idle: 36-37

------------------------------------------------------------------------------------------------------
MX6:
warzone (odnowa 4ki): max 71
r20: 8625 / 64 st
r23: 22403 / 63st
cpuz: multi/24: 66 (ver 17)
cpuz: multi/24: 69 (ver 19 avx2)
idle: 36-37
______________________________________________________________

Wołam: @Wildrider87 @personalspaceinvader @Szalone_Wiadro @Elec @canislupus1 @Twoja_tata @Shewie @Szala

#pcmasterrace #arctic #komputery
nandrolone - Zrobiłem test pasty Arctic 6. https://www.wykop.pl/wpis/68613779/zamowil...

źródło: comment_1668015485a2aGM4FRbA065sdILEtl0g.jpg

Pobierz
  • 10
@crazy_wolf: na szybko testy, dosłownie kilka minut:

r20 8619 / 67.4
r23 22299 / 67.5

Temp wyższa minimalnie ale nie pamietam jaka wtedy mialem temp w pomieszczeniu i na pewno bawilem sie jeszcze krzywymi wentyli - co by bylo jeszcze ciszej. Takze wg. mnie jak najbardziej w normie.
Ale jak pisałem wyżej - w Warzone praktycznie to samo. Pasta jak każda inna. Relatywnie tania i ma dobry stosunek ceny do jakości.
@nandrolone: Ceny mnie nie dziwią, w sensie biznes wiadomo świetny to jest. Wspomniany przeze mnie TFX to jest mega trudna rzecz z nakładaniem. No ale nie ma lepszej. Też swoje kosztuje, i praktycznie niedostępna w Polsce. Natomiast, MX-6 wydaje się dobrym rozwiązaniem patrząc na stosunek ceny do jakości (plus jako, że często cudze maszyny robię, no to też dobra opcja, zamiast jakichś tanich gówien).
@nandrolone: Kupiłem już wczoraj :) Poza jakimiś wyjątkowymi sytuacjami używałem ciągle Arctic Silver 5 (bo miałem spory zapas) i mi się dosłownie parę dni temu skończył. Szukałem czegoś co zastąpi AS5. TFX to raczej ze względu na właściwości do laptopów, grafiki itp. No chyba, że ktoś walczy o każdy stopień Celsjusza, ale to już paranoja :)