Wpis z mikrobloga

Gniję z ludzi którzy dalej odkładają kasę na koncie albo lokacie 7% i czekają na te mityczne spadki cen mieszkań i pęknięcie bańki xD

Ja wziąłem kredyt na mieszkanie w 2020 i wygrałem dzięki temu życie. Co prawda 12k za metr więc trochę drogo no ale za lokalizację się płaci. Pod koniec 2021 przeszedłem na stałą stopę 5% więc mam stałą ratkę a kredyt nadpłacam jakimkolwiek nadmiarem gotówki zamiast oszczędzać i tracić na inflacji. Mam poduszkę finansową w postaci 250g sztabki złota a na koncie tylko kilka k na bieżące wydatki.

I jeszcze teraz PIS mi zrobił prezent w postaci wakajek kredytowych więc przez 8 miesięcy nie muszę płacić odsetek.

A wy jak tam? Lokata 7% przy inflacji 20% czy chcieliście nic nie stacić i poszliście w giełdę/bitcoina i teraz macie 50% początkowego kapitału? ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Prawdziwe bogactwo buduje się na kredytach tylko trzeba z nich mądrze korzystać.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredyt
  • 38
@Viado: Oczywiście że masz rację;
rządy zadłużone na miliardy, korporacje na miliardy, a Polak nie może wziąć kredytu bo na tagu nieruchomości zostanie robakiem :)

Dzięki kredytom szybciej wlazłem na poziom na którym chciałem żyć, dostałem prawie darmowy hajs z banku to mogłem sobie własny inwestować. Nadpłacam trochę po nowym roku aby się rentierka spinała i mam gdzieś w zasadzie spłacanie reszty. Spłacę tylko dlatego, że za kilka lat chce mieć
@Viado kolego, przy oprocentowaniu hipoteki 5% i wakacjach kredytowych, trochę więcej zyskasz żonglując kasą po lokatach 7+%. Just sayin' ( ͡º ͜ʖ͡º)

Przy lokacie 9% opyla się nawet bez wakacji.
@Viado a ja gniję z ludzi którzy nadpłacają kredyt oprocentowany na 5% zamiast wrzucić to na rachunek oprocentowany 7,6%.
Pomijając fakt, że przy nieruchomościach których ceny stoją w miejscu (lub delikatnie spadają) trzymając 500k na tym rachunku masz 2,5k odsetek miesięcznie. Chyba Twój kalkulator zgnił szybciej ;)
@Viado: Bogactwo na kredytach xD To Ty nie wiesz co to bogactwo. Bogactwo to jestjak sie rodzisz w rodzinie co ma chociaz te 50mln majatku netto i do końca życia nie musisz pracowac. Kupienie nieruchomosci na kredyt, pracowanie na nie i w chwili śmierci posiadanie majątku +-1mln to nie jest bogactwo ;D