Wpis z mikrobloga

Katastrofa nie jem dużo a spasłem się makabrycznie ta waga przeraża mnie. Głównie jadam spaghetti i ziemianki sosy robię sam pomidory z puszki cebula i około 60gram mięsa. Jedna puszka pomidorów starcza na ok 3 posiłki. Jedzenie czasami delikatnie urozmaicam dodaje pieczarki, kurczak, ryż ale ogólnie tanie zapychacze tak więc nie rozumnie tej wagi. Może ostatnio trochę stresu (ponad 9miesięcy) ale poza tym spoko
uprzedzam pytania:
Wiek 34lata
Wzrost 182cm
Waga widać na zdjęciu
#silownia #odchudzanie #trening #jedzenie
zielony88 - Katastrofa nie jem dużo a spasłem się makabrycznie ta waga przeraża mnie....

źródło: comment_1667275802yfosY7ZGbezqeAjJceYACv.jpg

Pobierz
  • 146
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zielony88: no jest źle, dobra baza pod budowę mięśni zresztą chyba coś kiedyś musiałeś ćwiczyć bo nie jesteś typowym ulancem. Wrzuć ciężary pół roku i będzie 85kg na budziku z lepsza sylwetka
@zielony88:

Ile waży czekolada do picia?
Szklanka czekolada do picia waży 250 g i ma 235 kcal.

Wypijasz ~1000kcal.

Przecież te wywody po mnie i przede mną są zbyteczne.
Przestań to pić, a resztę "posiłków" zredukuj o 10% objętości.

Waga sama zacznie lecieć bez diet i bez dodatkowych ćwiczeń. Czekolada z mlekiem to ponad 1000kcal realnie tak naprawdę. Jak na redukcji miałbyś zejść do 2500kcal wartościowych kalorii, to pomyśl, że obecnie
A poradniki dla początkujących to zazwyczaj:


@greenteapot: tak było, nie zmyślam. Jeszcze z 5 lat temu to była prawda, ale obecnie scena ćwiczeniowo-dietowa jest mega rozwinięta i wartościowych materiałów w internecie jest masa.

A z dietetykiem budujesz nawyki na nowo


Na tym samym polegają właściwe reżimy żywieniowe xD. Nie trzeba do tego dietetyka. Serio. Internet wystarczy.

dostosowujesz do planu dnia, możliwości czasowych ma orzygotowanie posiłku, swoich smaków


Chyba mylisz dietetyka z
automat darmowy z kawą niestety jest tam gorąca czekolada z mlekiem... 4 filiżanki dziennie wypije pewnie to jest to.


@zielony88: to jest to.

Kup wagę kuchenną i licz kalorie przez chociaż tydzień i zobacz ile Ci wychodzi. Rób posiłki w domu i odgrzewaj w pracy. Trzeba liczyć wszystko, każde pepsi, każda kawę z mlekiem, każda czekoladę, ciasto, chipsy, nutelle. To się wydaje ze się mało je, ale zjesz kawałek sernika i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@zielony88: ach, 106kg. Mój rekord przy wzroście 180 cm ( ͡° ͜ʖ ͡°) wtedy zdałem sobie sprawę że to zaszło za daleko. Najważniejsze to się nie spieszyć. Nie musisz szybko chudnąć, bo tak naprawdę za 5 lat nie będzie miało znaczenia czy schudles w rok, czy 5. Ważne żeby tendencja była prawidłowa.

roweru nie mam a teraz zima więc od dziś trening w pokoju


Przykro mi, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@v1lk: rzygać mi się chce jak czytam takich pseudo ekspertów jak ty, niech od razu idzie do dietetyka po magiczna dietę dzięki której straci 10kg w tydzień bez liczenia kalorii. Liczenie kalorii to nadal taka sama podstawa jak nauczenie się zdrowych nawyków żywieniowych żeby schudnąć bo chudnie się na deficycie kalorycznym cymbale
@ravau: ja z kolei mam znajomego, #!$%@? na punkcie zdrowego odzywiania do takiego stopnia, ze przestal w ogole uzywac soli (a wczesniej uzywal kamiennej #!$%@? xD bo stwierdzil, ze zdrowsza xDD). Naduzywa roznych "zdrowych" olejow - wali normalnie kieliszek oleju dzien w dzien. Jezeli juz je mieso to tylko chuda piers z kurczaczka (oczywiscie nie z biedry, tylko z "prestizowego" miesnego za 3x tyle) raz w miesiacu, oczywiscie bez soli i
@zielony88: no to MŻ. Ja się wziąłem za siebie jak zacząłem się zbliżać do 90 a nie 100 XD 30+, mityczne "179" i zbiłem z 88 do 80 przez 10 tygodni, jeszcze 3-5 kilo planuję zgubić.
@zielony88: To sobie odpowiedziałeś na pytanie z tą gorącą czekoladę. Ogólnie w napojach bardzo łatwo sobie przemycić duże ilości pustych kalorii. Szklanka gorącej czekolady to jakieś 200kcal, a teraz weź wypij takich kilka. Pierwsza rzecz z której zrezygnuj albo ogranicz chociaż do np jeden dziennie, bo też nie o to chodzi na diecie aby się zarzynać i jeść samą sałatę. Jak lubisz spaghetti to możesz poeksperymentować z pełnoziarnistymi makaronami i chudymi
@greenteapot: Dokładnie tak. Moja mama też tak mówiła, że mało je i nie może schudnąć więc jej kupiłem taką kieszonkową książeczkę z tabelą kalorii i powiedziałem, żeby zerkała do niej zanim wsadzi coś do ust. Była przerażona jak kaloryczne są niektóre rzeczy.

@ryhu: jest jeszcze taka szansa, że coś się ruszy z wagą jeśli na niego wsiądziesz i pojeździsz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zielony88: generalnie #!$%@? wegle ktore tylko zapychaja na chwile a nie syca, stad myslisz, ze malo jesz a okazuje sie, ze zoladek ciagle sie domaga i kcal ponad norme. Zacznij jesc tluszcze, przejdz na keto a gwarantowane masz, ze bedziesz po posilku syty i nie przekroczysz zapotrzebowania, chudniecie gwaramtowane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zielony88: powodzenia mirku, dasz rade. Mnie gubily slododzone napoje, slodycze i dogadzanie sobie wieczorami. Kiedys jeszcze slodzona mocna herbata pita w kuflach. Cukier do herbaty zamienilem na slodzik, bo do gorzkiej sie nie moglem przemoc. Poza tym woda, a ze slodyczy to jak zonka cos upiecze. Po 17 nic juz nie jem, porcje tez 2x mniejsze. No i od siebie polecam yerba mate, ktora daje uczucie wypelnienia zoladka caly czas i
Ziemniaki złe, białe pieczywo złe, keto dobre, ja #!$%@? dobrze ze jak byłem na redukcji i ważyłem 107kg to nie czytałem takich wysrywow bo dalej byłbym gruby.

Co do OP’a - mam podobny wzrost, schodziłem z takiej samej wagi. Musisz liczyć kalorie, bo #!$%@? za dużo. Mi redukcja zajęła 3 miesiące na 1800 kcal co było totalnym debilizmem, pozostałe 10kg zrzucałem już rok z głowa. Jedz ~2800 kcal, schodz coraz niżej aż
@zielony88: Podałeś ile dajesz do spaghetti mięsa i pomidorów z puszki a pokonasz najbardziej kaloryczny element dania czyli makaron. Do tego zapychacze zazwyczaj mają najwięcej kalorii. Kiedy zaczynałem liczyć kalorie to miałem masę sytuacj w stylu "nie miałem pojęcia że to ma tak mało/dużo kalorii" nigdy nie zdajesz sobie sprawy ile jesz dopóki tego nie policzysz później już znasz na pamięć podstawowe produkty i na oko łatwo kalkulować. Na początek kup