Wpis z mikrobloga

Katastrofa nie jem dużo a spasłem się makabrycznie ta waga przeraża mnie. Głównie jadam spaghetti i ziemianki sosy robię sam pomidory z puszki cebula i około 60gram mięsa. Jedna puszka pomidorów starcza na ok 3 posiłki. Jedzenie czasami delikatnie urozmaicam dodaje pieczarki, kurczak, ryż ale ogólnie tanie zapychacze tak więc nie rozumnie tej wagi. Może ostatnio trochę stresu (ponad 9miesięcy) ale poza tym spoko
uprzedzam pytania:
Wiek 34lata
Wzrost 182cm
Waga widać na zdjęciu
#silownia #odchudzanie #trening #jedzenie
zielony88 - Katastrofa nie jem dużo a spasłem się makabrycznie ta waga przeraża mnie....

źródło: comment_1667275802yfosY7ZGbezqeAjJceYACv.jpg

Pobierz
  • 146
@zielony88: polecam liczyc kalorie, makaron jest bardzo zdradliwy, ja żeby się najeść muszę zjeść z pół paczki a to bardzo dużo kalorii. Może tez dodajesz za dużo tłuszczu do sosu?
@zielony88 taa licz kalorie to na pewno dobrze na tym wyjdziesz xD


Ktoś kto pracuje w biurze, przed monitorem i gówno się rusza, a ktoś kto pracuje czysto fizycznie-, potrzebuje zupełnie innej diety, nie słuchać tego #!$%@? bo rzygać się chce od znawców tematów wszelakich, jak chcesz zrzucić kg to do dietetyka, porobić badania i ustalić dietę pod to ile i czego potrzebujesz, tymi internetowymi sposobami można sobie tylko krzywdę zrobić

@
@v1lk: nie bardzo rozumiem. Ktoś kto pracuje w biurze chudnie/tyje w jakiś inny sposób niż pracujący fizycznie? Bo moim zdaniem, jeden i drugi schudnie przy deficycie kalorycznym. To podstawa.
Nie zrozum mnie źle, sama dieta też jest ważna, ale przecież nikt nie mówi "jedz gówno, tylko licz kalorie".

BTW: jak ktoś pracuje przed monitorem i gówno się rusza, to przede wszystkim potrzebuje... Więcej ruchu.
@BlackFoo ktoś kto ćwiczy by schudnąć, wygląda na koniec inaczej niż osoba która tylko chudnie na bilansie kalorycznym, z kilometra widać kto się głodził, a kto ćwiczył i korzystał ( ͡º ͜ʖ͡º)
@v1lk: jedna i druga osoba chudnie "na bilansie kalorycznym" ¯\_(ツ)_/¯
Skąd pomysł, że jeden się na pewno głodził, a drugi nie?Równie dobrze mogło być wręcz odwrotnie.
Fakt, ćwicząc można jeść więcej i chudnąć. Chyba jednak największą rolę odgrywa tutaj właśnie dobrze ułożona dieta. I tutaj się zgodzę, warto iść do dietetyka.

@greenteapot: tak, tak. Dietetyk, trener personalny i reszta. Im więcej kasy wydasz, tym mniej zostanie na żarcie xD op ma do zrzucenia 20-30 kg, coś takiego z powodzeniem można zrobić samodzielnie. Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy to w internecie jest mnóstwo świetnych poradników dla początkujących. To nie jest stan jakiejś ciężkiej patologii, że ktoś ma z setkę do zrzucenia
pracuje prawi siedząco bo montuje szafy sterownicze, prefabrykacja:) jak pracowałem na obiektach to opaska pokazywała mi 15km dziennie zrobione choć częściej 10km to też sporo dawało. Obecnie góra 5km no i automat z kawami gratis to też daje sporo kalorii


@zielony88: Myśle że tu masz odpowiedź. Chodzenie 15km dziennie(!) to jest wbrew pozorom sporo uciętych kalorii.
Dodaj jakiś trening siłowy w domu czy na siłowni plus więcej chodzenia i będzie iść
@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta:
I serio próba zrzucenia 30kg jak może mieć zwalnone coś z cukrem jest spoko opcją do odchudzania w ciemno? Przecież badanie cukru prywatnie to 60pln, nfz za darmo.

A poradniki dla początkujących to zazwyczaj:
- tylko keto (ale nie napiszą, że to nie tylko boczek smażony z jajkami)
- bez glutenu
- bez laktozy
- 5 posiłków dziennie
- nie pij godzinę po posiłku
- tłuszcze są zuuueee, warzywa spoko